Royal Canin Giant Adult karma sucha dla psów dorosłych, od 18/24 miesiąca życia, ras olbrzymich Zobacz większe

Royal Canin Giant Adult karma sucha dla psów dorosłych, od 18/24 miesiąca życia, ras olbrzymich ( Karma dla psa )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla psów dorosłych, od 18/24 miesiąca życia, ras olbrzymich - masa ciała psa dorosłego powyżej 45 kg.

czytaj cały opis

87,99 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Royal Canin dla psaOpis produktu

Przeznaczenie: dorosłe psy bardzo dużych ras; powyżej 18 lub 24 miesiąca życia.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa duża rasa
jakość korzystny
rekomendacje bestseller
rodzaj karmy dla psa wysokoenergetyczna

Skład karmy Royal Canin Giant Adult

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, mąka kukurydziana, tłuszcze zwierzęce, gluteń kukurydziany, hydrolizat białka zwierzęcego, sole mineralne, izolat białka roślinnego, pulpa buraczana, olej rybny, włókno roślinne, olej sojowy, drożdże, olej z ogórecznika, hydrolizat skorupiaków, wyciąg z aksamitki wzniesionej, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to suszone białko drobiowe. Białko drobiowe, jak sama nazwa mówi, jest białkiem pochodzenia zwierzęcego, dostarczającym do organizmu psa łatwych w trawieniu i dobrze przyswajalnych aminokwasów. W formie suszonej nie zawiera wody. Wadą jest brak informacji, z jakiego gatunku drobiu pochodzi białko.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to mąka kukurydziana. Mąka kukurydziana jest produktem ubocznym przetwarzania kukurydzy. Jest to substancja zapewniająca przede wszystkim dużo węglowodanów. Dla psów wrażliwych może być ciężkostrawna i wywoływać problemy z układem trawienia czy przyswajaniem substancji odżywczych.

Jako trzeci składnik składu karmy producent podaje tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są produktem stanowiącym dodatek do karmy. Zwykle podnoszą jej smakowitość. Wadą jest, że nie zostało określone, z jakich gatunków zwierząt pochodzą tłuszcze; mogą być one mało wartościowe. W dużych ilościach wpływają na odkładanie tkanki tłuszczowej i nadwagę.

gluteń kukurydziany to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Giant Adult. Gluten kukurydziany stosowany jest w karmach dla psów w roli wypełnienia oraz dodatku. Poprzez zawarte w nim substancje jest uczulający i może wywoływać reakcje alergiczne u wrażliwych psów. Ciężko się trawi i nie jest odżywczy dla psa, zapewniając głównie niestrawialne węglowodany.

Kolejna, piąta pozycja to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka to doskonałe rozwiązanie w przypadku psów cierpiących na alergie pokarmowe. Hydrolizaty zawierają samo białko zwierzęce, które jest łatwostrawne i dobrze przyswajalne. Brak informacji, z jakiego gatunku zwierząt pochodzi białko, jest minusem tego składnika.

Karma Royal Canin Giant Adult na kolejnej pozycji ma sole mineralne. Sole mineralne są niezbędnym w diecie psa składnikiem dodatkowym, zwłaszcza jeśli chodzi o podawanie gotowych karm. Dostarczają one mikroelementów oraz makroelementów, zapewniając zdrowie i prawidłową pracę organów wewnętrznych.

Kolejny składnik w tej karmie to izolat białka roślinnego. Białko roślinne w formie izolatu stanowi wyodrębnione aminokwasy białkowe, przygotowane do procesu trawienia. Izolat taki jest łatwiejszy do przyswojenia niż zwykłe źródło białka roślinnego. Ważne jest, aby nie stał na górze składu - podstawą karmy powinno być białko zwierzęce.

Karma Royal Canin Giant Adult na ósmym miejscu składu ma pulpa buraczana. Pulpa buraczana budzi wiele kontrowersji w świecie żywienia psów. Niewielka ilość tego niestrawialnego dodatku reguluje pracę jelit i wspomaga regularne wydalanie resztek pokarmowych. Zauważono również wpływ pulpy na regulację poziomu cukru u psów mających problem z cukrzycą.

Analiza składu karmy Royal Canin Giant Adult

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 28.00%
oleje i tłuszcze surowe 20.00%
popiół surowy 6.00%
włókno surowe 1.90%

Dodatki dietetyczne

witamina A 21700.00IU/kg
witamina D3 1000.00IU/kg
żelazo 41.00mg/kg
jod 4.10mg/kg
miedź 8.00mg/kg
mangan 53.00mg/kg
cynk 159.00mg/kg
selen 0.09mg/kg
tauryna 1.30g/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

moj leonek ma stale rozwolnienie po tej karmie i mieszam ja z karma szwedzka tak mi weto poradzil i jest lepiej oby tak dalej

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Giant Adult karma sucha dla psów dorosłych, od 18/24 miesiąca życia, ras olbrzymich

Royal Canin Giant Adult karma sucha dla psów dorosłych, od 18/24 miesiąca życia, ras olbrzymich

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla psów dorosłych, od 18/24 miesiąca życia, ras olbrzymich - masa ciała psa dorosłego powyżej 45 kg.