Royal Canin Medium Adult karma sucha dla psów dorosłych, ras średnich ( Karma dla psa )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla psów dorosłych, od 12 miesiąca do 7 roku życia, ras średnich - masa ciała od 11 kg do 25 kg.

czytaj cały opis

101,67 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Royal Canin dla psaOpis produktu

Przeznaczenie: psy dorosłe ras średnich od 11 do 25kg; od 1. do 7. lat

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa średnia rasa
jakość korzystny
rekomendacje bestseller

Skład karmy Royal Canin Medium Adult

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

kukurydza, mąka kukurydziana, mąka pszenna, suszone białko wołowe i wieprzowe, suszone białko drobiowe, tłuszcze zwierzęce, pszenica, hydrolizat białka zwierzęcego, sole mineralne, pulpa buraczana, olej rybny, olej sojowy, drożdże, wyciąg z drożdży.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to kukurydza. Kukurydza to popularny wypełniacz karmy dla psów, który jednak obecnie nie jest tak polecany jak np. ryż. Kukurydza zawiera sporo węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym, przez co może sprzyjać pojawianiu się nadwagi. Dostarcza do organizmu również m.in. fosfor.

Kolejna, druga składowa karmy to mąka kukurydziana. Mąka kukurydziana jest produktem ubocznym przetwarzania kukurydzy. Jest to substancja zapewniająca przede wszystkim dużo węglowodanów. Dla psów wrażliwych może być ciężkostrawna i wywoływać problemy z układem trawienia czy przyswajaniem substancji odżywczych.

mąka pszenna to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Medium Adult. Wstępnie przetworzona pszenica, która zawiera nieco mniejszy indeks glikemiczny oraz mniejszą ilość węglowodanów, ale nadal pozostaje ciężkostrawna. Stanowi mało odżywczy wypełniacz karmy dla psa. Może powodować alergie pokarmowe u psów wrażliwych.

Kolejny komponent składu Royal Canin Medium Adult to suszone białko wołowe i wieprzowe. Białko suszone jest najlepiej przyswajalną formą białka, która może znaleźć się w psiej karmie. Tutaj wiadomo, że pochodzi z wieprzowiny i wołowiny, co oznacza, że ma dobrą jakość i formę zwierzęcą. Nie wiadomo jednak, czy wzięte jest tylko z mięsa, czy również innych składników zwierzęcych.

Kolejna, piąta pozycja to suszone białko drobiowe. Suszone białko drobiowe uzyskiwane jest nie tylko z mięsa, ale i innych produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym np. piór czy pazurów. Jest źródłem protein, które mogą być lepiej przyswajalne dla organizmu, ale mają mniej substancji korzystnych.

tłuszcze zwierzęce to szósta pozycja na liście składników karmy.. Tłuszcze zwierzęce są produktem dodatkowym w karmie dla psów, wpływającym na przyswajanie niektórych witamin, choćby witaminy A. W dużych ilościach mogą odkładać się w formie tkanki tłuszczowej, prowadząc do nadwagi. Trudno określić ich jakość bez informacji, z jakich gatunków zwierząt pochodzą.

pszenica to siódma składowa karmy Royal Canin Medium Adult. Pszenica jest popularnym, acz coraz rzadziej wykorzystywanym elementem wypełniającym w karmie dla psów. Posiada sporo węglowodanów i wysoki wskaźnik glikemiczny. Jest ciężkostrawna, a dodatkowo najczęściej ze wszystkich zbóż wywołuje alergie pokarmowe.

Następna, ósma składowa karmy to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka sam w sobie jest korzystny dla organizmu - zawiera wyłącznie skumulowane proteiny, które są składnikiem budulcowym. Minusem jest brak oznaczenia, od jakiego zwierzęcia pochodzi. Hydrolizaty białka nie wywołują reakcji alergicznych i są wysoko przyswajalne.

Analiza składu karmy Royal Canin Medium Adult

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 25.00%
oleje i tłuszcze surowe 14.00%
popiół surowy 6.00%
włókno surowe 1.20%
mannooligosacharydy 0.50g/kg
kwasy tłuszczowe n-3 5.00g/kg
EPA i DHA 3.10g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 13100.00IU/kg
witamina D3 800.00IU/kg
żelazo 55.00mg/kg
jod 5.50mg/kg
miedź 11.00mg/kg
mangan 72.00mg/kg
cynk 215.00mg/kg
selen 0.14mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Jestem zadowolona z tej karmy , a mój pies też.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Medium Adult karma sucha dla psów dorosłych, ras średnich

Royal Canin Medium Adult karma sucha dla psów dorosłych, ras średnich

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla psów dorosłych, od 12 miesiąca do 7 roku życia, ras średnich - masa ciała od 11 kg do 25 kg.

Produkty powiązane