Royal Canin Giant Starter Mother&Babydog karma sucha dla suk w ciąży i laktacji oraz szczeniąt, ras olbrzymich Zobacz większe

Royal Canin Giant Starter Mother&Babydog karma sucha dla suk w ciąży i laktacji oraz szczeniąt, ras olbrzymich ( Karma dla psa )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla suk ras olbrzymich - masa ciała psa dorosłego powyżej 45 kg, w czasie ciąży i laktacji oraz szczeniąt ras olbrzymich w okresie odsadzania, od 4 tygodnia do 2 miesiąca życia.

czytaj cały opis

34,27 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: suki w okresie ciąży i laktacji oraz szczenięta od 4 do 8 tygodnia życia ras bardzo dużych, powyżej 45 kg.

Na pewnych etapach życia psa należy szczególnie zatroszczyć się o jedzenie, które mu podajemy. Konieczne jest wówczas dostarczanie organizmowi zwiększonej ilości składników odżywczych i dodatkowa suplemetacja. Znany producent żywności dla zwierząt Royal Canin stworzył idealną propozycję w tym zakresie Giant Starter. Karma ta opracowana została dla potrzeb suk i szczeniąt ras bardzo dużych w celu ich ochrony w trakcie pięciu ważnych okresach rozwoju. Są nimi: ciąża (od 42 dnia), poród, laktacja, odsadzenie oraz wzrost szczeniąt (od 3 tygodnia do 2 miesiąca życia).

Karma jest idealna, jako pierwszy posiłek pieska, gdyż po namoczeniu szybko zmienia się w delikatną papkę, która nie sprawi trudności w gryzieniu. Stąd też będzie to doskonały sposób ułatwiający proces przejścia z posiłków płynnych na te pod postacią stałą, co często bywa trudnym zadaniem.

Giant Starter jest gwarancją zaopatrzenia organizmu szczeniaka w optymalną dawkę energii, dzięki której będzie mógł być aktywny każdego dnia. Korzystny wpływ na zdrowie będą mieć również wysokiej jakości białka i tłuszcze. W karmie znalazł się unikalny kompleks składników pokarmowych, które naturalnie występują w mleku matki. Także wrażliwy układ pokarmowy i naturalna odporność szczeniąt będzie wzmocniona i chroniona dzięki obecności cennych dla zdrowia składników.

Właściciel wybierając Giant Starter ma pewność, że jego pies w tych najważniejszych etapach życia będzie doskonale chroniony, co pozwoli mu prawidłowo się rozwijać i funkcjonować każdego dnia.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla szczeniąt
wielkość psa duża rasa
jakość korzystny
rekomendacje bestseller
rodzaj karmy dla psa wysokoenergetyczna

Skład karmy Royal Canin Giant Starter

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, suszone białko drobiowe, tłuszcze zwierzęce, izolat białka roślinnego, hydrolizat białka zwierzęcego, kukurydza, pulpa buraczana, sole mineralne, olej sojowy, włókno roślinne, olej rybny, sól kwasu tłuszczowego, fruktooligosacharydy, łuski i nasiona psyllium, wyciąg z drożdży, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Giant Starter to ryż. Ryż to jeden z popularniejszych obecnie składników stanowiących wypełnienie karm dla psów. Sprawdza się w żywieniu psów chorujących na alergie pokarmowe, zwłaszcza w alternatywie dla zbóż - nie posiada glutenu. Może być podawany psom wrażliwym. Dostarcza łatwostawnych węglowodanów.

Kolejna, druga pozycja to suszone białko drobiowe. Białko drobiowe, jak sama nazwa mówi, jest białkiem pochodzenia zwierzęcego, dostarczającym do organizmu psa łatwych w trawieniu i dobrze przyswajalnych aminokwasów. W formie suszonej nie zawiera wody. Wadą jest brak informacji, z jakiego gatunku drobiu pochodzi białko.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce nie są uważane za wartościowy składnik karmy, o ile nie mają oznaczonego pochodzenia. Mogą zawierać kwasy tłuszczowe nasycone, a także wspierać procesy hormonalne w organizmie psa. Tłuszcze są źródłem energii i mogą być odkładane w organizmie.

Karma Royal Canin Giant Starter na czwartym miejscu składu ma izolat białka roślinnego. Izolat białka roślinnego to świetna alternatywa dla innych składników roślinnych. Zawiera jedynie niezbędne dla rozwoju aminokwasy białek, co zwiększa znacznie ich przyswajalność. Co więcej, dzięki eliminacji niepotrzebnych składników jest zdrowy dla psa oraz minimalizuje ryzyko alergii.

Jako piąty składnik składu karmy producent podaje hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka to doskonałe rozwiązanie w przypadku psów cierpiących na alergie pokarmowe. Hydrolizaty zawierają samo białko zwierzęce, które jest łatwostrawne i dobrze przyswajalne. Brak informacji, z jakiego gatunku zwierząt pochodzi białko, jest minusem tego składnika.

Kolejny składnik w tej karmie to kukurydza. Kukurydza to pospolity składnik stanowiący wypełnienie karm. Nie jest wskazany dla psów cierpiących na cukrzycę czy z chorobami nerek, jako że zawiera węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym. Dodatkowo może sprzyjać nadwadze oraz znacznemu pobudzeniu psa. Jest składnikiem alergizującym.

Karma Royal Canin Giant Starter na kolejnej pozycji ma pulpa buraczana. Pulpa buraczana budzi wiele kontrowersji w świecie żywienia psów. Niewielka ilość tego niestrawialnego dodatku reguluje pracę jelit i wspomaga regularne wydalanie resztek pokarmowych. Zauważono również wpływ pulpy na regulację poziomu cukru u psów mających problem z cukrzycą.

sole mineralne to ósma pozycja na liście składników karmy.. Sole mineralne w rozsądnych ilościach są niezbędnym składnikiem karmy dla psów. Pozwalają na zbilansowanie wartości odżywczych pokarmu, jego łatwiejsze trawienie i przyswajanie. Dostarczają mikroelementów i makroelementów niezbędnych do zdrowego życia czworonoga.

Analiza składu karmy Royal Canin Giant Starter

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 30.00%
oleje i tłuszcze surowe 22.00%
popiół surowy 6.90%
włókno surowe 1.80%

Dodatki dietetyczne

witamina A 13900.00IU/kg
witamina D3 1200.00IU/kg
żelazo 48.00mg/kg
jod 3.70mg/kg
miedź 8.00mg/kg
mangan 63.00mg/kg
cynk 206.00mg/kg
selen 0.08mg/kg
beta-karoten 40.00mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

karma Royal Canin Giant Starter jest karmą fenomenalną szczęnięta pięknie rosną mają lśniącą sierść a co najważniejsze karma posiada w sobie wszystkie najpotrzebniejsze składniki do prawidłowego rozwoju szczeniąt

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Giant Starter Mother&Babydog karma sucha dla suk w ciąży i laktacji oraz szczeniąt, ras olbrzymich

Royal Canin Giant Starter Mother&Babydog karma sucha dla suk w ciąży i laktacji oraz szczeniąt, ras olbrzymich

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla suk ras olbrzymich - masa ciała psa dorosłego powyżej 45 kg, w czasie ciąży i laktacji oraz szczeniąt ras olbrzymich w okresie odsadzania, od 4 tygodnia do 2 miesiąca życia.