Royal Canin Golden Retriever Puppy karma sucha dla szczeniąt rasy golden retriever Zobacz większe

Royal Canin Golden Retriever Puppy karma sucha dla szczeniąt rasy golden retriever ( Karma dla psa )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla szczeniąt, do 15 miesiąca życia, rasy golden retriever. Stanowić ono będzie lekkostrawny posiłek, który zatroszczy się o zdrową skórę i sierść.

czytaj cały opis

34,72 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: szczenięta rasy golden retriever; poniżej 15 miesiąca życia

Aby golden retriever mógł służyć człowiekowi jako pies asystujący czy pracujący, czy nawet jako zwykły towarzysz, należy zadbać o to, aby jako szczeniak rozwijał się prawidłowo. Dlatego właśnie, z uwagi na indywidualne wymagania tej rasy, firma Royal Canin stworzyła dla szczeniąt karmę Royal Canin Golden Retriever Junior 29, przeznaczoną dla szczeniąt do 15. miesiąca życia.

Karma Royal Canin Golden Retriever Junior 29 jest jest przeznaczona dla psów do 15. miesiąca życia, a zarazem jest pierwszym etapem żywienia karmą typu „breed”; po 15. miesiącu zaleca się podawanie psu pokarmu Royal Canin Golden Retriever 25.

Przy selekcjonowaniu składników karmy szczególną uwagę przywiązano do tego, aby nie obciążała ona zbytnio pracy układu pokarmowego i trawiennego psa. Celem przy jej tworzeniu było to, aby sprzyjała trawieniu i przyswajaniu pokarmu, a także budowaniu naturalnej flory bakteryjnej jelit. To wszystko zostało osiągnięte poprzez użycie lekkostrawnych białek L.I.P., naturalnych prebiotyków oraz psyllium, będących składnikami wykazującymi wysoką przyswajalność przez organizm.

Poprzez karmę Royal Canin Golden Retriever Junior 29 i zawarty w niej kompleks przeciwutleniaczy wspierany jest również układ odpornościowy psa, co jest niezbędne w początkowych miesiącach życia, kiedy jest on narażony szczególnie na choroby. Z kolei dzięki odpowiednim proporcjom wapnia i fosforu, posiłek pozytywnie wpłynie na budowanie kośćca, zaś obecność glukozaminy i substancji pokrewnych ułatwi dbanie o stawy i zapewni im prawidłową pracę.

Zwiększony poziom oleju z ogórecznika wpływa pozytywnie na stan sierści psa, a także poprawia ogólna jego kondycję, jeśli chodzi o skórę i łagodzenie jej podrażnień. Duży wpływ na jej stan będzie miała również formuła skin complex oraz kwasy tłuszczowe, których zawartość chroni wrażliwą skórę zwierzaka.

Szczeniak rasy golden retriever będzie mógł prawidłowo się rozwijać dzięki karmie Royal Canin Golden Retriever Junior 29. Pozwoli ona na rozwój wszystkich podstawowych funkcji życiowych młodego organizmu oraz dostarczy niezbędnych do tego składników pokarmowych. Wybierając tą karmę mamy pewność, że nasz szczeniak wyrośnie na dużego i zdrowego psa.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla szczeniąt
wielkość psa duża rasa
jakość korzystny
rekomendacje bestseller
rodzaj karmy dla psa dla rasowych

Skład karmy Royal Canin Golden Retriever Junior

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, ryż, kukurydza, izolat białka roślinnego, tłuszcze zwierzęce, pszenica, włókno roślinne, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa buraczana, sole mineralne, olej rybny, olej sojowy, fruktooligosacharydy, łuski i nasiona psyllium, wyciąg z drożdży, hydrolizat skorupiaków, olej z ogórecznika(0.10%), wyciąg z aksamitki wzniesionej, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to suszone białko drobiowe. Białko drobiowe jest białkiem zwierzęcym, czyli niezbędnym do prawidłowej pracy psiego organizmu składnikiem odżywczym. Jednocześnie, w formie suszonej nie zawiera zbędnych substancji, np. wody. Minusem jest brak określenia, z jakiego drobiu powstało białko. 

Kolejna, druga pozycja to ryż. Ryż to jeden z popularnych dodatków i wypełnień karm dla psów. Jest to składnik dostarczający przede wszystkim lekkostrawnych węglowodanów, które zapewniają energię, ale też mają niski indeks glikemiczny, więc nie przyczyniają się do problemów z nadwagą. Sprawdza się w żywieniu psich alergików.

kukurydza to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Golden Retriever Junior. Duża dawka kukurydzy w karmie dla psów sprzyja pojawianiu się nadwagi, jako że dostarcza do organizmu głównie węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym. Nie sprawdza się w karmach dla psów chorych na cukrzycę czy o wrażliwym układzie pokarmowym. Jest składnikiem mocno alergizującym.

Karma Royal Canin Golden Retriever Junior na czwartym miejscu składu ma izolat białka roślinnego. Białko roślinne w formie izolatu stanowi wyodrębnione aminokwasy białkowe, przygotowane do procesu trawienia. Izolat taki jest łatwiejszy do przyswojenia niż zwykłe źródło białka roślinnego. Ważne jest, aby nie stał na górze składu - podstawą karmy powinno być białko zwierzęce.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są produktem dodatkowym w karmie dla psów, wpływającym na przyswajanie niektórych witamin, choćby witaminy A. W dużych ilościach mogą odkładać się w formie tkanki tłuszczowej, prowadząc do nadwagi. Trudno określić ich jakość bez informacji, z jakich gatunków zwierząt pochodzą.

pszenica to szósta pozycja na liście składników karmy.. Pszenica to popularny wypełniacz karm dla psów. Jest to składnik zbożowy bogaty w gluten, przez co może powodować reakcje uczuleniowe u psów cierpiących na alergie pokarmowe. Zapewnia dużo węglowodanów, a jednocześnie ma wysoki indeks glikemiczny, przez co nie nadaje się do żywienia psów z cukrzycą.

Kolejny składnik w tej karmie to włókno roślinne. Włókna roślinne jako takie stanowią jedynie dodatek do karmy dla psów. Nie ulegają procesom trawienia, a ich rola polega na wiązaniu resztek pokarmowych. Pomagają w procesie wydalania, regulując go oraz stymulując pracę jelit.

Jako ósmy składnik składu karmy producent podaje hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizaty białka to dobre rozwiązanie dla psów, które często cierpią na alergie pokarmowe. Z uwagi na swoją formę nie powodują uczuleń, jednocześnie dostarczając do psiego organizmu łatwostrawnego białka zwierzęcego. Wadą jest, że nie zostało określone, z jakiego gatunku zwierząt powstało białko.

Analiza składu karmy Royal Canin Golden Retriever Junior

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 29.00%
oleje i tłuszcze surowe 16.00%
popiół surowy 6.50%
włókno surowe 3.80%
EPA i DHA 4.00g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 24400.00IU/kg
witamina D3 800.00IU/kg
żelazo 40.00mg/kg
jod 2.80mg/kg
miedź 9.00mg/kg
mangan 53.00mg/kg
cynk 198.00mg/kg
selen 0.10mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Karma godna polecenia pies jest zdrowy i nie jest osowiały.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Golden Retriever Puppy karma sucha dla szczeniąt rasy golden retriever

Royal Canin Golden Retriever Puppy karma sucha dla szczeniąt rasy golden retriever

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla szczeniąt, do 15 miesiąca życia, rasy golden retriever. Stanowić ono będzie lekkostrawny posiłek, który zatroszczy się o zdrową skórę i sierść.