Royal Canin Mini Adult 8+ karma sucha dla psów starszych od 8 do 12 roku życia, ras małych Zobacz większe

Royal Canin Mini Adult 8+ karma sucha dla psów starszych od 8 do 12 roku życia, ras małych ( Karma dla psa )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla psów dorosłych, od 8 roku życia, ras małych - masa ciała do 10 kg.

czytaj cały opis

Ocena: 

24,61 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: psy starsze małych ras, od 1 do 10kg; powyżej 8 roku życia

W przypadku psów ras małych w podeszłym wieku, często zmieniają się wymagania smakowe i zapachowe dotyczące spożywanej karmy, ale również zapotrzebowanie tych psów na składniki odżywcze jest nieco inne niż w przypadku psów młodszych. Ze względu na te zależności, firma Royal Canin stworzyła karmę Royal Canin Mini Mature. Jej skład został opracowany specjalnie z myślą o potrzebach psów ras, u których waga waha się w granicach do 10 kilogramów, w wieku powyżej 8 lat. Podstawowym zadaniem karmy musi być w tym okresie dostarczenie do organizmu wszystkich niezbędnych substancji odżywczych i kompleksowa ochrona starzejącego się organizmu. Mając to na uwadze posiłek zawiera kompleks współdziałających przeciwutleniaczy (witaminy C, E i polifenoli), który pozytywnie wpływa na wiele funkcji życiowych. Jego głównymi zadaniami są: ochrona komórek przed działaniem wolnych rodników, podniesienie witalności oraz wsparcie serca i nerek w ich codziennej pracy. Wykazują one także pozytywne oddziaływanie w profilaktyce i terapii schorzeń sercowo-naczyniowych, zaburzeń nerwowych, a nawet niektórych nowotworach. Szczególną troską u seniorów powinien być objęty układ krążenia, który w dużym stopniu narażony jest na różnego rodzaju schorzenia. Jego ochronę zapewnią dodane do posiłku kwasy tłuszczowe EPA-DHA. Ich zadaniem jest zapobieganie zwapnieniu naczyń krwionośnych oraz wsparcie pracy systemu sercowo-naczyniowego. Dzięki temu serce naszego czworonoga będzie mogło bić zdrowym rytmem. Ponadto zawartość EPA pomoże w przemianie tłuszczu, a DHA zapewni prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i pomoże w budowie przekaźników informacji. Psi seniorzy dość często mają problemy z utrzymaniem właściwej wagi. Jest to związane ze znacznie mniejszą dawką ruchu od tej, którą mieli w młodości. Producent w Mini Mature +8 zawarł L-karnitynę, odpowiadającą za przyspieszenie tempa przemiany materii i spalanie tłuszczu, nie zapominając jednocześnie o budowaniu masy mięśniowej. Także psie zęby nie pozostały pozostawione same sobie. Świeży oddech oraz zdrowe i mocne uzębienie zagwarantuje nam polifosforan sodu. Związek ten odpowiada za wiązanie wapnia w ślinie, dzięki czemu możliwe jest spowolnienie procesu odkładania się kamienia nazębnego, który może prowadzić do chorób jamy ustnej. Kupując raz karmę Royal Canin Mini Mature z pewnością na długo pozostanie ona w psiej misce. Stanie się tak za sprawą jej pysznego smaku, ale przede wszystkim korzystnego wpływu na starzejący się organizm psa małej rasy.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla seniora
wielkość psa mała rasa
jakość korzystny

Skład karmy Royal Canin Mini Adult 8+

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

kukurydza, ryż, suszone białko drobiowe, tłuszcze zwierzęce, gluten kukurydziany, mąka kukurydziana, izolat białka roślinnego, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa buraczana, olej sojowy, sole mineralne, drożdże, olej rybny, fruktooligosacharydy, olej z ogórecznika, wyciąg z zielonej herbaty, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to kukurydza. Kukurydza to jeden z często spotykanych wypełniaczy w karmach dla psów. Jest źródłem kwasów Omega 6 oraz fosforu. W dużych ilościach może powodować alergię oraz wzmożoną aktywność psa i problemy ze snem. W diecie dostarcza przede wszystkim cukry proste.

Kolejny komponent składu Royal Canin Mini Adult 8+ to ryż. Ryż to jeden z popularnych dodatków i wypełnień karm dla psów. Jest to składnik dostarczający przede wszystkim lekkostrawnych węglowodanów, które zapewniają energię, ale też mają niski indeks glikemiczny, więc nie przyczyniają się do problemów z nadwagą. Sprawdza się w żywieniu psich alergików.

Karma Royal Canin Mini Adult 8+ na kolejnej pozycji ma suszone białko drobiowe. Białko drobiowe, jak sama nazwa mówi, jest białkiem pochodzenia zwierzęcego, dostarczającym do organizmu psa łatwych w trawieniu i dobrze przyswajalnych aminokwasów. W formie suszonej nie zawiera wody. Wadą jest brak informacji, z jakiego gatunku drobiu pochodzi białko.

tłuszcze zwierzęce to czwarta składowa karmy Royal Canin Mini Adult 8+. Tłuszcze zwierzęce stanowią dodatek do psiej karmy, często podnoszący jej smakowitość oraz chęć jedzenia u psa. Mogą brać udział w syntezie witamin czy przemianach hormonalnych. Jednocześnie, nie sposób określić, jakiej są jakości - brak informacji, z jakich gatunków zwierząt zostały pozyskane.

Kolejny składnik w tej karmie to gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany stosowany jest w karmach dla psów w roli wypełnienia oraz dodatku. Poprzez zawarte w nim substancje jest uczulający i może wywoływać reakcje alergiczne u wrażliwych psów. Ciężko się trawi i nie jest odżywczy dla psa, zapewniając głównie niestrawialne węglowodany.

Szósty ingredient składu karmy to mąka kukurydziana. Mąka czy mączka kukurydziana to składnik niepożądany w psiej diecie. Nie oferuje ona żadnych protein, które byłyby korzystne dla psa. Jest ciężkostrawna i posiada niski wskaźnik przyswajalności. Dodatkowo, jako źródło węglowodanów, może powodować otyłość.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to izolat białka roślinnego. Izolat białka roślinnego to skupione, czyste białko roślinne, przygotowane specjalnie z myślą o ułatwieniu trawienia i przyswajania w psim organizmie. Białko takie nie powoduje zwykle reakcji alergicznych. Ważne, aby nie było głównym składnikiem karmy.

Kolejna, ósma pozycja to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka sam w sobie jest korzystny dla organizmu - zawiera wyłącznie skumulowane proteiny, które są składnikiem budulcowym. Minusem jest brak oznaczenia, od jakiego zwierzęcia pochodzi. Hydrolizaty białka nie wywołują reakcji alergicznych i są wysoko przyswajalne.

Analiza składu karmy Royal Canin Mini Adult 8+

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 27.00%
oleje i tłuszcze surowe 16.00%
popiół surowy 4.70%
włókno surowe 1.50%

Dodatki dietetyczne

witamina A 22200.00IU/kg
witamina D3 1000.00IU/kg
żelazo 47.00mg/kg
jod 4.70mg/kg
miedź 8.00mg/kg
mangan 60.00mg/kg
cynk 181.00mg/kg
selen 0.08mg/kg
L-karnityna 50.00mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Royal Canin Mini Adult 8+ karma sucha dla psów starszych od 8 do 12 roku życia, ras małych

Royal Canin Mini Adult 8+ karma sucha dla psów starszych od 8 do 12 roku życia, ras małych

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla psów dorosłych, od 8 roku życia, ras małych - masa ciała do 10 kg.