Royal Canin Indoor Appetite Control karma sucha dla kotów dorosłych, przebywających wyłącznie w domu, domagających się jedzenia Zobacz większe

Royal Canin Indoor Appetite Control karma sucha dla kotów dorosłych, przebywających wyłącznie w domu, domagających się jedzenia ( Karma dla kota sucha )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla kotów dorosłych, od 12 miesiąca do 7 roku życia, przebywających wyłącznie w domu, intensywnie domagających się jedzenia oraz z tendencją do przejadania się.

czytaj cały opis

17,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Royal Canin Indoor Appetite Control to nowa karma przeznaczona dla kotów w wieku od 1 do 7 roku życia przebywających wyłącznie w domu. Doskonale sprawdza się w przypadku kotów, które intensywnie domagają się pokarmu.

Karma zapewnia uczucie sytości pomiędzy posiłkami oraz ułatwia utrzymanie odpowiedniej masy ciała. Podwyższony poziom białka oraz włókna pokarmowego w naturalny poziom reguluje apetyt kotów intensywnie domagających się jedzenia.

Dzięki zastosowaniu białka L.I.P. o najwyższej strawności oraz optymalnej zawartości włókna pokarmowego, karma Royal Canin Indoor Appetite Control zmniejsza występowanie nieprzyjemnego zapachu odchodów.

Zastosowanie włókna nieulegającego fermentacji oraz ulegającego fermentacji w karmie prowadzi do pobudzenia pasażu jelitowego, jednocześnie ułatwiając eliminację połkniętej sierści.

Mimo że umiarkowany poziom aktywności u kotów przebywających wyłącznie w domu powinien być równoznaczny z niższym zapotrzebowaniem energetycznym, niektóre koty mają tendencję do domagania się większej ilości jedzenia. Odpowiedzią na potrzeby żywieniowe tych kotów jest karma, której formuła zapewnia uczucie sytości między posiłkami oraz pozwala na utrzymanie optymalnej masy ciała.

Polecamy również: Royal Canin Indoor, Royal Canin Sterilised Appetite Control, Royal Canin Light Weight Care

Główne cechy


Producent Royal Canin
wiek kota dla dorosłych
jakość korzystny
rekomendacje bestseller , polecany przez zwierzakowo
rodzaj karmy dla kota dla otyłych , dla niewychodzących z domu

Skład karmy Royal Canin Indoor Apetite Control

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, ryż, kukurydza, izolat białka roślinnego, włókno roślinne, pszenica, tłuszcze zwierzęce, gluten kukurydziany, hydrolizat białka zwierzęcego, sole mineralne, pulpa buraczana, olej sojowy, fruktooligosacharydy, drożdże, olej rybny.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Indoor Apetite Control to suszone białko drobiowe. Suszone białko drobiowe przyswajane jest przez koty o wiele lepiej niż jakiekolwiek białko roślinne. Zawiera ono sporo protein. Minusem jest fakt, że białko drobiowe jest pozyskiwane nie tylko z mięsa, ale i piór, dziobów czy pazurów różnych gatunków drobiu.

Kolejny składnik w tej karmie to ryż. Ryż to atrakcyjna alternatywa dla zbożowego wypełnienia karmy dla kotów. Jest źródłem lekkostrawnych węglowodanów, które występują w nim w ograniczonej ilości, dzięki czemu nie powodują nadwagi. Ryż praktycznie nie wywołuje reakcji alergicznych.

Karma Royal Canin Indoor Apetite Control na trzecim miejscu składu ma kukurydza. Kukurydza stanowi dodatek i wypełnienie karmy dla kotów, które często obniża jakość karmy, zwłaszcza gdy jej dużo. Może powodować zaburzenia przyswajania treści pokarmowych jako że jest składnikiem trudnym do strawienia dla kociego organizmu. Powoduje reakcje alergiczne.

Kolejna, czwarta pozycja to izolat białka roślinnego. Generalnie izolat sprawia, że białko o wiele lepiej przyswaja się w organizmie. Faktem jest jednak, że w karmie dla kota podstawę powinno stanowić białko zwierzęce, które jest korzystniejsze dla organizmu. Dodatkowo, nie wiadomo, z jakich roślin zostało uzyskane białko.

Karma Royal Canin Indoor Apetite Control na kolejnej pozycji ma włókno roślinne. Włókno roślinne to niestrawialna część karmy, która pomaga w regulacji pracy jelit - przyspiesza trawienie oraz ułatwia wydalanie resztek. W karmie dla kota powinno być wyłącznie dodatkiem do karmy. Jego ilość powinna być zdecydowanie mniejsza w karmach dla kociąt czy kotów wrażliwych.

pszenica to szósta pozycja na liście składników karmy.. Pszenica jest zbożem wypełniającym w karmach dla kotów. Generalnie warto jej unikać, głównie ze względu na brak pozytywnego wpływu na koci organizm. Pszenica jest raczej ciężkostrawna i trudno przyswajalna. Ma duży wskaźnik glikemiczny i sporo węglowodanów. Może alergizować.

tłuszcze zwierzęce to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Indoor Apetite Control. Tłuszcze zwierzęce są niezbędnym składnikiem karmy dla kotów. Trawią się lepiej od tłuszczów roślinnych, biorąc jednocześnie udział w przemianach hormonalnych i przyspieszając przyswajanie witamin. Minusem jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego wzięto tłuszcze.

Jako ósmy składnik składu karmy producent podaje gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany stanowi dodatek do karmy i może powodować uczulenie u kotów cierpiących na alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawny, przez co nie sprawdzi się w żywieniu kotów wrażliwych. Dostarcza głównie węglowodanów, które są jednak dla kota trudne do strawienia i mogą wpływać na przyrost wagi.

Analiza składu karmy Royal Canin Indoor Apetite Control

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 29.00%
oleje i tłuszcze surowe 12.00%
popiół surowy 7.20%
włókno surowe 7.30%

Dodatki dietetyczne

witamina A 14700.00IU/kg
witamina D3 800.00IU/kg
żelazo 35.00mg/kg
jod 3.50mg/kg
miedź 5.00mg/kg
mangan 46.00mg/kg
cynk 138.00mg/kg
selen 0.07mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

ta karma zawiera znikome ilosci bialka zwierzecego, bardzo duzo bialka roslinnego-kukurydzy. moj kot dostal po niej uczulenia!

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Indoor Appetite Control karma sucha dla kotów dorosłych, przebywających wyłącznie w domu, domagających się jedzenia

Royal Canin Indoor Appetite Control karma sucha dla kotów dorosłych, przebywających wyłącznie w domu, domagających się jedzenia

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla kotów dorosłych, od 12 miesiąca do 7 roku życia, przebywających wyłącznie w domu, intensywnie domagających się jedzenia oraz z tendencją do przejadania się.