Promocja! Royal Canin Medium Light Care karma sucha dla psów dorosłych, ras średnich tendencją do nadwagi Zobacz większe

Royal Canin Medium Light Care karma sucha dla psów dorosłych, ras średnich tendencją do nadwagi ( Karma dla psa )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla psów dorosłych, powyżej 12 miesiąca życia, ras średnich - masa ciała od 11 kg do 25 kg, z tendencją do nadwagi.

czytaj cały opis

86,78 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: psy dorosłe ras średnich; zwalczanie otyłości i zapobieganie nadwadze

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet, w promocji
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa średnia rasa
jakość korzystny
rodzaj karmy dla psa dla otyłych

Skład karmy Royal Canin Medium Light

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, jęczmień, włókno roślinne, ryż, kukurydza, hydrolizat białka zwierzęcego, tłuszcze zwierzęce, pulpa buraczana, pszenica, gluteń kukurydziany, drożdże, olej rybny, fruktooligosacharydy, olej sojowy, sole mineralne, wyciąg z drożdży.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to suszone białko drobiowe. Suszone białko drobiowe uzyskiwane jest nie tylko z mięsa, ale i innych produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym np. piór czy pazurów. Jest źródłem protein, które mogą być lepiej przyswajalne dla organizmu, ale mają mniej substancji korzystnych.

Kolejny składnik w tej karmie to jęczmień. Jęczmień stanowi alternatywne dla pszenicy, również zbożowe wypełnienie karmy. Najwięcej substancji odżywczych posiada w formie niełuskanego ziarna. Dostarcza witamin z grupy B oraz węglowodanów. Zawarty w nim błonnik stymuluje procesy trawienia i ułatwia wydalanie.

Karma Royal Canin Medium Light na kolejnej pozycji ma włókno roślinne. Włókna roślinne jako takie stanowią jedynie dodatek do karmy dla psów. Nie ulegają procesom trawienia, a ich rola polega na wiązaniu resztek pokarmowych. Pomagają w procesie wydalania, regulując go oraz stymulując pracę jelit.

Kolejna, czwarta składowa karmy to ryż. Ryż to lekkostrawne źródło węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Zdecydowanie sprawdza się w żywieniu psów wrażliwych. Nie powoduje alergii pokarmowych. Może być podawany nie tylko psom w różnym wieku, ale również cierpiącym na nadwagę czy cukrzycę.

kukurydza to piąta składowa karmy Royal Canin Medium Light. Kukurydza to jeden z często spotykanych wypełniaczy w karmach dla psów. Jest źródłem kwasów Omega 6 oraz fosforu. W dużych ilościach może powodować alergię oraz wzmożoną aktywność psa i problemy ze snem. W diecie dostarcza przede wszystkim cukry proste.

Kolejna, szósta pozycja to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka to substancja skupiająca w sobie białko zwierzęce. Dzięki temu jest ono bardzo łatwostrawne i wysoko przyswajalne. Sprawdzi się dla psów wrażliwych i skłonnych do alergii. Wadą jest brak informacji, z jakiego gatunku zwierzęcia pochodzi białko.

Jako siódmy składnik składu karmy producent podaje tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są produktem dodatkowym w karmie dla psów, wpływającym na przyswajanie niektórych witamin, choćby witaminy A. W dużych ilościach mogą odkładać się w formie tkanki tłuszczowej, prowadząc do nadwagi. Trudno określić ich jakość bez informacji, z jakich gatunków zwierząt pochodzą.

pulpa buraczana to ósma pozycja na liście składników karmy.. Pulpa buraczana to dodatek do żywienia, wokół którego narosło wiele kontrowersji. W niewielkich ilościach jest substancją pozytywnie wpływającą na procesy trawienia oraz wydalania resztek pokarmowych z organizmu. Może obniżać poziom cukru we krwi oraz wspomagać odchudzanie.

  • pszenica
  • gluteń kukurydziany

Analiza składu karmy Royal Canin Medium Light

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 27.00%
oleje i tłuszcze surowe 11.00%
popiół surowy 4.50%
włókno surowe 10.70%

Dodatki dietetyczne

witamina A 10500.00IU/kg
witamina D3 900.00IU/kg
żelazo 40.00mg/kg
jod 3.15mg/kg
miedź 9.00mg/kg
mangan 52.00mg/kg
cynk 174.00mg/kg
selen 0.07mg/kg
L-karnityna 200.00mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Mój pies bez problemu zaakceptował karmę Royal Canin Medium Light 27.Najważniejsze, że pomimo sterylizacji i małej rychliwości mój psi przyjaciel utrzymuje świetną kondycję i prawidlową wagę. Polecam !!!

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Medium Light Care karma sucha dla psów dorosłych, ras średnich tendencją do nadwagi

Royal Canin Medium Light Care karma sucha dla psów dorosłych, ras średnich tendencją do nadwagi

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla psów dorosłych, powyżej 12 miesiąca życia, ras średnich - masa ciała od 11 kg do 25 kg, z tendencją do nadwagi.