Royal Canin Hepatic Canine Zobacz większe

Royal Canin Hepatic Canine ( Karmy weterynaryjne dla psa )

Specjalnie opracowana dieta weterynaryjna dla psów ze schorzeniami wątroby. Odznacza się wykorzystaniem białek najwyżej jakości, które z łatwością zostaną strawione, co nie obciąży dodatkowo wątroby.

czytaj cały opis

60,03 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: psy ze schorzeniami wątroby

Schorzenia wątroby mogą wynikać ze złej diety czy przebytych zabiegów chirurgicznych i kuracji farmakologicznych. Polegają one głównie na jej nieprawidłowej pracy wynikającej z uszkodzenia narządu. Dla psów o takich schorzeniach, niezależnie od ich stopnia, niezbędna jest odpowiednia karma, taka jak Royal Canin Hepatic. Jej podawanie musi być poprzedzone wizytą u weterynarza, który po przeprowadzeniu badań postawi jednoznaczną diagnozę i dobierze odpowiedni pokarm.

Karma Royal Canin Hepatic jest karmą weterynaryjną, stosowaną w przypadku chorób wątroby. Jej głównym atutem są kompletnie zbilansowane składniki, dlatego może być ona stosowana codziennie. Skład pokarmu idealnie zgadza się z potrzebami psa, a jednocześnie respektuje jego ograniczenia wynikające ze stanu zdrowia. Wysoka zawartość białek najwyższej jakości pozwala na łatwe trawienie pokarmu. Z kolei wysoki poziom energii, pozyskiwanej z tłuszczu przeciwdziała nadmiernemu katabolizmowi białek, co pozwala ograniczać dalszy rozwój i objawy encefalopatii wątrobowej. W posiłku obniżono zawartość miedzi przy jednoczesnym zwiększeniu poziomu cynku. Dzięki temu ograniczone zostaje gromadzenie się miedzi w hepatocytach oraz zmniejsza się uszkodzenie istoty międzykomórkowej, wywołanej cholestazą. Proces degeneracji hepatocytów pomoże spowolnić zawarty w karmie kompleks współdziałających przeciwutleniaczy. Zredukowane zostały tutaj także ilości sodu, co pozwala zmniejszyć nadciśnienie wrotne oraz ucieczkę płynów poza naczynie krwionośne.

Prezentowana dieta jest polecana przez właścicieli psów z chorą wątrobą w różnych stadiach niewydolności, jako pokarm całkowicie odpowiadający potrzebom energetycznym psa oraz jednocześnie chroniący jego wątrobę przed przeciążeniem. Pozwala łagodzić objawy choroby, dzięki czemu nasz pupil będzie mógł normalnie funkcjonować. Przy dłuższym jej stosowaniu i leczeniu farmakologicznym umożliwi czworonogowi całkowity powrót do zdrowia.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
rekomendacje bestseller
rodzaj schorzenia wątroba
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Hepatic Canine

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, kukurydza, tłuszcze zwierzęce, izolat białka sojowego, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa buraczana, sole mineralne, olej sojowy, włókno roślinne, olej rybny, fruktooligosacharydy, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to ryż. Ryż to jeden z podstawowych składników wypełniających w karmach dla psów. Jest przede wszystkim źródłem węglowodanów. Sprawdza się w produktach dla alergików i psów wrażliwych, jest lekkostrawny. W tej formie zapisywany jest głównie mniej wartościowy ryż biały.

Drugi ingredient składu karmy to kukurydza. Kukurydza to jeden z często spotykanych wypełniaczy w karmach dla psów. Jest źródłem kwasów Omega 6 oraz fosforu. W dużych ilościach może powodować alergię oraz wzmożoną aktywność psa i problemy ze snem. W diecie dostarcza przede wszystkim cukry proste.

tłuszcze zwierzęce to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Hepatic Canine. Tłuszcze zwierzęce stanowią dodatek do psiej karmy, często podnoszący jej smakowitość oraz chęć jedzenia u psa. Mogą brać udział w syntezie witamin czy przemianach hormonalnych. Jednocześnie, nie sposób określić, jakiej są jakości - brak informacji, z jakich gatunków zwierząt zostały pozyskane.

izolat białka sojowego to czwarta składowa karmy Royal Canin Hepatic Canine. Białko sojowe jest białkiem pochodzenia roślinnego. To sprawia, że jest o wiele mniej korzystne pod względem odżywczym dla psów, które potrzebują głównie białka pochodzenia zwierzęcego. Jako izolat jednak nieźle się trawi, a także teoretycznie nie powinno powodować alergii.

