Royal Canin Maxi Adult karma sucha dla psów dorosłych, do 5 roku życia, ras dużych ( Karma dla psa )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla psów dorosłych, od 15 miesiąca życia, ras dużych - masa ciała od 26 kg do 44 kg.

czytaj cały opis

95,61 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Royal Canin dla psaOpis produktu

Przeznaczenie: psy dorosłe dużych ras; pomiędzy 15 miesiącem a 5 rokiem życia.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa duża rasa
jakość korzystny
rekomendacje bestseller

Skład karmy Royal Canin Maxi Adult

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

kukurydza, mąka kukurydziana, suszone białko wołowe i wieprzowe, tłuszcze zwierzęce, suszone białko drobiowe, suszone białko wieprzowe, hydrolizat białka zwierzęcego, sole mineralne, pulpa buraczana, gluteń kukurydziany, olej rybny, olej sojowy, drożdże, hydrolizat skorupiaków, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to kukurydza. Kukurydza jest jednym z bardziej popularnych wypełniaczy karmy dla psów. Dostarcza do organizmu m.in. fosfor, ale również sporo węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym. Nie jest polecana w karmach dla psów z nadwagą czy cukrzycą. Może wywoływać reakcje alergiczne.

Kolejny składnik w tej karmie to mąka kukurydziana. Mąka czy mączka kukurydziana to składnik niepożądany w psiej diecie. Nie oferuje ona żadnych protein, które byłyby korzystne dla psa. Jest ciężkostrawna i posiada niski wskaźnik przyswajalności. Dodatkowo, jako źródło węglowodanów, może powodować otyłość.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to suszone białko wołowe i wieprzowe. Białko suszone jest najlepiej przyswajalną formą białka, która może znaleźć się w psiej karmie. Tutaj wiadomo, że pochodzi z wieprzowiny i wołowiny, co oznacza, że ma dobrą jakość i formę zwierzęcą. Nie wiadomo jednak, czy wzięte jest tylko z mięsa, czy również innych składników zwierzęcych.

Jako czwarty składnik składu karmy producent podaje tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są produktem stanowiącym dodatek do karmy. Zwykle podnoszą jej smakowitość. Wadą jest, że nie zostało określone, z jakich gatunków zwierząt pochodzą tłuszcze; mogą być one mało wartościowe. W dużych ilościach wpływają na odkładanie tkanki tłuszczowej i nadwagę.

Karma Royal Canin Maxi Adult na kolejnej pozycji ma suszone białko drobiowe. Suszone białko to składnik bez zawartości wody, który dostarcza do psiego organizmu czystego białka zwierzęcego. Jest to składnik niezbędny dla zdrowia psa. Białko drobiowe nie niesie informacji, z jakiego drobiu zostało wykonane, co jest minusem i może wpływać na pojawianie się alergii.

suszone białko wieprzowe to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Maxi Adult. Składnik stanowiący główne źródło białka zwierzęcego. Ma wysoką przyswajalność i łatwo się trawi. Może wywoływać alergie u psów wrażliwych. Podana jest jego rzeczywista zawartość bez wody. W produkcji wykorzystano nie tylko mięso wieprzowe, ale i np. racice czy noski oraz uszy.

Karma Royal Canin Maxi Adult na siódmym miejscu składu ma hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka to substancja skupiająca w sobie białko zwierzęce. Dzięki temu jest ono bardzo łatwostrawne i wysoko przyswajalne. Sprawdzi się dla psów wrażliwych i skłonnych do alergii. Wadą jest brak informacji, z jakiego gatunku zwierzęcia pochodzi białko.

sole mineralne to ósma pozycja na liście składników karmy.. Sole mineralne w rozsądnych ilościach są niezbędnym składnikiem karmy dla psów. Pozwalają na zbilansowanie wartości odżywczych pokarmu, jego łatwiejsze trawienie i przyswajanie. Dostarczają mikroelementów i makroelementów niezbędnych do zdrowego życia czworonoga.

  • gluteń kukurydziany

Analiza składu karmy Royal Canin Maxi Adult

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 26.00%
oleje i tłuszcze surowe 17.00%
popiół surowy 6.70%
włókno surowe 1.20%
kwasy tłuszczowe n-3 7.50g/kg
EPA i DHA 4.00g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 16000.00IU/kg
witamina D3 1000.00IU/kg
żelazo 52.00mg/kg
jod 5.20mg/kg
miedź 10.00mg/kg
mangan 67.00mg/kg
cynk 201.00mg/kg
selen 0.10mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

terier rosyjskiPo wielu zmianach karmy od Puriny po Acane, jest to karma którą mój pies zjada i toleruje najlepiej.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Maxi Adult karma sucha dla psów dorosłych, do 5 roku życia, ras dużych

Royal Canin Maxi Adult karma sucha dla psów dorosłych, do 5 roku życia, ras dużych

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla psów dorosłych, od 15 miesiąca życia, ras dużych - masa ciała od 26 kg do 44 kg.

Produkty powiązane