Royal Canin Diabetic Feline Zobacz większe

Royal Canin Diabetic Feline ( Karmy weterynaryjne dla kota )

Dieta przeznaczona dla kotów z cukrzycą, pobudza pracę trzustki.

czytaj cały opis

24,75 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Dieta, którą stosuje się w przypadku kotów chorych na cukrzycę. W czasie podawania pokarmy należy regularnie wykonywać pomiary glukozy we krwi, a także konsultować się z prowadzącym lekarzem weterynarii. Karma pobudza funkcjonowanie trzustki. Dietę należy stosować do końca życia chorego zwierzęcia lub według zaleceń lekarza weterynarii.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
jakość premium
rekomendacje bestseller
rodzaj schorzenia cukrzyca
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Diabetic Feline

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, jęczmień, gluten pszenny, gluten kukurydziany, tapioka, izolat białka sojowego, tłuszcze zwierzęce, hydrolizat białka zwierzęcego, włókno roślinne, pulpa z cykorii, olej rybny, łupiny i nasiona psyllium, sole mineralne, fruktooligosacharydy, olej sojowy, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to suszone białko drobiowe. Suszone białko to najlepsze źródło dobrze przyswajalnego oraz łatwego w strawieniu białka zwierzęcego, które jest dla kotów o wiele korzystniejsze niż białko roślinne. Niestety, minusem jest fakt, że nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu pochodzi białko, co może powodować alergie.

Kolejna, druga składowa karmy to jęczmień. Jęczmień stanowi roślinny, zbożowy wypełniacz karmy dla kota. Dostarcza węglowodanów o niskim wskaźniku glikemicznym, dzięki czemu jest lepszy niż np. pszenica. Może minimalizować reakcje alergiczne. W karmie dla kotów powinno go jednak być jak najmniej.

Karma Royal Canin Diabetic Feline na kolejnej pozycji ma gluten pszenny. Składnik zupełnie niepotrzebny w karmie dla kotów. Jest bogaty w węglowodany, które mogą powodować otyłość i problemy z metabolizmem. Często wywołuje alergie. Dodatkowo, jest dość ciężkostrawny, a organizm mięsożernego kota prawie wcale nie czerpie z niego składników odżywczych.

Jako czwarty składnik składu karmy producent podaje gluten kukurydziany. Jeden z dodatkowych wypełniaczy w karmach dla kotów. Nie jest korzystny dla kociego organizmu: pozostaje ciężkostrawny, trudno się przyswaja. Dodatkowo, posiada sporą ilość skondensowanych węglowodanów, przez co może sprzyjać otyłości i chorobom metabolicznym.

Kolejny komponent składu Royal Canin Diabetic Feline to tapioka. Tapioka w karmie dla kota powinna stanowić jedynie dodatek, nie podstawę karmy. Jest to składnik zapewniający przede wszystkim sporą ilość węglowodanów. Z uwagi na brak glutenu rzadziej niż składniki zbożowe powoduje niepokoje żołądke, problemy z trawieniem czy reakcje alergiczne.

Szósty punkt na liście składników to izolat białka sojowego.

Kolejna, siódma pozycja to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce w karmie dla kotów są lepiej przyswajane i korzystniejsze od tłuszczy roślinnych. Niestety, przez brak oznaczenia pochodzenia tłuszczy trudno jest ocenić ich jakość. Może to być zagrożenie również dla kotów, które są uczulone na składniki konkretnych gatunków zwierząt.

hydrolizat białka zwierzęcego to ósma składowa karmy Royal Canin Diabetic Feline. Białko zwierzęce jest kotu niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. W przypadku hydrolizatu jest to białko czyste, łatwiejsze do przyswojenia, bez dodatkowych substancji. Wadą jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego białko zostało pozyskane.

Analiza składu karmy Royal Canin Diabetic Feline

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 46.00%
oleje i tłuszcze surowe 12.00%
popiół surowy 6.20%
włókno surowe 3.60%
skrobia 18.80%
nienasycone kwasy tłuszczowe 3.18%
cukry łącznie 1.80%

Dodatki dietetyczne

witamina A 6300.00IU/kg
witamina D3 1000.00IU/kg
żelazo 23.00mg/kg
jod 2.30mg/kg
miedź 3.00mg/kg
mangan 29.00mg/kg
cynk 88.00mg/kg
selen 0.02mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

ma tyle zboża, że nawet zdrowemu kotu bym jej nie dała. Koty chętnie ją jedzą , ale dzieci tez chętnie jedzą słodycze, pytanie czy są zdrowe? Ta karma na pewno nie jest zdrowa dla diabetyka. Tylko mokre karmy bez zboża i z niską zawartością węglowodanów są dobre dla cukrzyka.

Oceniający:
Oceń 

mam kocurka 16lat zachorował na cukrzyce, karme je z apetytem , dobrze toleruje, pomaga w kuracji przy cukrzycy

Oceniający:
Oceń 

mam kotke 10 letnią z cukrzyca dostaje karme sucha i mokrą + insuline i ma sie dobrze

Oceniający:
Oceń 

Karma bardzo dobra sucha i w saszetkach. Moja 10 letnia koteczka mimo braku zębów zjada ja bardzo chętnie, otrzymuje insulinę i jest w dobrej kondycji.

Oceniający:
Oceń 

Moj staruszek kot je ją bardzo chętnie. Co prawda ze względu na brak zębów muszę mu ja moczyć, ale od kiedy zaczął ją jeść ma więcej sił witalnych niż wcześniej i wyraźnie poprawił się jego stan zdrowia.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Diabetic Feline

Royal Canin Diabetic Feline

Dieta przeznaczona dla kotów z cukrzycą, pobudza pracę trzustki.