Royal Canin Hypoallergenic Small Dog Zobacz większe

Royal Canin Hypoallergenic Small Dog ( Karmy weterynaryjne dla psa )

Dieta weterynaryjna przeznaczona do podawania psom małych ras do 10kg, które cierpią na alergie pokarmowe bądź problemy z trzustką. Karma odznacza się lekkostrawnością oraz pozytywnym oddziaływaniem na skórę i sierść czworonoga.

czytaj cały opis

53,20 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma dla psa alergikaOpis produktu

Przeznaczenie: psy małych ras do 10 kg z nietolerancją pokarmową, alergią i problemami trzustki.

Pokarm jaki podajemy naszemu psu warto dobrać pod względem wielkości rasy do jakiej należy. Łatwiej wówczas można zaspokajać specyficzne potrzeby określonej grupy czworonogów. Serwowane posiłki muszą jednak ulec zmianie, kiedy dotychczasowe pożywienie wywołuje niepożądane skutki bądź pojawiają się problemy zdrowotne. Konieczna w tej sytuacji staje się wizyta u weterynarza, która pomoże jednoznacznie określić co dolega pupilowi oraz dobrać odpowiednią dietę weterynaryjną, dzięki której powrót do zdrowia stanie się możliwy. Jedną z propozycji takiej diety jest Royal Canin Hypoallergenic Small Dog. Jej skład opracowano z myślą o psach małych ras do 10 kg, u których wystąpiły kłopoty trawienne lub alergie.

Karma, aby zapewnić maksymalną strawność i nie obciążać dodatkowo układu pokarmowego zawiera tylko jeden rodzaj białka, którym jest białko sojowe, zawierające polipeptydy o niskiej masie cząsteczkowej. Składnik ten charakteryzuje się łatwą przyswajalnością, a także niską alergogennością. Pozwala to ograniczyć ryzyko potencjalnego uczulenia do minimum. Dużym plusem karmy jest pozbawienie jej zawartości glutenu oraz laktozy. Będzie to pozwalało chronić błonę śluzową jelit oraz przywracać równowagę flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym.

Producent zatroszczył się o to, by dieta ta zadbała o zdrowy wygląd skóry. W tym zadaniu pomocne będą nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3, pomagające łagodzić zapalenia skórne. Z kolei wysoki poziom biotyny, niacyny oraz kwasu pantotenowego w połączeniu z obecnością kompleksu cynku i kwasu linolowego ogranicza utratę wody w skórze, a także wzmacnia jej bariery ochronne.

Royal Canin Hypoallergenic Small Dog to hipoalergiczna karma dla psów małych ras, stanowiąca dla nich idealny posiłek każdego dnia. Dzięki niej nie pojawią się już uporczywe alergie, trudności trawienne czy z trzustką. Pomoże ona naszemu pupilowi odzyskać zdrowie i znów cieszyć się smakiem pysznego jedzenia.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
rodzaj schorzenia alegria, skóra/sierść
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Hypoallergenic Small Dog Canine

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, hydrolizowany izolat białka sojowego, tłuszcze zwierzęce, sole mineralne, hydrolizowane wątróbki drobiowe, olej sojowy, pulpa buraczana, fruktooligosacharydy, olej rybny, olej z ogórecznika, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Hypoallergenic Small Dog Canine to ryż. Ryż to coraz bardziej popularne wypełnienie karm dla psów. Stosowane jest przede wszystkim w karmach dla psów cierpiących na alergie pokarmowe oraz posiadających wrażliwy układ pokarmowy. Dostarcza niewielkiej ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym.

Kolejny składnik w tej karmie to hydrolizowany izolat białka sojowego. Izolat białka sojowego stworzony jest  w celu wyodrębnienia samego białka sojowego, co ma sprzyjać zmniejszeniu alergiczności tego składnika. W formie izolatu białko sojowe jest lepiej strawne oraz przyswajalne. Nadal jednak zawiera mniej substancji odżywczych dla psa niż białko zwierzęce.

Karma Royal Canin Hypoallergenic Small Dog Canine na kolejnej pozycji ma tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są produktem stanowiącym dodatek do karmy. Zwykle podnoszą jej smakowitość. Wadą jest, że nie zostało określone, z jakich gatunków zwierząt pochodzą tłuszcze; mogą być one mało wartościowe. W dużych ilościach wpływają na odkładanie tkanki tłuszczowej i nadwagę.

Czwarty punkt na liście składników to sole mineralne. Sole mineralne są niezbędnym w diecie psa składnikiem dodatkowym, zwłaszcza jeśli chodzi o podawanie gotowych karm. Dostarczają one mikroelementów oraz makroelementów, zapewniając zdrowie i prawidłową pracę organów wewnętrznych.

hydrolizowane wątróbki drobiowe to piąta składowa karmy Royal Canin Hypoallergenic Small Dog Canine. Wątróbka jest źródłem witaminy A, dlatego stanowi dobry dodatek do karmy - zbyt duża jej ilość może być szkodliwa. Dzięki hydrolizowaniu wątróbka nie powinna wywoływać reakcji alergicznych. Minusem jest brak określenia, z jakiego gatunku drobiu pochodzi wątroba.

Karma Royal Canin Hypoallergenic Small Dog Canine na szóstym miejscu składu ma olej sojowy. Olej sojowy stanowi korzystny dodatek do psiej karmy. Zawiera sporo kwasów tłuszczowych nienasyconych, zwłaszcza w odmianie Omega-3, które pozytywnie wpływają na układ nerwowy oraz wygląd i kondycję skóry oraz sierści psa.

Kolejna, siódma pozycja to pulpa buraczana. Pulpa buraczana powinna być wyłącznie dodatkiem do żywienia psów. Wspiera ona w niedużych ilościach procesy odchudzania, a także może regulować poziom cukru u psów chorych na cukrzycę. Pozytywnie wpływa na trawienie pokarmu oraz wydalanie resztek.

Kolejna, ósma składowa karmy to fruktooligosacharydy.

Analiza składu karmy Royal Canin Hypoallergenic Small Dog Canine

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 24.00%
oleje i tłuszcze surowe 16.00%
popiół surowy 9.80%
włókno surowe 0.70%
nienasycone kwasy tłuszczowe 43.40g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 24900.00IU/kg
witamina D3 800.00IU/kg
żelazo 40.00mg/kg
jod 2.80mg/kg
miedź 10.00mg/kg
mangan 54.00mg/kg
cynk 199.00mg/kg
selen 0.10mg/kg
trifosforan pentasodu 3.50g/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Moje yorki jedzą tą karmę od kilku lat i wszystkie problemy z alergią zniknęły,Są zdrowe i pełne energii.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Hypoallergenic Small Dog

Royal Canin Hypoallergenic Small Dog

Dieta weterynaryjna przeznaczona do podawania psom małych ras do 10kg, które cierpią na alergie pokarmowe bądź problemy z trzustką. Karma odznacza się lekkostrawnością oraz pozytywnym oddziaływaniem na skórę i sierść czworonoga.

Produkty powiązane