Royal Canin Exigent Protein Preference karma sucha dla kotów dorosłych, wybrednych, kierujących się zawartością białka Zobacz większe

Royal Canin Exigent Protein Preference karma sucha dla kotów dorosłych, wybrednych, kierujących się zawartością białka ( Karma dla kota sucha )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla dorosłych powyżej 12 miesiąca życia, bardzo wybrednych kotów; wysoka zawartość białka zwierzęcego, smakowity zapach oraz odpowiednia tekstura krokieta.

czytaj cały opis

22,37 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Osoby które kupiły ten produkt, kupiły także:


Opis produktu

Przeznaczenie: koty dorosłe powyżej 1 roku życia, szczególnie koty wybredne

Wiele kotów jest bardzo wybrednych. Na wybór karmy przez kota wpływa kilka czynników takich jak jakość pokarmu, tekstura krokietów oraz zapach. Royal Canin opracował innowacyjne rozwiązania pozwalające zaspokoić wymogi wszystkich wybrednych mruczków. Linia Royal Canin Exigent to trzy wysokiej jakości karmy, które odpowiadają na potrzeby wybrednych kotów - każda w inny, indywidualny sposób, dlatego wszystkie mruczki znajdą odpowiedni dla siebie pokarm.

Royal Canin Exigent 42 Protein Preference to pokarm o wyjątkowo wysokiej zawartości najlepszej jakości białka zwierzęcego, Royal Canin Exigent 33 Aromatic Attraction cechuje wspaniały, zachęcający zapach, natomiast Royal Canin Exigent 35/30 Savour Sensation to połączenie dwóch różnych rodzajów krokieta, dla jeszcze większego uatrakcyjnienia tekstury pokarmu. Wszystkie karmy z linii Exigent są oparte o wysokiej jakości składniki, mają kaloryczność odpowiednią dla kotów żyjących w domu, a zrównoważona zawartość minerałów pozwala na podawanie karmy także kastratom.

Najważniejsze właściwości Royal Canin Exigent 42 Protein Preference to: wysoka zawartość białka, zachęcający zapach, ciekawa tekstura krokietów, zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych wpływających korzystnie na sierść.

Polecamy także: Royal Canin Exigent 3035 Savoir Sensation, Royal Canin Exigent 33 Aromatic Attraction

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek kota dla dorosłych
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo , bestseller
rodzaj karmy dla kota dla niewychodzących z domu , dla wybrednych

Skład karmy Royal Canin Exigent Protein Preference Feline

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone mięso drobiowe, kukurydza, izolat białka roślinnego, gluten kukurydziany, pszenica, tłuszcze zwierzęce, włókno roślinne, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa buraczana, sole mineralne, olej sojowy, olej z ogórecznika.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to suszone mięso drobiowe. Suszone mięso jest jednym z najlepszych źródeł białka. Dzięki swojej formie posiada skumulowane, korzystne dla organizmu oraz łatwe w trawieniu aminokwasy protein. Trzeba mieć jednak na uwadze, że zapisane w tej formie może pochodzić zarówno z kurczaka, jak i gęsi, a więc różnić się jakością.

Kolejna, druga pozycja to kukurydza. Kukurydza stanowi dodatek i wypełnienie karmy dla kotów, które często obniża jakość karmy, zwłaszcza gdy jej dużo. Może powodować zaburzenia przyswajania treści pokarmowych jako że jest składnikiem trudnym do strawienia dla kociego organizmu. Powoduje reakcje alergiczne.

Kolejny składnik w tej karmie to izolat białka roślinnego. Generalnie izolat sprawia, że białko o wiele lepiej przyswaja się w organizmie. Faktem jest jednak, że w karmie dla kota podstawę powinno stanowić białko zwierzęce, które jest korzystniejsze dla organizmu. Dodatkowo, nie wiadomo, z jakich roślin zostało uzyskane białko.

gluten kukurydziany to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Exigent Protein Preference Feline. Jeden z dodatkowych wypełniaczy w karmach dla kotów. Nie jest korzystny dla kociego organizmu: pozostaje ciężkostrawny, trudno się przyswaja. Dodatkowo, posiada sporą ilość skondensowanych węglowodanów, przez co może sprzyjać otyłości i chorobom metabolicznym.

pszenica to piąta pozycja na liście składników karmy.. Pszenica jest zbożem wypełniającym w karmach dla kotów. Generalnie warto jej unikać, głównie ze względu na brak pozytywnego wpływu na koci organizm. Pszenica jest raczej ciężkostrawna i trudno przyswajalna. Ma duży wskaźnik glikemiczny i sporo węglowodanów. Może alergizować.

Jako szósty składnik składu karmy producent podaje tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce w karmie dla kotów są lepiej przyswajane i korzystniejsze od tłuszczy roślinnych. Niestety, przez brak oznaczenia pochodzenia tłuszczy trudno jest ocenić ich jakość. Może to być zagrożenie również dla kotów, które są uczulone na składniki konkretnych gatunków zwierząt.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to włókno roślinne. Włókna roślinne będące niewielkim procentowo dodatkiem do karmy sprzyjają regularnej i zdrowej pracy jelit. Za dużo włókna może spowodować problemy z trawieniem i podrażnienie układu pokarmowego. Ich ilość powinna być mniejsza zwłaszcza u kotów wrażliwych.

Karma Royal Canin Exigent Protein Preference Feline na kolejnej pozycji ma hydrolizat białka zwierzęcego. Białko zwierzęce jest kotu niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. W przypadku hydrolizatu jest to białko czyste, łatwiejsze do przyswojenia, bez dodatkowych substancji. Wadą jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego białko zostało pozyskane.

Analiza składu karmy Royal Canin Exigent Protein Preference Feline

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 42.00%
oleje i tłuszcze surowe 15.00%
popiół surowy 8.50%
włókno surowe 3.40%
węglowodany 25.60%

Dodatki dietetyczne

witamina A 25000.00IU/kg
witamina D3 1000.00IU/kg
żelazo 36.00mg/kg
jod 2.80mg/kg
miedź 4.00mg/kg
mangan 47.00mg/kg
cynk 156.00mg/kg
selen 0.06mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

uppps :) karma jest bardzo dobra . źle zaznaczyłam

Oceniający:
Oceń 

karma naprawdę bardzo dobra kotką bardzo smakuje i jedzą ją z apetytem. daje im nawet jako przysmak kiedy wracają z podwórka. polecam a naprawdę moje dwie kotki są bardzo wybredne co do wyboru karmy.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Exigent Protein Preference karma sucha dla kotów dorosłych, wybrednych, kierujących się zawartością białka

Royal Canin Exigent Protein Preference karma sucha dla kotów dorosłych, wybrednych, kierujących się zawartością białka

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla dorosłych powyżej 12 miesiąca życia, bardzo wybrednych kotów; wysoka zawartość białka zwierzęcego, smakowity zapach oraz odpowiednia tekstura krokieta.