Royal Canin Mature Small Dog Zobacz większe

Royal Canin Mature Small Dog ( Karma dla psa )

Dieta stworzona specjalnie z myślą o psach starszych małych ras. Idealna dla psów powyżej 8. roku życia.

Ocena: 

61,07 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Royal Canin dla psaGłówne cechy


Producent Royal Canin
wiek psa dla szczeniąt
wielkość psa mała rasa
jakość korzystny
rodzaj schorzenia bytowa, dla starszych
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Mature Small Dog Senior Consult

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

kukurydza, pszenica, mąka pszenna, suszone białko drobiowe, włókno roślinne, suszone białko wieprzowe, tłuszcze zwierzęce, gluten kukurydziany, hydrolizat białka zwierzęcego, gluten pszenny, sole mineralne, pulpa z cykorii, olej rybny, pomidory, olej sojowy, fruktooligosacharydy, olej z ogórecznika, wyciągi z zielonej herbaty i winogron.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to kukurydza. Duża dawka kukurydzy w karmie dla psów sprzyja pojawianiu się nadwagi, jako że dostarcza do organizmu głównie węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym. Nie sprawdza się w karmach dla psów chorych na cukrzycę czy o wrażliwym układzie pokarmowym. Jest składnikiem mocno alergizującym.

pszenica to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Mature Small Dog Senior Consult. Pszenica jest popularnym, acz coraz rzadziej wykorzystywanym elementem wypełniającym w karmie dla psów. Posiada sporo węglowodanów i wysoki wskaźnik glikemiczny. Jest ciężkostrawna, a dodatkowo najczęściej ze wszystkich zbóż wywołuje alergie pokarmowe.

Następna, trzecia składowa karmy to mąka pszenna. Wstępnie przetworzona pszenica, która zawiera nieco mniejszy indeks glikemiczny oraz mniejszą ilość węglowodanów, ale nadal pozostaje ciężkostrawna. Stanowi mało odżywczy wypełniacz karmy dla psa. Może powodować alergie pokarmowe u psów wrażliwych.

Kolejna, czwarta pozycja to suszone białko drobiowe. Białko drobiowe, jak sama nazwa mówi, jest białkiem pochodzenia zwierzęcego, dostarczającym do organizmu psa łatwych w trawieniu i dobrze przyswajalnych aminokwasów. W formie suszonej nie zawiera wody. Wadą jest brak informacji, z jakiego gatunku drobiu pochodzi białko.

Karma Royal Canin Mature Small Dog Senior Consult na kolejnej pozycji ma włókno roślinne. Włókna roślinne jako takie stanowią jedynie dodatek do karmy dla psów. Nie ulegają procesom trawienia, a ich rola polega na wiązaniu resztek pokarmowych. Pomagają w procesie wydalania, regulując go oraz stymulując pracę jelit.

Jako szósty składnik składu karmy producent podaje suszone białko wieprzowe. Składnik stanowiący główne źródło białka zwierzęcego. Ma wysoką przyswajalność i łatwo się trawi. Może wywoływać alergie u psów wrażliwych. Podana jest jego rzeczywista zawartość bez wody. W produkcji wykorzystano nie tylko mięso wieprzowe, ale i np. racice czy noski oraz uszy.

Siódmy ingredient składu karmy to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są łatwiej przyswajalne i korzystniejsze dla psiego organizmu niż tłuszcze roślinne. Mogą pomagać w przemianach hormonalnych, jednak ich nadmiar prowadzi do nadwagi. Wadą składnika jest brak informacji, z jakiego gatunku zwierząt został pozyskany, co może prowadzić do alergii.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany to uboczny skutek przerabiania kukurydzy. W karmie dla psów jest niezbyt korzystny - ma niskie wartości odżywcze przy jednoczesnej wysokiej zawartości węglowodanów. W dużych ilościach może powodować problemy trawienne i otyłość - to składnik ciężkostrawny.

  • gluten pszenny

Analiza składu karmy Royal Canin Mature Small Dog Senior Consult

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 25.00%
oleje i tłuszcze surowe 14.00%
popiół surowy 5.80%
włókno surowe 7.10%

Dodatki dietetyczne

witamina A 25100.00IU/kg
witamina D3 800.00IU/kg
żelazo 41.00mg/kg
jod 2.90mg/kg
miedź 9.00mg/kg
mangan 54.00mg/kg
cynk 204.00mg/kg
selen 0.10mg/kg
trifosforan pentasodu 3.00g/kg
lecytyna 1.25g/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Royal Canin Mature Small Dog

Royal Canin Mature Small Dog

Dieta stworzona specjalnie z myślą o psach starszych małych ras. Idealna dla psów powyżej 8. roku życia.