Royal Canin Golden Retriever Adult karma sucha dla psów dorosłych rasy golden retriever Zobacz większe

Royal Canin Golden Retriever Adult karma sucha dla psów dorosłych rasy golden retriever ( Karma dla psa )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla psów dorosłych, powyżej 15 miesiąca życia, rasy golden retriever. Zaspokaja wszystkie potrzeby żywieniowe, a specjalnie opracowany krokiet ułatwia pobieranie karmy i pomaga utrzymać nienaganną sylwetkę.

czytaj cały opis

95,58 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: psy dorosłe rasy Golden Retriever; powyżej 15 miesiąca życia

Rasa psów Golden Retriever wykształciła się pod koniec wieku XIX w Szkocji. Jest to doskonały pies pracujący z człowiekiem zarówno na lądzie, jak i w wodzie. Nieraz jest on mylnie uważany za kuzyna labradora, z którym jednak ma niewiele wspólnego. Ze względu na specyficzne potrzeby rasy, firma Royal Canin przygotowała odpowiednio zbilansowaną karmę Royal Canin Golden Retriever 25, odpowiadającą wymaganiom i zapotrzebowaniu psów tej rasy.

Karma Royal Canin Golden Retriever 25 przeznaczona jest dla psów powyżej 15. miesiąca życia oraz jest kontynuacją programu żywienia karmą Royal Canin Golden Retriever Junior 29. Jako, że rasa ta należy do psów pracujących, niezbędne jest zapewnienie jej właściwej ochrony stawów. Z tego względu posiłek zawiera substancje uwadniające chrząstkę stawową.

Dzięki obecności przeciwutleniaczy w karmie Royal Canin Golden Retriever 25, wzrasta ochrona komórek ciała oraz możliwe jest przeciwdziałanie procesom ich starzenia się. Dodatkowo posiłek pomaga chronić serce i układ krążenia czworonoga. Psy tej rasy mogą mieć problemy z utrzymaniem właściwej wagi. W tym zadaniu pomoże im odpowiednio dobrany skład oraz specjalnie opracowany krokiet, dzięki któremu łatwiej będzie zachować idealną wagę. Dla właścicieli czworonogów ważny jest z pewnością również wygląd ich pupili. W karmie odnajdziemy olej z ogórecznika oraz biotynę, które odpowiedzialne są za zapewnienie miękkości i blasku sierści. W prawidłowym przebiegu procesu wzrostu włosa pomocna będzie natomiast zawartość aminokwasów siarkowych, odpowiedzialnych za syntezę keratyny.

Właściciele psów tej rasy, zarówno użytkowych, jak i towarzyszących, uważają karmę Royal Canin Golden Retriever 25 za optymalne źródło wszelkich niezbędnych dla rozwoju psa substancji odżywczych. Dzięki temu ich czworonożni towarzysze cieszą się zdrowiem i doskonałą kondycją przez długie lata.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa duża rasa
jakość korzystny
rekomendacje bestseller
rodzaj karmy dla psa dla rasowych

Skład karmy Royal Canin Golden Retriever Adult

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, kukurydza, ryż, pszenica, tłuszcze zwierzęce, izolat białka roślinnego, hydrolizat białka zwierzęcego, włókno roślinne, pulpa buraczana, olej rybny, sole mineralne, olej sojowy, suszone pomidory, łuski i nasiona psyllium, fruktooligosacharydy, hydrolizat skorupiaków, olej z ogórecznika(0.10%), wyciągi z zielonej herbaty i winogron, wyciąg z aksamitki wzniesionej, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Golden Retriever Adult to suszone białko drobiowe. Suszone białko drobiowe uzyskiwane jest nie tylko z mięsa, ale i innych produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym np. piór czy pazurów. Jest źródłem protein, które mogą być lepiej przyswajalne dla organizmu, ale mają mniej substancji korzystnych.

kukurydza to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Golden Retriever Adult. Kukurydza dostarcza do organizmu psa przede wszystkim węglowodanów, które mają wysoki indeks glikemiczny. To sprawia, że często sprzyja rozwojowi nadwagi. Dodatkowo, może powodować reakcje alergiczne. Nie sprawdzi się u psów chorych na cukrzycę czy cierpiących na problemy trawienne.

Karma Royal Canin Golden Retriever Adult na trzecim miejscu składu ma ryż. Ryż to coraz bardziej popularne wypełnienie karm dla psów. Stosowane jest przede wszystkim w karmach dla psów cierpiących na alergie pokarmowe oraz posiadających wrażliwy układ pokarmowy. Dostarcza niewielkiej ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym.

Kolejny składnik w tej karmie to pszenica. Pszenica jest popularnym, acz coraz rzadziej wykorzystywanym elementem wypełniającym w karmie dla psów. Posiada sporo węglowodanów i wysoki wskaźnik glikemiczny. Jest ciężkostrawna, a dodatkowo najczęściej ze wszystkich zbóż wywołuje alergie pokarmowe.

Kolejna, piąta pozycja to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są produktem stanowiącym dodatek do karmy. Zwykle podnoszą jej smakowitość. Wadą jest, że nie zostało określone, z jakich gatunków zwierząt pochodzą tłuszcze; mogą być one mało wartościowe. W dużych ilościach wpływają na odkładanie tkanki tłuszczowej i nadwagę.

izolat białka roślinnego to szósta pozycja na liście składników karmy.. Izolat białka roślinnego to skupione, czyste białko roślinne, przygotowane specjalnie z myślą o ułatwieniu trawienia i przyswajania w psim organizmie. Białko takie nie powoduje zwykle reakcji alergicznych. Ważne, aby nie było głównym składnikiem karmy.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka sam w sobie jest korzystny dla organizmu - zawiera wyłącznie skumulowane proteiny, które są składnikiem budulcowym. Minusem jest brak oznaczenia, od jakiego zwierzęcia pochodzi. Hydrolizaty białka nie wywołują reakcji alergicznych i są wysoko przyswajalne.

Jako ósmy składnik składu karmy producent podaje włókno roślinne. Włókno roślinne nie niesie żadnych korzyści odżywczych - ułatwia trawienie i przyswajanie pokarmu, a także przyspiesza proces usuwania resztek z organizmu.

Analiza składu karmy Royal Canin Golden Retriever Adult

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 25.00%
oleje i tłuszcze surowe 13.00%
popiół surowy 6.10%
włókno surowe 3.70%
EPA i DHA 4.10g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 25000.00IU/kg
witamina D3 800.00IU/kg
żelazo 41.00mg/kg
jod 2.80mg/kg
miedź 10.00mg/kg
mangan 54.00mg/kg
cynk 203.00mg/kg
selen 0.10mg/kg
tauryna 2.90g/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Karma bardzo obniżyła swoją jakość

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Golden Retriever Adult karma sucha dla psów dorosłych rasy golden retriever

Royal Canin Golden Retriever Adult karma sucha dla psów dorosłych rasy golden retriever

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla psów dorosłych, powyżej 15 miesiąca życia, rasy golden retriever. Zaspokaja wszystkie potrzeby żywieniowe, a specjalnie opracowany krokiet ułatwia pobieranie karmy i pomaga utrzymać nienaganną sylwetkę.