Royal Canin Labrador Retriever Adult karma sucha dla psów dorosłych rasy labrador retriever Zobacz większe

Royal Canin Labrador Retriever Adult karma sucha dla psów dorosłych rasy labrador retriever ( Karma dla psa )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla psów dorosłych, powyżej 15 miesiąca życia, rasy labrador retriever. Pomaga zachować czworonoga w doskonałej kondycji. Troszczy się o zachowanie smukłej sylwetki, zdrowej skóry, sierści oraz mocnych kości i stawów.

czytaj cały opis

Ocena: 

101,46 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Royal Canin dla psaOpis produktu

Przeznaczenie: psy dorosłe rasy labrador retriever; powyżej 15 miesiąca życia.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa duża rasa
jakość korzystny
rekomendacje bestseller
rodzaj karmy dla psa dla rasowych

Skład karmy Royal Canin Labrador Retriever Adult

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, kukurydza, ryż, gluteń kukurydziany, tłuszcze zwierzęce, hydrolizat białka zwierzęcego, izolat białka roślinnego, włókno roślinne, pulpa buraczana, drożdże, sole mineralne, olej rybny, olej sojowy, łuski i nasiona psyllium, fruktooligosacharydy, hydrolizat skorupiaków, olej z ogórecznika(0.10%), wyciągi z zielonej herbaty i winogron, wyciąg z aksamitki wzniesionej, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to suszone białko drobiowe. Suszone białko to składnik bez zawartości wody, który dostarcza do psiego organizmu czystego białka zwierzęcego. Jest to składnik niezbędny dla zdrowia psa. Białko drobiowe nie niesie informacji, z jakiego drobiu zostało wykonane, co jest minusem i może wpływać na pojawianie się alergii.

Karma Royal Canin Labrador Retriever Adult na kolejnej pozycji ma kukurydza. Kukurydza to pospolity składnik stanowiący wypełnienie karm. Nie jest wskazany dla psów cierpiących na cukrzycę czy z chorobami nerek, jako że zawiera węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym. Dodatkowo może sprzyjać nadwadze oraz znacznemu pobudzeniu psa. Jest składnikiem alergizującym.

Jako trzeci składnik składu karmy producent podaje ryż. Ryż stanowi w karmie dla psów źródło węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, dzięki czemu może być podawany psom z cukrzycą czy cierpiącym na nadwagę. Sprawdza się w karmach dla psich alergików. Najkorzystniejszy dla psiego organizmu jest brązowy, niełuskany ryż.

Kolejna, czwarta pozycja to gluteń kukurydziany. Gluten kukurydziany stosowany jest w karmach dla psów w roli wypełnienia oraz dodatku. Poprzez zawarte w nim substancje jest uczulający i może wywoływać reakcje alergiczne u wrażliwych psów. Ciężko się trawi i nie jest odżywczy dla psa, zapewniając głównie niestrawialne węglowodany.

tłuszcze zwierzęce to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Labrador Retriever Adult. Tłuszcze zwierzęce są produktem dodatkowym w karmie dla psów, wpływającym na przyswajanie niektórych witamin, choćby witaminy A. W dużych ilościach mogą odkładać się w formie tkanki tłuszczowej, prowadząc do nadwagi. Trudno określić ich jakość bez informacji, z jakich gatunków zwierząt pochodzą.

hydrolizat białka zwierzęcego to szósta pozycja na liście składników karmy.. Hydrolizat białka to substancja skupiająca w sobie białko zwierzęce. Dzięki temu jest ono bardzo łatwostrawne i wysoko przyswajalne. Sprawdzi się dla psów wrażliwych i skłonnych do alergii. Wadą jest brak informacji, z jakiego gatunku zwierzęcia pochodzi białko.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to izolat białka roślinnego. Izolat białka roślinnego to skupione, czyste białko roślinne, przygotowane specjalnie z myślą o ułatwieniu trawienia i przyswajania w psim organizmie. Białko takie nie powoduje zwykle reakcji alergicznych. Ważne, aby nie było głównym składnikiem karmy.

Kolejny składnik w tej karmie to włókno roślinne. Włókno roślinne nie niesie żadnych korzyści odżywczych - ułatwia trawienie i przyswajanie pokarmu, a także przyspiesza proces usuwania resztek z organizmu.

Analiza składu karmy Royal Canin Labrador Retriever Adult

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 30.00%
oleje i tłuszcze surowe 13.00%
popiół surowy 6.60%
włókno surowe 3.60%
EPA i DHA 4.00g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 23900.00IU/kg
witamina D3 800.00IU/kg
żelazo 39.00mg/kg
jod 2.70mg/kg
miedź 1.00mg/kg
mangan 52.00mg/kg
cynk 194.00mg/kg
selen 0.10mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Royal Canin Labrador Retriever Adult karma sucha dla psów dorosłych rasy labrador retriever

Royal Canin Labrador Retriever Adult karma sucha dla psów dorosłych rasy labrador retriever

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla psów dorosłych, powyżej 15 miesiąca życia, rasy labrador retriever. Pomaga zachować czworonoga w doskonałej kondycji. Troszczy się o zachowanie smukłej sylwetki, zdrowej skóry, sierści oraz mocnych kości i stawów.