Royal Canin Fit karma sucha dla kotów dorosłych, wspierająca idealną kondycję Zobacz większe

Royal Canin Fit karma sucha dla kotów dorosłych, wspierająca idealną kondycję ( Karma dla kota sucha )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla dorosłych kotów powyżej 12 miesiąca życia, o umiarkowanej aktywności, wychodzących na zewnątrz.

czytaj cały opis

18,64 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Royal Canin dla kotaOpis produktu

Przeznaczenie: koty dorosłe od 1 do 10 roku życia Karma Royal Canin Fit przeznaczona jest dla kotów o umiarkowanej aktywności. Niski poziom tłuszczu pozwala podawać ją kastratom i kotom żyjącym w domu, a substancje wzmacniające odporność wspomagają system immunologiczny kotów sporadycznie wychodzących. Dodatkowo karma posiada substancje wspomagające wydalanie kul włosowych. Fit sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu układu moczowego (pH 6 - 6,5) u kotów dorosłych. Ponadto karma zawiera 52 składniki odżywcze pozwalające zaspokoić zapotrzebowanie dorosłych kotów na białko, witaminy, kwasy tłuszczowe i wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Pokarm Royal Canin Fit będzie doskonałym wyborem dla każdego dorosłego kota. Polecamy także Royal Canin Indoor dla kotów żyjących w domu lub Royal Canin Outdoor 30 dla kotów wychodzących.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek kota dla dorosłych
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo , bestseller
rodzaj karmy dla kota dla wychodzących z domu , dla niewychodzących z domu

Skład karmy Royal Canin Fit 32

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, ryż, kukurydza, gluten kukurydziany, suszone białko wieprzowe, tłuszcze zwierzęce, włókno roślinne, hydrolizat białka zwierzęcego, pszenica, mąka pszenna, pulpa buraczana, drożdże, sole mineralne, olej sojowy, olej rybny, proszek jajeczny, wyciąg z drożdży, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Fit 32 to suszone białko drobiowe. Suszone białko to najlepsze źródło dobrze przyswajalnego oraz łatwego w strawieniu białka zwierzęcego, które jest dla kotów o wiele korzystniejsze niż białko roślinne. Niestety, minusem jest fakt, że nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu pochodzi białko, co może powodować alergie.

Kolejny składnik w tej karmie to ryż. Ryż stanowi obecnie dopuszczalny dodatek i wypełnienie karmy dla kotów. Jest lekkostrawny, nieźle - jak na składnik roślinny - się przyswaja, a jednocześnie zapewnia dostęp do niewielkiej ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Sprawdza się przy kotach cierpiących na alergie.

Karma Royal Canin Fit 32 na trzecim miejscu składu ma kukurydza. Kukurydza jest wypełniaczem karmy dla kotów, często obniżającym jakość żywienia. Może powodować alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawna, dostarcza głównie węglowodanów oraz białka roślinnego - obie te substancje są trudne do przyswojenia dla kotów, stąd karma nie sprawdzi się u kotów wrażliwych.

Jako czwarty składnik składu karmy producent podaje gluten kukurydziany. Jeden z dodatkowych wypełniaczy w karmach dla kotów. Nie jest korzystny dla kociego organizmu: pozostaje ciężkostrawny, trudno się przyswaja. Dodatkowo, posiada sporą ilość skondensowanych węglowodanów, przez co może sprzyjać otyłości i chorobom metabolicznym.

Kolejna, piąta pozycja to suszone białko wieprzowe. Białko wieprzowe jest źródłem białka zwierzęcego o dobrej przyswajalności w kocim organizmie. Podane w takiej formie zachowuje praktycznie wyłącznie aminokwasy białkowe. U wrażliwszych kotów może wywoływać reakcje uczuleniowe, aczkolwiek nie jest to często spotykane.

tłuszcze zwierzęce to szósta pozycja na liście składników karmy.. Tłuszcze zwierzęce są niezbędnym składnikiem karmy dla kotów. Trawią się lepiej od tłuszczów roślinnych, biorąc jednocześnie udział w przemianach hormonalnych i przyspieszając przyswajanie witamin. Minusem jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego wzięto tłuszcze.

Karma Royal Canin Fit 32 na kolejnej pozycji ma włókno roślinne. Włókno roślinne to niestrawialna część karmy, która pomaga w regulacji pracy jelit - przyspiesza trawienie oraz ułatwia wydalanie resztek. W karmie dla kota powinno być wyłącznie dodatkiem do karmy. Jego ilość powinna być zdecydowanie mniejsza w karmach dla kociąt czy kotów wrażliwych.

hydrolizat białka zwierzęcego to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Fit 32. Białko zwierzęce jest kotu niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. W przypadku hydrolizatu jest to białko czyste, łatwiejsze do przyswojenia, bez dodatkowych substancji. Wadą jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego białko zostało pozyskane.

  • pszenica

Analiza składu karmy Royal Canin Fit 32

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 32.00%
oleje i tłuszcze surowe 15.00%
popiół surowy 6.90%
włókno surowe 4.40%

Dodatki dietetyczne

witamina A 14400.00IU/kg
witamina D3 700.00IU/kg
żelazo 34.00mg/kg
jod 2.60mg/kg
miedź 6.00mg/kg
mangan 44.00mg/kg
cynk 145.00mg/kg
selen 0.09mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Ja mieszam z Indoorem i taki miks mój koteczek wcina aż mu się uszka trzęsą. A najbardziej lubi wyjadać ze świeżo otwartej paczki, bo wtedy tak intensywnie i smakowicie to jedzonko pachnie :)

Oceniający:
Oceń 

Świetna karma. Wspaniale pachnie po otwarciu opakowania. Bardzo ciekawy kształt kółeczek z małą dziurką. Przetestowałam prawie wszystkie karmy dobrej jakości. Mój kot wybrał Royala Fit 32!Naprawdę polecam!

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Fit karma sucha dla kotów dorosłych, wspierająca idealną kondycję

Royal Canin Fit karma sucha dla kotów dorosłych, wspierająca idealną kondycję

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla dorosłych kotów powyżej 12 miesiąca życia, o umiarkowanej aktywności, wychodzących na zewnątrz.