Royal Canin Hepatic Feline Zobacz większe

Royal Canin Hepatic Feline ( Karmy weterynaryjne dla kota )

Dieta do stosowania w przypadku kotów ze schorzeniami wątroby.

czytaj cały opis

111,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Dieta weterynaryjna Royal Canin Hepatic została stworzona specjalnie z myślą o kotach, które cierpią na schorzenia wątroby takie jak niewydolność lub encefalopatia. Karma ma specjalnie dopasowany poziom białka, przy zachowaniu jego najwyższej jakości. Dieta wpływa pozytywnie także na układ moczowy kota, dlatego może być stosowana w przypadku zwierzaków kastrowanych i sterylizowanych.

Stosowanie diety weterynaryjnej powinno być skonsultowane z lekarzem weterynarii, diety nie należy stosować u zwierząt zdrowych.

Główne cechy


Producent Royal Canin
jakość premium
rekomendacje bestseller
rodzaj schorzenia wątroba
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Hepatic Feline

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, tłuszcze zwierzęce, kukurydza, gluten pszenny, suszone białko wieprzowe, gluten kukurydziany, włókno roślinne, hydrolizat białka zwierzęcego, sole mineralne, pulpa z cykorii, olej rybny, olej sojowy, fruktooligosacharydy, wyciąg z drożdży, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Hepatic Feline to ryż. Ryż to coraz popularniejszy dodatek do żywienia kotów. Jego rolą jest głównie dostarczanie łatwych do strawienia i dość dobrze przyswajalnych węglowodanów. Ryż posiada niski indeks glikemiczny, dlatego sprawdza się w żywieniu kotów chorych na cukrzycę.

Jako drugi składnik składu karmy producent podaje tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce w karmie dla kotów są lepiej przyswajane i korzystniejsze od tłuszczy roślinnych. Niestety, przez brak oznaczenia pochodzenia tłuszczy trudno jest ocenić ich jakość. Może to być zagrożenie również dla kotów, które są uczulone na składniki konkretnych gatunków zwierząt.

Kolejny komponent składu Royal Canin Hepatic Feline to kukurydza. Kukurydza jest wypełniaczem karmy dla kotów, często obniżającym jakość żywienia. Może powodować alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawna, dostarcza głównie węglowodanów oraz białka roślinnego - obie te substancje są trudne do przyswojenia dla kotów, stąd karma nie sprawdzi się u kotów wrażliwych.

Następna, czwarta składowa karmy to gluten pszenny. Składnik zupełnie niepotrzebny w karmie dla kotów. Jest bogaty w węglowodany, które mogą powodować otyłość i problemy z metabolizmem. Często wywołuje alergie. Dodatkowo, jest dość ciężkostrawny, a organizm mięsożernego kota prawie wcale nie czerpie z niego składników odżywczych.

Piąty punkt na liście składników to suszone białko wieprzowe. Białko wieprzowe jest źródłem białka zwierzęcego o dobrej przyswajalności w kocim organizmie. Podane w takiej formie zachowuje praktycznie wyłącznie aminokwasy białkowe. U wrażliwszych kotów może wywoływać reakcje uczuleniowe, aczkolwiek nie jest to często spotykane.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to gluten kukurydziany. Jeden z dodatkowych wypełniaczy w karmach dla kotów. Nie jest korzystny dla kociego organizmu: pozostaje ciężkostrawny, trudno się przyswaja. Dodatkowo, posiada sporą ilość skondensowanych węglowodanów, przez co może sprzyjać otyłości i chorobom metabolicznym.

Karma Royal Canin Hepatic Feline na kolejnej pozycji ma włókno roślinne. Włókna roślinne będące niewielkim procentowo dodatkiem do karmy sprzyjają regularnej i zdrowej pracy jelit. Za dużo włókna może spowodować problemy z trawieniem i podrażnienie układu pokarmowego. Ich ilość powinna być mniejsza zwłaszcza u kotów wrażliwych.

Karma Royal Canin Hepatic Feline na ósmym miejscu składu ma hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka zwierzęcego to jedna z najlepiej przyswajalnych form, w których białko zwierzęce występuje w karmach. Przez brak niepotrzebnych substancji nie wywołuje alergii. Jedynym minusem jest brak określenia, z jakiego gatunku i jakich części zwierzęcia zostało wyodrębnione białko.

Analiza składu karmy Royal Canin Hepatic Feline

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 26.00%
oleje i tłuszcze surowe 22.00%
popiół surowy 6.90%
włókno surowe 5.00%
sód 0.30%
nienasycone kwasy tłuszczowe 54.00g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 15600.00IU/kg
witamina D3 800.00IU/kg
żelazo 12.00mg/kg
jod 5.80mg/kg
miedź 5.00mg/kg
mangan 57.00mg/kg
cynk 225.00mg/kg
selen 0.41mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Karmę tą zalecił weterynarz przy bardzo ciężkiej wirusowej żółtaczce .Ta dieta jest bardzo skuteczna-nie ma nawrotu choroby po skończonym miesiąc temu leczeniu.Nadal ją stosuję pół na pół z inną karmą.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Hepatic Feline

Royal Canin Hepatic Feline

Dieta do stosowania w przypadku kotów ze schorzeniami wątroby.