Royal Canin Exigent Aromatic Attraction karma sucha dla kotów dorosłych, wybrednych, kierujących się zapachem Zobacz większe

Royal Canin Exigent Aromatic Attraction karma sucha dla kotów dorosłych, wybrednych, kierujących się zapachem ( Karma dla kota sucha )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla dorosłych powyżej 12 miesiąca życia, bardzo wybrednych kotów, kierujących się przy wyborze karmy zapachem.

czytaj cały opis

25,33 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: koty dorosłe powyżej 1 roku życia, szczególnie koty wybredne

Wiele kotów jest bardzo wybrednych i często trudno jest im dobrać odpowiedni pokarm. Odpowiadając na te potrzeby firma Royal Canin stworzyła linię karm Exigent złożoną z trzech pokarmów o różnych właściwościach.

Royal Canin Exigent 42 Protein Preference zawiera wysoki odsetek biała zwierzęcego i jest przeznaczony dla kotów ceniących sobie smakowitość pokarmu, Royal Canin Exigent 35/30 Savour Sensation ma dwa krokiety o różnym kształcie dla kotów zwracających uwagę na teksturę pożywienia, natomiast Royal Canin Exigent 33 Aromatic Attraction cechuje się kuszącym zapachem. W szerokiej gamie karm Royal Canin każdy wybredny kot znajdzie coś dla siebie. Wszystkie karmy z linii Exigent mogą być podawane kotom żyjącym w domu i kastratom.

Najważniejsze właściwości pokarmu Royal Canin Exigent 33 Aromatic Attracion to wspaniały, kuszący zapach, zrównoważona kaloryczność, zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych dla pięknej sierści.

Polecamy także: Royal Canin Exigent 3035 Savoir Sensation, Royal Canin Exigent 33 Aromatic Attraction

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek kota dla dorosłych
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo , bestseller
rodzaj karmy dla kota dla niewychodzących z domu , dla wrażliwych

Skład karmy Royal Canin Exigent Aromatic Attraction Feline

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

kukurydza, suszone ryby, pszenica, gluten kukurydziany, tłuszcze zwierzęce, izolat białka roślinnego, hydrolizat białka zwierzęcego, włókno roślinne, suszone białko drobiowe, pulpa buraczana, olej sojowy, sole mineralne, olej z ogórecznika.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Exigent Aromatic Attraction Feline to kukurydza. Kukurydza jest wypełniaczem karmy dla kotów, często obniżającym jakość żywienia. Może powodować alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawna, dostarcza głównie węglowodanów oraz białka roślinnego - obie te substancje są trudne do przyswojenia dla kotów, stąd karma nie sprawdzi się u kotów wrażliwych.

Karma Royal Canin Exigent Aromatic Attraction Feline na drugim miejscu składu ma suszone ryby. Ryby stanowią podstawę żywienia dla kotów, które cierpią na alergie pokarmowe czy problemy trawienne. Białko zwierzęce w takim wydaniu jest lekkostrawne oraz dobrze się przyswaja. Dodatkowo, ryby są źródłem kwasów tłuszczowych nienasyconych. Minusem jest brak informacji, jakie ryby wykorzystano.

Kolejny składnik w tej karmie to pszenica. Pszenica stanowi popularne, acz niewskazane w karmach dla kotów źródło węglowodanów. Posiada wysoki indeks glikemiczny, przez co sprzyja nadwadze, cukrzycy oraz chorobom nerek u kotów. Co więcej, zawiera gluten, który jest ciężkostrawny oraz prowadzi do pojawiania się reakcji alergicznych.

Karma Royal Canin Exigent Aromatic Attraction Feline na kolejnej pozycji ma gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany stanowi dodatek do karmy i może powodować uczulenie u kotów cierpiących na alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawny, przez co nie sprawdzi się w żywieniu kotów wrażliwych. Dostarcza głównie węglowodanów, które są jednak dla kota trudne do strawienia i mogą wpływać na przyrost wagi.

Kolejna, piąta pozycja to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są korzystnym dodatkiem do kociej karmy, który trawi się łatwiej od tłuszczów roślinnych. Biorą one udział w procesach metabolicznych czy ułatwiają przyswajanie niektórych substancji. Brak informacji o ich konkretnym źródle jest zdecydowanie wadą.

Jako szósty składnik składu karmy producent podaje izolat białka roślinnego. Izolat białka roślinnego stanowi wydzielone i wysuszone białko w formie, która pozwala na dość dobre trawienie. Niestety, w przypadku kotów - nie czerpią one białek z produktów roślinnych, dlatego zawsze taki składnik będzie miał gorsze przyswajanie niż jego odpowiednik z białka zwierzęcego.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka zwierzęcego to jedna z najlepiej przyswajalnych form, w których białko zwierzęce występuje w karmach. Przez brak niepotrzebnych substancji nie wywołuje alergii. Jedynym minusem jest brak określenia, z jakiego gatunku i jakich części zwierzęcia zostało wyodrębnione białko.

włókno roślinne to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Exigent Aromatic Attraction Feline. Włókno roślinne to niestrawialna część karmy, która pomaga w regulacji pracy jelit - przyspiesza trawienie oraz ułatwia wydalanie resztek. W karmie dla kota powinno być wyłącznie dodatkiem do karmy. Jego ilość powinna być zdecydowanie mniejsza w karmach dla kociąt czy kotów wrażliwych.

Analiza składu karmy Royal Canin Exigent Aromatic Attraction Feline

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 33.00%
oleje i tłuszcze surowe 15.00%
popiół surowy 7.50%
włókno surowe 3.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 24300.00IU/kg
witamina D3 900.00IU/kg
żelazo 46.00mg/kg
jod 3.60mg/kg
miedź 9.00mg/kg
mangan 60.00mg/kg
cynk 197.00mg/kg
selen 0.08mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Można po kocie zauważyć,że jadał smaczniejsze karmy.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Exigent Aromatic Attraction karma sucha dla kotów dorosłych, wybrednych, kierujących się zapachem

Royal Canin Exigent Aromatic Attraction karma sucha dla kotów dorosłych, wybrednych, kierujących się zapachem

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla dorosłych powyżej 12 miesiąca życia, bardzo wybrednych kotów, kierujących się przy wyborze karmy zapachem.