Royal Canin Indoor Long Hair karma sucha dla kotów dorosłych, długowłose, przebywających wyłącznie w domu Zobacz większe

Royal Canin Indoor Long Hair karma sucha dla kotów dorosłych, długowłose, przebywających wyłącznie w domu ( Karma dla kota sucha )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla kotów dorosłych, od 12 miesiąca do 7 roku życia, długowłosych, przebywających wyłącznie w domu.

czytaj cały opis

19,71 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: koty dorosłe od 1 do 10 roku życia

Długowłose koty żyjące w domach są narażone na ryzyko rozwoju otyłości, powstawanie blokujących przewód pokarmowy kul włosów oraz matowienie i wypadanie sierści. Odpowiedzą na te problemy może być karma Royal Canin Indoor Long Hair, która dostarcza organizmowi niezbędnych składników odżywczych przy pomocy najwyższej jakości komponentów. Wysoka jakości produktów użytych do produkcji pokarmu pozwala eliminować niedobory składników odżywczych mogących przyczyniać się do przesuszania, łamliwości i matowienia sierści. Indoor Long Hair zawiera zwiększony odsetek białka, kwasy tłuszczowe oraz olej z ogórecznika odżywcze dla skóry i sierści. Dodatkowo karma pobudza eliminację połkniętych włosów dzięki zawartości włókna śluzotwórczego i nierozpuszczalnego. Royal Canin Indoor Long Hair jest ponadto wyjątkowo strawną karmą, poprzez podwyższony poziom białek, co ogranicza wielkość i nieprzyjemny zapach odchodów. Pokarm pozwala także chronić układ moczowy kotów kastrowanych dzięki odpowiedniej kompozycji składników mineralnych.

Wypróbuj także Royal Canin Indoor, Royal Canin Indoor +7.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek kota dla dorosłych
jakość korzystny
rekomendacje bestseller , polecany przez zwierzakowo
rodzaj karmy dla kota dla kotów rasowych , dla niewychodzących z domu

Skład karmy Royal Canin Indoor Long Hair

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, kukurydza, izolat białka roślinnego, pszenica, ryż, hydrolizat białka zwierzęcego, tłuszcze zwierzęce, włókno roślinne, olej sojowy, sole mineralne, pulpa buraczana, olej rybny, drożdże, fruktooligosacharydy, łuski i nasiona psyllium, olej z ogórecznika.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Indoor Long Hair to suszone białko drobiowe. Suszone białko drobiowe przyswajane jest przez koty o wiele lepiej niż jakiekolwiek białko roślinne. Zawiera ono sporo protein. Minusem jest fakt, że białko drobiowe jest pozyskiwane nie tylko z mięsa, ale i piór, dziobów czy pazurów różnych gatunków drobiu.

Kolejna, druga pozycja to kukurydza. Kukurydza jest wypełniaczem karmy dla kotów, często obniżającym jakość żywienia. Może powodować alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawna, dostarcza głównie węglowodanów oraz białka roślinnego - obie te substancje są trudne do przyswojenia dla kotów, stąd karma nie sprawdzi się u kotów wrażliwych.

Kolejny składnik w tej karmie to izolat białka roślinnego. Generalnie izolat sprawia, że białko o wiele lepiej przyswaja się w organizmie. Faktem jest jednak, że w karmie dla kota podstawę powinno stanowić białko zwierzęce, które jest korzystniejsze dla organizmu. Dodatkowo, nie wiadomo, z jakich roślin zostało uzyskane białko.

Karma Royal Canin Indoor Long Hair na czwartym miejscu składu ma pszenica. Pszenica stanowi popularne, acz niewskazane w karmach dla kotów źródło węglowodanów. Posiada wysoki indeks glikemiczny, przez co sprzyja nadwadze, cukrzycy oraz chorobom nerek u kotów. Co więcej, zawiera gluten, który jest ciężkostrawny oraz prowadzi do pojawiania się reakcji alergicznych.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to ryż. Ryż to coraz popularniejszy dodatek do żywienia kotów. Jego rolą jest głównie dostarczanie łatwych do strawienia i dość dobrze przyswajalnych węglowodanów. Ryż posiada niski indeks glikemiczny, dlatego sprawdza się w żywieniu kotów chorych na cukrzycę.

Karma Royal Canin Indoor Long Hair na kolejnej pozycji ma hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka zwierzęcego to jedna z najlepiej przyswajalnych form, w których białko zwierzęce występuje w karmach. Przez brak niepotrzebnych substancji nie wywołuje alergii. Jedynym minusem jest brak określenia, z jakiego gatunku i jakich części zwierzęcia zostało wyodrębnione białko.

tłuszcze zwierzęce to siódma pozycja na liście składników karmy.. Tłuszcze zwierzęce są niezbędnym składnikiem karmy dla kotów. Trawią się lepiej od tłuszczów roślinnych, biorąc jednocześnie udział w przemianach hormonalnych i przyspieszając przyswajanie witamin. Minusem jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego wzięto tłuszcze.

włókno roślinne to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Indoor Long Hair. Włókna roślinne będące niewielkim procentowo dodatkiem do karmy sprzyjają regularnej i zdrowej pracy jelit. Za dużo włókna może spowodować problemy z trawieniem i podrażnienie układu pokarmowego. Ich ilość powinna być mniejsza zwłaszcza u kotów wrażliwych.

Analiza składu karmy Royal Canin Indoor Long Hair

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 35.00%
oleje i tłuszcze surowe 15.00%
popiół surowy 8.00%
włókno surowe 4.10%

Dodatki dietetyczne

witamina A 23500.00IU/kg
witamina D3 900.00IU/kg
żelazo 45.00mg/kg
jod 4.50mg/kg
miedź 5.00mg/kg
mangan 59.00mg/kg
cynk 177.00mg/kg
selen 0.08mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Karma się sprawdza. Mój półdługowłosy kot łyka mnóstwo swojej sierści, często rzygał, a od kiedy je tę karmę (ok. miesiąc) tylko raz, w dodatku niewiele. Kotka-dachówka też ją je, ona w ogóle już nie ma tego typu problemów. Szkoda tylko, że chrupki nie są większe, koty wtedy by je gryzły, a nie przeważnie łykały.

Oceniający:
Oceń 

Obie moje kastrowane dorosłe Kocórki lubią ta karmę. Nic im nie jest, kupale walą w normie (1 dziennie), sierść się błyszczy i nadmiernie nie wypada. Nie tyją przy ściśle przestrzeganej ilości pokarmu. Kule włosowe jakoś im nie przeszkadzają zanadto, choć jedna czasem sobie rzygnie ;) Ale to norma. Polecam tę karmę, bo jest wydajna i dobrej jakości.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Indoor Long Hair karma sucha dla kotów dorosłych, długowłose, przebywających wyłącznie w domu

Royal Canin Indoor Long Hair karma sucha dla kotów dorosłych, długowłose, przebywających wyłącznie w domu

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla kotów dorosłych, od 12 miesiąca do 7 roku życia, długowłosych, przebywających wyłącznie w domu.