Promocja! Royal Canin Gastro Intestinal Feline Zobacz większe

Royal Canin Gastro Intestinal Feline ( Karmy weterynaryjne dla kota )

Dieta stosowana w przypadku zaburzeń żołądkowo-jelitowych.

czytaj cały opis

23,96 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma dla kota alergikaOpis produktu

Dieta stosowana w przypadku zaburzeń żołądkowo-jelitowych, przewlekłej biegunki, zaburzeń wchłaniania, zapalenia okrężnicy i jelit. W przypadkach ostrych pokarm musi być podawany minimum trzy tygodnie, co pozwoli na regenerację kosmków jelitowych, w stanach przewlekłych możliwe jest podawane karmy do końca życia chorego zwierzęcia. Należy skonsultować się z lekarzem weterynarii w celu zdiagnozowania dolegliwości kota.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet, w promocji
jakość premium
rekomendacje bestseller
rodzaj schorzenia przewód pokarmowy
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Gastro Intestinal Feline

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, ryż, tłuszcze zwierzęce, gluten kukurydziany, włókno roślinne, gluten pszenny, hydrolizat białka zwierzęcego, sole mineralne, proszek jajeczny, pulpa buraczana, olej rybny, drożdże, olej sojowy, fruktooligosacharydy, łuski i nasiona psyllium, wyciąg z drożdży, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Gastro Intestinal Feline to suszone białko drobiowe. Suszone białko drobiowe przyswajane jest przez koty o wiele lepiej niż jakiekolwiek białko roślinne. Zawiera ono sporo protein. Minusem jest fakt, że białko drobiowe jest pozyskiwane nie tylko z mięsa, ale i piór, dziobów czy pazurów różnych gatunków drobiu.

Kolejny składnik w tej karmie to ryż. Ryż to atrakcyjna alternatywa dla zbożowego wypełnienia karmy dla kotów. Jest źródłem lekkostrawnych węglowodanów, które występują w nim w ograniczonej ilości, dzięki czemu nie powodują nadwagi. Ryż praktycznie nie wywołuje reakcji alergicznych.

Kolejna, trzecia składowa karmy to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce w karmie dla kotów są lepiej przyswajane i korzystniejsze od tłuszczy roślinnych. Niestety, przez brak oznaczenia pochodzenia tłuszczy trudno jest ocenić ich jakość. Może to być zagrożenie również dla kotów, które są uczulone na składniki konkretnych gatunków zwierząt.

gluten kukurydziany to czwarta składowa karmy Royal Canin Gastro Intestinal Feline. Jeden z dodatkowych wypełniaczy w karmach dla kotów. Nie jest korzystny dla kociego organizmu: pozostaje ciężkostrawny, trudno się przyswaja. Dodatkowo, posiada sporą ilość skondensowanych węglowodanów, przez co może sprzyjać otyłości i chorobom metabolicznym.

Piąty punkt na liście składników to włókno roślinne. Włókna roślinne będące niewielkim procentowo dodatkiem do karmy sprzyjają regularnej i zdrowej pracy jelit. Za dużo włókna może spowodować problemy z trawieniem i podrażnienie układu pokarmowego. Ich ilość powinna być mniejsza zwłaszcza u kotów wrażliwych.

Następna, szósta składowa karmy to gluten pszenny. Składnik zupełnie niepotrzebny w karmie dla kotów. Jest bogaty w węglowodany, które mogą powodować otyłość i problemy z metabolizmem. Często wywołuje alergie. Dodatkowo, jest dość ciężkostrawny, a organizm mięsożernego kota prawie wcale nie czerpie z niego składników odżywczych.

Karma Royal Canin Gastro Intestinal Feline na siódmym miejscu składu ma hydrolizat białka zwierzęcego. Białko zwierzęce jest kotu niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. W przypadku hydrolizatu jest to białko czyste, łatwiejsze do przyswojenia, bez dodatkowych substancji. Wadą jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego białko zostało pozyskane.

Ósmy ingredient składu karmy to sole mineralne. Sole mineralne stanowią niezbędny dodatek do kociej diety. Zawarte w nich mikroelementy oraz makroelementy wpływają na prawidłowe trawienie, pracę narządów wewnętrznych oraz wszystkich organów i układów w kocim ciele. Dla kotów w różnym wieku skład soli mineralnych powinien być inny.

Analiza składu karmy Royal Canin Gastro Intestinal Feline

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Podobnie jak wyżej. Ciężkie krwotoczne infekcje przewodu pokarmowego u kota skończyły się, jak zaczął dostawać wyłącznie gastrointestinal. Podaję jeszcze probiotyk codziennie....trudno ocenić co bardziej pomogło, najpewniej zmiana karmy i probiotyk łącznie

Oceniający:
Oceń 

Mój kot jadł tą karmę przez rok a teraz coś mu się odmieniło, wącha i odchodzi. Biegunki miał pomimo tej karmy, ale jest poważnie chory.

Oceniający:
Oceń 

Mój pies tez wyzdrowiał dzięki tej karmie!

Oceniający:
Oceń 

Świetna karma, bardzo skuteczna. Mój pers miał częste biegunki, a od momentu podawania tej karmy robi śliczne kupki.Minus: bardzo małe chrupki,ale można sobie poradzić-najwaniejsze zdrowie! Pozdrawiam.

Oceniający:
Oceń 

Karma przepisana dwóm tymczasowanym, wychudzonym dziczkom z problemami kuwetkowymi. Po 2-3 dniach podawania wreszcie pierwsze od miesiaca normalne kupki.

Oceniający:
Oceń 

Mój kociak miał ciągle biegunki po wszystkich suchych karmach (próbowałam różne). Po tej karmie jak ręką odjął - kupki ładne o stałej konsystemcji. Dodatkowo bardzo mu smakuje.

Oceniający:
Oceń 

Tak jak powyżej. Kocica w końcu nie ma ostrych biegunek, które wyglądały bardzo poważnie mimo dobrych badań.

Oceniający:
Oceń 

dzięki tej karmie skończyły się uciążliwe biegunki u kocurka.Trochę małe chrupki, które kot połykał zamiast gryźć ale jelita się uspokoiły

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Gastro Intestinal Feline

Royal Canin Gastro Intestinal Feline

Dieta stosowana w przypadku zaburzeń żołądkowo-jelitowych.
białko surowe 32.00%
oleje i tłuszcze surowe 22.00%
popiół surowy 8.50%
włókno surowe 5.20%
sód 6.00g/kg
potas 10.00g/kg