Royal Canin Diabetic Canine Zobacz większe

Royal Canin Diabetic Canine ( Karmy weterynaryjne dla psa )

Karma przeznaczona dla psów chorujących na cukrzycę.

czytaj cały opis

62,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma dla psa z cukrzycąOpis produktu

Dieta weterynaryjna przeznaczona dla psów chorujących na cukrzycę. Stosowanie diety powinno być skonsultowane z lekarzem weterynarii.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
rodzaj schorzenia cukrzyca
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Diabetic Canine

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, jęczmień, gluten pszenny, gluten kukurydziany, włókno roślinne, tłuszcze zwierzęce, tapioka, pulpa buraczana, hydrolizat białka zwierzęcego, olej rybny, łuski i nasiona psyllium, fruktooligosacharydy, sole mineralne, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Diabetic Canine to suszone białko drobiowe. Białko drobiowe jest białkiem zwierzęcym, czyli niezbędnym do prawidłowej pracy psiego organizmu składnikiem odżywczym. Jednocześnie, w formie suszonej nie zawiera zbędnych substancji, np. wody. Minusem jest brak określenia, z jakiego drobiu powstało białko. 

Kolejna, druga pozycja to jęczmień. Jęczmień to coraz bardziej popularne wypełnienie karm dla psów, które może sprawdzić się lepiej niż pszenica u psów cierpiących na alergie pokarmowe. Dostarcza węglowodanów, ale również witamin z grupy B czy błonnika, stanowiącego pomoc w trawieniu i wydalaniu resztek pokarmowych.

gluten pszenny to trzecia pozycja na liście składników karmy.. Gluten pszenny może być dodatkiem w karmie dla psów, aczkolwiek powoli odchodzi się od jego stosowania. Stanowi źródło węglowodanów, które jednak nie trawią się za dobrze i mają wysoki indeks glikemiczny. Z uwagi na zawartość glutenu może powodować reakcje alergiczne.

Kolejna, czwarta składowa karmy to gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany stosowany jest w karmach dla psów w roli wypełnienia oraz dodatku. Poprzez zawarte w nim substancje jest uczulający i może wywoływać reakcje alergiczne u wrażliwych psów. Ciężko się trawi i nie jest odżywczy dla psa, zapewniając głównie niestrawialne węglowodany.

Karma Royal Canin Diabetic Canine na piątym miejscu składu ma włókno roślinne. Włókno roślinne nie niesie żadnych korzyści odżywczych - ułatwia trawienie i przyswajanie pokarmu, a także przyspiesza proces usuwania resztek z organizmu.

Jako szósty składnik składu karmy producent podaje tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce nie są uważane za wartościowy składnik karmy, o ile nie mają oznaczonego pochodzenia. Mogą zawierać kwasy tłuszczowe nasycone, a także wspierać procesy hormonalne w organizmie psa. Tłuszcze są źródłem energii i mogą być odkładane w organizmie.

Kolejny składnik w tej karmie to tapioka. Tapioka to ciekawa alternatywa wypełniacza do psiej karmy, która wypada o wiele lepiej niż np. zboże. Jest bogata w dobrze przyswajalne węglowodany. Jednocześnie, nie zawiera glutenu, dlatego rzadziej powoduje reakcję alergiczną i jest łatwiejsza do trawienia.

Karma Royal Canin Diabetic Canine na kolejnej pozycji ma pulpa buraczana. Pulpa buraczana budzi wiele kontrowersji w świecie żywienia psów. Niewielka ilość tego niestrawialnego dodatku reguluje pracę jelit i wspomaga regularne wydalanie resztek pokarmowych. Zauważono również wpływ pulpy na regulację poziomu cukru u psów mających problem z cukrzycą.

Analiza składu karmy Royal Canin Diabetic Canine

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 37.00%
oleje i tłuszcze surowe 12.00%
popiół surowy 5.20%
włókno surowe 6.40%
skrobia 19.10%
nienasycone kwasy tłuszczowe 2.76%
cukry łącznie 1.50%

Dodatki dietetyczne

witamina A 15900.00IU/kg
witamina D3 1000.00IU/kg
żelazo 30.00mg/kg
jod 3.00mg/kg
miedź 4.00mg/kg
mangan 39.00mg/kg
cynk 118.00mg/kg
selen 0.03mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Mam średniej wielkości pudla, który choruje na cukrzycę od 1,5 roku. Wypróbowałam dwie suche karmy dla diabetyków. Jedną z nich był właśnie Royal, który zasmakował mojemu psu, w przeciwieństwie do tej pierwszej. Oprócz suchej karmy, podaję własnoręcznie przyrządzanie gotowane posiłki na bazie mięsa z kurczaka, warzyw i kaszy jaglanej. Pies nie ma dużych wahań cukru, jednak niestety domowe jedzenie szybko się nudzi. 12 kg opakowanie tej karmy starczy mi na ok. 10 miesięcy przy wadze psa 8 kg. Polecam

Oceniający:
Oceń 

Bardzo dobra karma sucha i mokra stosuje ją już od Roku,jedyny problem ze nie ma opakowań 6-kg Mam pieska yorka chorego na cukrzyce,karme stosuje na zmianę.polecam

Oceniający:
Oceń 

Witam.Mam PON-a chorego na cukrzyce od 6miesięcy używamy tej karmy i zdecydowanie pies ma dobra kondycje,poziom cukru nie ulega wielkim wahaniom i czuje sie dobrze!polecam

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Diabetic Canine

Royal Canin Diabetic Canine

Karma przeznaczona dla psów chorujących na cukrzycę.