Kolejna, piąta pozycja to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka to doskonałe rozwiązanie w przypadku psów cierpiących na alergie pokarmowe. Hydrolizaty zawierają samo białko zwierzęce, które jest łatwostrawne i dobrze przyswajalne. Brak informacji, z jakiego gatunku zwierząt pochodzi białko, jest minusem tego składnika.

Jako szósty składnik składu karmy producent podaje pulpa buraczana. Pulpa buraczana uznawana jest za bardzo dobre źródło włókien, które wpływają pozytywnie na proces trawienia i wydalania. W niewielkich ilościach może wspomagać odchudzanie psa oraz dobrze wpływać na dietę czworonoga cierpiącego na cukrzycę.

Karma Royal Canin Hepatic Canine na kolejnej pozycji ma sole mineralne. Sole mineralne w rozsądnych ilościach są niezbędnym składnikiem karmy dla psów. Pozwalają na zbilansowanie wartości odżywczych pokarmu, jego łatwiejsze trawienie i przyswajanie. Dostarczają mikroelementów i makroelementów niezbędnych do zdrowego życia czworonoga.

Karma Royal Canin Hepatic Canine na ósmym miejscu składu ma olej sojowy. Olej sojowy stanowi korzystny dodatek do psiej karmy. Zawiera sporo kwasów tłuszczowych nienasyconych, zwłaszcza w odmianie Omega-3, które pozytywnie wpływają na układ nerwowy oraz wygląd i kondycję skóry oraz sierści psa.

Analiza składu karmy Royal Canin Hepatic Canine

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 16.00%
oleje i tłuszcze surowe 16.00%
popiół surowy 4.70%
włókno surowe 2.00%
nienasycone kwasy tłuszczowe 43.00g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 11600.00IU/kg
witamina D3 1000.00IU/kg
żelazo 115.00mg/kg
jod 4.30mg/kg
mangan 53.00mg/kg
cynk 212.00mg/kg
selen 0.38mg/kg
miedź 5.00mg/kg
sód 0.20%
potas 0.90%
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

dzięki tej karmie mój pies żyje super

Oceniający:
Oceń 

Pies po pół roku jest w pełni zdrowy i w świetnej kondycji. Najważniejsze - nie choruje na wątrobę.

Oceniający:
Oceń 

karmę oceniam jako bardzo dobrą,pies chorował przez okdwa lata.Szukaliśmy karmy,miewał biegunki,wyśluzowane jelita.Szukalismy zestawu pożywienia i..długo nic.Kiedy dostałam Hepatic pies nie choruje ,przybrał na wadze.Obecnie ma 9 lat,badania znacznie poprawiły się.Od 2 lat jest tylko na tej karmie.Polecam tę karmę.

Oceniający:
Oceń 

Moje suki jedza hepatic od trzech lat. Obie miały podwyzszony alat, młodsza koszmarnej wysokości 1200!! przy normie do 70, przy czym bez konkretnych powodów medycznych. Dzięki hepaticowi i naszemu lekarzowi, który ją z tego wyciągnął, jest zdrowym wesołym psem, wyniki w normie prawie. Polecam "watróbkowcom".

Oceniający:
Oceń 

mój pies jje karmę od 3 lat po bebeszjozie jego wątroba była powiększona ,dzięki karmie jest wszystko ok POLECAM.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Hepatic Canine

Royal Canin Hepatic Canine

Specjalnie opracowana dieta weterynaryjna dla psów ze schorzeniami wątroby. Odznacza się wykorzystaniem białek najwyżej jakości, które z łatwością zostaną strawione, co nie obciąży dodatkowo wątroby.