Royal Canin Digestive Care Maxi karma sucha dla psów dorosłych, ras dużych o wrażliwym przewodzie pokarmowym Zobacz większe

Royal Canin Digestive Care Maxi karma sucha dla psów dorosłych, ras dużych o wrażliwym przewodzie pokarmowym ( Karma dla psa )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla psów dorosłych, powyżej 15 miesiąca życia, ras dużych - masa ciała od 26 kg do 44 kg, o wrażliwym przewodzie pokarmowym, wspierająca prawidłowe trawienie.

czytaj cały opis

92,24 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: dorosłe psy dużych ras o wrażliwym przewodzie pokarmowym

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa duża rasa
jakość korzystny
rodzaj karmy dla psa dla wrażliwych

Skład karmy Royal Canin Maxi Sensible

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, suszone białko drobiowe, tłuszcze zwierzęce, gluteń kukurydziany, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa buraczana, izolat białka roślinnego, włókno roślinne, sole mineralne, olej rybny, olej sojowy, łuski i nasiona psyllium, wyciąg z drożdży, olej z ogórecznika, hydrolizat skorupiaków, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to ryż. Ryż to jeden z popularniejszych obecnie składników stanowiących wypełnienie karm dla psów. Sprawdza się w żywieniu psów chorujących na alergie pokarmowe, zwłaszcza w alternatywie dla zbóż - nie posiada glutenu. Może być podawany psom wrażliwym. Dostarcza łatwostawnych węglowodanów.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to suszone białko drobiowe. Białko drobiowe jest białkiem zwierzęcym, czyli niezbędnym do prawidłowej pracy psiego organizmu składnikiem odżywczym. Jednocześnie, w formie suszonej nie zawiera zbędnych substancji, np. wody. Minusem jest brak określenia, z jakiego drobiu powstało białko. 

Następna, trzecia składowa karmy to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce stanowią dodatek do psiej karmy, często podnoszący jej smakowitość oraz chęć jedzenia u psa. Mogą brać udział w syntezie witamin czy przemianach hormonalnych. Jednocześnie, nie sposób określić, jakiej są jakości - brak informacji, z jakich gatunków zwierząt zostały pozyskane.

gluteń kukurydziany to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Maxi Sensible. Gluten kukurydziany stosowany jest w karmach dla psów w roli wypełnienia oraz dodatku. Poprzez zawarte w nim substancje jest uczulający i może wywoływać reakcje alergiczne u wrażliwych psów. Ciężko się trawi i nie jest odżywczy dla psa, zapewniając głównie niestrawialne węglowodany.

Kolejny składnik w tej karmie to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizaty białka to dobre rozwiązanie dla psów, które często cierpią na alergie pokarmowe. Z uwagi na swoją formę nie powodują uczuleń, jednocześnie dostarczając do psiego organizmu łatwostrawnego białka zwierzęcego. Wadą jest, że nie zostało określone, z jakiego gatunku zwierząt powstało białko.

Szósty punkt na liście składników to pulpa buraczana. Pulpa buraczana budzi wiele kontrowersji w świecie żywienia psów. Niewielka ilość tego niestrawialnego dodatku reguluje pracę jelit i wspomaga regularne wydalanie resztek pokarmowych. Zauważono również wpływ pulpy na regulację poziomu cukru u psów mających problem z cukrzycą.

Karma Royal Canin Maxi Sensible na kolejnej pozycji ma izolat białka roślinnego. Izolat białka roślinnego to świetna alternatywa dla innych składników roślinnych. Zawiera jedynie niezbędne dla rozwoju aminokwasy białek, co zwiększa znacznie ich przyswajalność. Co więcej, dzięki eliminacji niepotrzebnych składników jest zdrowy dla psa oraz minimalizuje ryzyko alergii.

Kolejna, ósma składowa karmy to włókno roślinne. Włókna roślinne jako takie stanowią jedynie dodatek do karmy dla psów. Nie ulegają procesom trawienia, a ich rola polega na wiązaniu resztek pokarmowych. Pomagają w procesie wydalania, regulując go oraz stymulując pracę jelit.

Analiza składu karmy Royal Canin Maxi Sensible

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 28.00%
oleje i tłuszcze surowe 18.00%
popiół surowy 5.50%
włókno surowe 2.20%
mannooligosacharydy 0.50g/kg
kwasy tłuszczowe n-6 32.90g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 12900.00IU/kg
witamina D3 600.00IU/kg
żelazo 44.00mg/kg
jod 3.40mg/kg
miedź 8.00mg/kg
mangan 57.00mg/kg
cynk 187.00mg/kg
selen 0.07mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Mojemu owczarkowi szkockiemu ta karma bardzo służy! Po wszystkich innych miał ciągłe biegunki, po tej nie mamy już tego problemu! Pies ma 6lat więc nie jest już pierwszej młodości. Gorąco polecam dla piesków z wrażliwym układem pokarmowym!

Oceniający:
Oceń 

Mojemu dobermanowi bardzo smakuje ta karma.W tej chwili nawet daję mu kości, które uwielbia , a zawsze po nich wymiotował.Skończyły się również problemy z porannym wstawaniem. Ma 5 lat. Bardzo polecam.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Digestive Care Maxi karma sucha dla psów dorosłych, ras dużych o wrażliwym przewodzie pokarmowym

Royal Canin Digestive Care Maxi karma sucha dla psów dorosłych, ras dużych o wrażliwym przewodzie pokarmowym

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla psów dorosłych, powyżej 15 miesiąca życia, ras dużych - masa ciała od 26 kg do 44 kg, o wrażliwym przewodzie pokarmowym, wspierająca prawidłowe trawienie.