Royal Canin Indoor +7 Zobacz większe

Royal Canin Indoor +7 ( Karma dla kota sucha )

Royal Canin Indoor 7+ do doskonale zbilansowana karma dla kotów dojrzałych. Idealna dla kotów między 7 a 12 rokiem życia.

czytaj cały opis

Ocena: 

24,60 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Royal Canin dla kotaOpis produktu

Przeznaczenie: koty starsze w wieku powyżej 10 lat

Koty starzejąc się, zmniejszają swoją aktywność fizyczną, przez co dochodzi do stopniowej utraty masy mięśniowej, przy jednoczesnej rozbudowie tkanki tłuszczowej, co może prowadzić do nadwagi. Starsze koty mają dodatkowo osłabiony węch i smak, co jest przyczyną zmniejszonego apetyty i może powodować niedobory. Starzenie pogarsza funkcjonowanie całego organizmu, częściej występują schorzenia stomatologiczne, nerek i stawów. Wszystkie wymienione wyżej objawy możemy zaobserwować u kotów powyżej 10 roku życia. Karma Royal Canin Indoor Mature jest odpowiedzią na problemy związane z procesami starzenia u kotów żyjących w domach. Zawiera kompleks przeciwutleniaczy, które pomagają chronić komórki przed uszkodzeniami. Ponadto pokarm wspomaga prawidłowe funkcjonowanie nerek, dzięki obniżonemu poziomowi fosforu i sodu. Dodatek glukozaminy i chondroityny przyczynia się do poprawy kondycji stawów. Royal Canin Indoor Mature jest karmą lekkostrawną i nasyconą kwasami tłuszczowymi, które poprawiają kondycję sierści. Pokarm ma ponadto formę krokietów dostosowanych do uzębienia starszych kotów oraz podwyższoną smakowitość, aby pobudzić osłabiony apetyt.

Dla starszych kotów wychodzących polecamy karmę Royal Canin Outdoor +7, Royal Canin Indoor Mature 27 Eco

[---opis---

Skład karmy Royal Canin Indoor +7

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, kukurydza, mąka kukurydziana, jęczmień, pszenica, izolat białka roślinnego, gluten kukurydziany, tłuszcze zwierzęce, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa buraczana, sole mineralne, włókno roślinne, olej sojowy, olej rybny, drożdże, łuski i nasiona psyllium, fruktooligosacharydy, olej z ogórecznika, wyciąg z zielonej herbaty, hydrolizat skorupiaków, wyciąg z aksamitki wzniesionej, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Indoor +7 to suszone białko drobiowe. Suszone białko drobiowe przyswajane jest przez koty o wiele lepiej niż jakiekolwiek białko roślinne. Zawiera ono sporo protein. Minusem jest fakt, że białko drobiowe jest pozyskiwane nie tylko z mięsa, ale i piór, dziobów czy pazurów różnych gatunków drobiu.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to kukurydza. Kukurydza stanowi dodatek i wypełnienie karmy dla kotów, które często obniża jakość karmy, zwłaszcza gdy jej dużo. Może powodować zaburzenia przyswajania treści pokarmowych jako że jest składnikiem trudnym do strawienia dla kociego organizmu. Powoduje reakcje alergiczne.

Kolejna, trzecia pozycja to mąka kukurydziana. Mąka kukurydziana stanowi niepotrzebny wypełniacz w karmie dla kotów. Ma bardzo wysoki wskaźnik glikemiczny oraz jest dość ciężkostrawna, przez co obciąża nie tylko układ pokarmowy, ale również nerki i wątrobę. Stanowi źródło niepotrzebnych kotu węglowodanów i białek roślinnych.

jęczmień to czwarta pozycja na liście składników karmy.. Jęczmień stanowi roślinny, zbożowy wypełniacz karmy dla kota. Dostarcza węglowodanów o niskim wskaźniku glikemicznym, dzięki czemu jest lepszy niż np. pszenica. Może minimalizować reakcje alergiczne. W karmie dla kotów powinno go jednak być jak najmniej.

pszenica to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Indoor +7. Pszenica jest zbożem wypełniającym w karmach dla kotów. Generalnie warto jej unikać, głównie ze względu na brak pozytywnego wpływu na koci organizm. Pszenica jest raczej ciężkostrawna i trudno przyswajalna. Ma duży wskaźnik glikemiczny i sporo węglowodanów. Może alergizować.

Kolejny składnik w tej karmie to izolat białka roślinnego. Generalnie izolat sprawia, że białko o wiele lepiej przyswaja się w organizmie. Faktem jest jednak, że w karmie dla kota podstawę powinno stanowić białko zwierzęce, które jest korzystniejsze dla organizmu. Dodatkowo, nie wiadomo, z jakich roślin zostało uzyskane białko.

Karma Royal Canin Indoor +7 na kolejnej pozycji ma gluten kukurydziany. Jeden z dodatkowych wypełniaczy w karmach dla kotów. Nie jest korzystny dla kociego organizmu: pozostaje ciężkostrawny, trudno się przyswaja. Dodatkowo, posiada sporą ilość skondensowanych węglowodanów, przez co może sprzyjać otyłości i chorobom metabolicznym.

Jako ósmy składnik składu karmy producent podaje tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są korzystnym dodatkiem do kociej karmy, który trawi się łatwiej od tłuszczów roślinnych. Biorą one udział w procesach metabolicznych czy ułatwiają przyswajanie niektórych substancji. Brak informacji o ich konkretnym źródle jest zdecydowanie wadą.

Analiza składu karmy Royal Canin Indoor +7

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 27.00%
oleje i tłuszcze surowe 13.00%
popiół surowy 6.30%
włókno surowe 3.50%
nienasycone kwasy tłuszczowe 37.00g/kg
fosfor 7.90g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 27800.00IU/kg
witamina D3 1100.00IU/kg
żelazo 43.00mg/kg
jod 4.30mg/kg
miedź 4.00mg/kg
mangan 56.00mg/kg
cynk 168.00mg/kg
selen 0.07mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Royal Canin Indoor +7

Royal Canin Indoor +7

Royal Canin Indoor 7+ do doskonale zbilansowana karma dla kotów dojrzałych. Idealna dla kotów między 7 a 12 rokiem życia.

Produkty powiązane