Royal Canin Light Weight Care karma sucha dla kotów dorosłych, utrzymanie prawidłowej masy ciała ( Karma dla kota sucha )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha opracowana dla kotów dorosłych, powyżej 12 miesiąca życia. Receptura sprzyjająca utrzymaniu prawidłowej masy ciała, redukująca ilość pobranych kalorii i zapewniająca uczucie sytości. Light Weight Care pomaga zachować prawidłową masę ciała, szczególnie u kotów kastrowanych, żyjących w domach.

czytaj cały opis

21,93 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: koty dorosłe od 1 do 10 roku życia, zapobiega nadwadze, dla kotów kastrowanych.

Nowa linia RC Feline Care Nutrition to cztery karmy o potwierdzonej testami skuteczności. Karma Light 40 powoduje, że kot pobiera do 17% mniej kalorii zachowując uczucie sytości.

Zwiększony poziom włókna oraz psyllium istotnie redukuje ilość pobranych kalorii i zapewnia kotu uczucie sytości.

Wysoka zawartość białka (40%)sprzyja zachowaniu masy mięśniowej, a L-karnityna wspomaga lepsze wykorzystanie tłuszczu.

Kontrola pH moczu ogranicza powstawanie kamieni moczowych.

Średnio 1 na 4 koty cierpi na nadwagę.

Jeżeli u kota pojawi się nawet niewielka nadwaga, zjawisko to ma tendencję do ciągłego utrzymywania się oraz pogłębiania się.

Nadwaga nie jest wyrokiem.

Aby przywrócić kotu prawidłową masę ciała, należy wprowadzić ograniczenia, jednak bez wywoływania uczucia frustracji:

- podawanie kotu karmy o umiarkowanej zawartości energii

- pobudzenie organizmu kota do wykorzystywania rezerw tłuszczowych.

Polecamy także: Royal Canin Fit 32, Royal Canin Digest Sensitive in gravy

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek kota dla dorosłych
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo , bestseller
rodzaj karmy dla kota dla otyłych

Skład karmy Royal Canin Light Weight Care

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, izolat białka roślinnego, kukurydza, włókno roślinne, hydrolizat białka zwierzęcego, pszenica, mąka kukurydziana, ryż, gluten kukurydziany, tłuszcze zwierzęce, pulpa buraczana, sole mineralne, drożdże, olej rybny, łuski i nasiona psyllium(0.50%), olej sojowy.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Light Weight Care to suszone białko drobiowe. Suszone białko to najlepsze źródło dobrze przyswajalnego oraz łatwego w strawieniu białka zwierzęcego, które jest dla kotów o wiele korzystniejsze niż białko roślinne. Niestety, minusem jest fakt, że nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu pochodzi białko, co może powodować alergie.

Kolejny składnik w tej karmie to izolat białka roślinnego. Izolat białka roślinnego stanowi wydzielone i wysuszone białko w formie, która pozwala na dość dobre trawienie. Niestety, w przypadku kotów - nie czerpią one białek z produktów roślinnych, dlatego zawsze taki składnik będzie miał gorsze przyswajanie niż jego odpowiednik z białka zwierzęcego.

Jako trzeci składnik składu karmy producent podaje kukurydza. Kukurydza jest wypełniaczem karmy dla kotów, często obniżającym jakość żywienia. Może powodować alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawna, dostarcza głównie węglowodanów oraz białka roślinnego - obie te substancje są trudne do przyswojenia dla kotów, stąd karma nie sprawdzi się u kotów wrażliwych.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to włókno roślinne. Włókno roślinne to niestrawialna część karmy, która pomaga w regulacji pracy jelit - przyspiesza trawienie oraz ułatwia wydalanie resztek. W karmie dla kota powinno być wyłącznie dodatkiem do karmy. Jego ilość powinna być zdecydowanie mniejsza w karmach dla kociąt czy kotów wrażliwych.

Karma Royal Canin Light Weight Care na kolejnej pozycji ma hydrolizat białka zwierzęcego. Białko zwierzęce jest kotu niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. W przypadku hydrolizatu jest to białko czyste, łatwiejsze do przyswojenia, bez dodatkowych substancji. Wadą jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego białko zostało pozyskane.

pszenica to szósta pozycja na liście składników karmy.. Pszenica stanowi popularne, acz niewskazane w karmach dla kotów źródło węglowodanów. Posiada wysoki indeks glikemiczny, przez co sprzyja nadwadze, cukrzycy oraz chorobom nerek u kotów. Co więcej, zawiera gluten, który jest ciężkostrawny oraz prowadzi do pojawiania się reakcji alergicznych.

mąka kukurydziana to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Light Weight Care. Mąka kukurydziana stanowi niepotrzebny wypełniacz w karmie dla kotów. Ma bardzo wysoki wskaźnik glikemiczny oraz jest dość ciężkostrawna, przez co obciąża nie tylko układ pokarmowy, ale również nerki i wątrobę. Stanowi źródło niepotrzebnych kotu węglowodanów i białek roślinnych.

Kolejna, ósma pozycja to ryż. Ryż stanowi dość lekkostrawne wypełnienie karmy dla kotów i dobrą alternatywę dla składników zbożowych. Sprawdza się w żywieniu kotów wrażliwych. Zawiera nieduże ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, dzięki czemu nie powoduje nadwagi i nie wpływa na problemy z nerkami.

  • gluten kukurydziany

Analiza składu karmy Royal Canin Light Weight Care

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 40.00%
oleje i tłuszcze surowe 10.00%
popiół surowy 7.10%
włókno surowe 7.60%
włókno pokarmowe 15.80%

Dodatki dietetyczne

witamina A 19300.00IU/kg
witamina D3 700.00IU/kg
żelazo 34.00mg/kg
jod 3.40mg/kg
miedź 10.00mg/kg
mangan 44.00mg/kg
cynk 131.00mg/kg
selen 0.05mg/kg
L-karnityna 210.00mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Karma smakuje moim kociskom, choć one są wszystkożerne. Nie mają nadwagi, ale jako wyłącznie domowe kastraty mają do niej tendencję - wolę zapobiegać i póki co się sprawdza. Karma składa się z malutkich kawałeczków - mojemu Norwegowi bez górnych kłów trudno jest je nabrać do pyszczka.

Oceniający:
Oceń 

Już dwukrotnie ta karma się spawdziła :) faktycznie po zjedzeniu całej 4 kg pazcki w ciągu 2 m-cy moja Księżniczka wróciła do swojej wagi :) Oczywiście była to nadwaga rzędu 1-1,5 w porę zredukowana. Księżniczka z apetytem jadła i chudła :) Polecam

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin  Light Weight Care karma sucha dla kotów dorosłych, utrzymanie prawidłowej masy ciała

Royal Canin Light Weight Care karma sucha dla kotów dorosłych, utrzymanie prawidłowej masy ciała

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha opracowana dla kotów dorosłych, powyżej 12 miesiąca życia. Receptura sprzyjająca utrzymaniu prawidłowej masy ciała, redukująca ilość pobranych kalorii i zapewniająca uczucie sytości. Light Weight Care pomaga zachować prawidłową masę ciała, szczególnie u kotów kastrowanych, żyjących w domach.