Royal Canin Maine Coon Kitten karma sucha dla kociąt rasy maine coon ( Karma dla kota sucha )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla kociąt do 15 miesiąca życia, rasy maine coon.

czytaj cały opis

30,52 zł

30,52 zł za szt

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Kocięta rasy Maine Coon dojrzewają wolniej, niż większość kociąt, koty tej rasy są też o wiele większe, dlatego ich organizm ma bardzo specyficzne potrzeby, zarówno w fazie wzrostu, jak i podczas dorosłego życia. Z myślą o tym firma Royal Canin opracowała specjalną karmę dla kotów rasy Maine Coon.

Royal Canin Maine Coon Kitten 36 to pokarm dostosowany do potrzeb kociąt rasowych, może być podawany do 15. miesiąca życia kotka. Receptura karmy zapewnia najwyższą tolerancję pokarmową dzięki wysokiej strawności surowców użytych do jej produkcji oraz kompozycji składników wspomagających pracę układu pokarmowego. Zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także substancji wspomagających stawy oraz prawidłowy rozwój szkieletu kostnego, sprawia, że karma Royal Canin Maine Coon Kitten 36 idealnie odpowiada na specyficzne potrzeby kotów rasy Maine Coon.

Dla dorosłych kotów polecamy: Royal Canin Maine Coon

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek kota dla kociąt
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo , bestseller
rodzaj karmy dla kota dla kotów rasowych

Skład karmy Royal Canin Main Coon Kitten

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, ryż, tłuszcze zwierzęce, izolat białka roślinnego, kukurydza, hydrolizat białka zwierzęcego, włókno roślinne, drożdże, pulpa buraczana, olej rybny, sole mineralne, olej sojowy, fruktooligosacharydy, łuski i nasiona psyllium, wyciąg z drożdży, olej z ogórecznika, wyciąg z aksamitki wzniesionej, hydrolizat skorupiaków, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Main Coon Kitten to suszone białko drobiowe. Suszone białko to najlepsze źródło dobrze przyswajalnego oraz łatwego w strawieniu białka zwierzęcego, które jest dla kotów o wiele korzystniejsze niż białko roślinne. Niestety, minusem jest fakt, że nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu pochodzi białko, co może powodować alergie.

Kolejna, druga pozycja to ryż. Ryż to atrakcyjna alternatywa dla zbożowego wypełnienia karmy dla kotów. Jest źródłem lekkostrawnych węglowodanów, które występują w nim w ograniczonej ilości, dzięki czemu nie powodują nadwagi. Ryż praktycznie nie wywołuje reakcji alergicznych.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są niezbędnym składnikiem karmy dla kotów. Trawią się lepiej od tłuszczów roślinnych, biorąc jednocześnie udział w przemianach hormonalnych i przyspieszając przyswajanie witamin. Minusem jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego wzięto tłuszcze.

izolat białka roślinnego to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Main Coon Kitten. Generalnie izolat sprawia, że białko o wiele lepiej przyswaja się w organizmie. Faktem jest jednak, że w karmie dla kota podstawę powinno stanowić białko zwierzęce, które jest korzystniejsze dla organizmu. Dodatkowo, nie wiadomo, z jakich roślin zostało uzyskane białko.

Karma Royal Canin Main Coon Kitten na piątym miejscu składu ma kukurydza. Kukurydza to źródło węglowodanów oraz białka roślinnego, które dla kotów jest trudne do strawienia oraz przyswojenia, a także mniej odżywcze od składników pochodzenia zwierzęcego. Z uwagi na swój charakter kukurydza może powodować reakcje alergiczne.

hydrolizat białka zwierzęcego to szósta pozycja na liście składników karmy.. Białko zwierzęce jest kotu niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. W przypadku hydrolizatu jest to białko czyste, łatwiejsze do przyswojenia, bez dodatkowych substancji. Wadą jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego białko zostało pozyskane.

Karma Royal Canin Main Coon Kitten na kolejnej pozycji ma włókno roślinne. Włókno roślinne to niestrawialna część karmy, która pomaga w regulacji pracy jelit - przyspiesza trawienie oraz ułatwia wydalanie resztek. W karmie dla kota powinno być wyłącznie dodatkiem do karmy. Jego ilość powinna być zdecydowanie mniejsza w karmach dla kociąt czy kotów wrażliwych.

Jako ósmy składnik składu karmy producent podaje drożdże. Drożdże to dodatek do kociej karmy, który ma pozytywny wpływ na cały organizm zwierzęcia. Dostarcza sporo protein wysokiej jakości i posiada dużą zawartość soli mineralnych oraz witaminy z grupy B. W pewnym stopniu drożdże działają również przeciwpchelnie.

Analiza składu karmy Royal Canin Main Coon Kitten

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 36.00%
oleje i tłuszcze surowe 23.00%
popiół surowy 7.40%
włókno surowe 2.80%
wapń 11.50g/kg
fosfor 10.50g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 28700.00IU/kg
witamina D3 800.00IU/kg
żelazo 36.00mg/kg
jod 3.60mg/kg
miedź 5.00mg/kg
mangan 47.00mg/kg
cynk 140.00mg/kg
selen 0.08mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Potwierdzam, karma jest świetna. Gdy moje dziewczyny dostały ją po raz pierwszy, zajadały się jak szalone, na jakiś czas świeże mięsko poszło w odstawkę :)

Oceniający:
Oceń 

Koty przestały jeść mokrą karmę, teraz tylko suchą i piją dużo wody. Nieczystości w kuwecie jeszcze łatwiejsze w usuwaniu. Sierść mają w dobrej kondycji, bawią się, wyglądają na zadowolone.

Oceniający:
Oceń 

super karma

Oceniający:
Oceń 

Moje koty wydrapały drzwi od spiżarki i nic innego nie chca jeśc dziala jak afrodyzjak. Rewelacja

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Maine Coon Kitten karma sucha dla kociąt rasy maine coon

Royal Canin Maine Coon Kitten karma sucha dla kociąt rasy maine coon

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla kociąt do 15 miesiąca życia, rasy maine coon.