Royal Canin Dental Special Small Dog Zobacz większe

Royal Canin Dental Special Small Dog ( Karmy weterynaryjne dla psa )

Specjalistyczna karma pomagająca w utrzymaniu higieny jamy ustnej u psów małych ras. Specjalnie opracowane krokiety ścierają kamień nazębny, a składniki zawarte w karmie zapewniają świeży oddech.

czytaj cały opis

73,69 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: psy ras małych o masie poniżej 10kg mające problemy z odkładaniem się kamienia nazębnego

Główne cechy


Producent Royal Canin
rodzaj schorzenia jama ustna
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Dental Special Small Dog Canine

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, kukurydza, suszone białko drobiowe, tłuszcze zwierzęce, gluten kukurydziany, gluten pszenny, włókno roślinne, pulpa buraczana, hydrolizat białka zwierzęcego, sole mineralne, olej rybny, olej sojowy, fruktooligosacharydy, wyciąg z zielonej herbaty, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Dental Special Small Dog Canine to ryż. Ryż to coraz bardziej popularne wypełnienie karm dla psów. Stosowane jest przede wszystkim w karmach dla psów cierpiących na alergie pokarmowe oraz posiadających wrażliwy układ pokarmowy. Dostarcza niewielkiej ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym.

Jako drugi składnik składu karmy producent podaje kukurydza. Duża dawka kukurydzy w karmie dla psów sprzyja pojawianiu się nadwagi, jako że dostarcza do organizmu głównie węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym. Nie sprawdza się w karmach dla psów chorych na cukrzycę czy o wrażliwym układzie pokarmowym. Jest składnikiem mocno alergizującym.

Następna, trzecia składowa karmy to suszone białko drobiowe. Suszone białko drobiowe uzyskiwane jest nie tylko z mięsa, ale i innych produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym np. piór czy pazurów. Jest źródłem protein, które mogą być lepiej przyswajalne dla organizmu, ale mają mniej substancji korzystnych.

tłuszcze zwierzęce to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Dental Special Small Dog Canine. Tłuszcze zwierzęce stanowią dodatek do psiej karmy, często podnoszący jej smakowitość oraz chęć jedzenia u psa. Mogą brać udział w syntezie witamin czy przemianach hormonalnych. Jednocześnie, nie sposób określić, jakiej są jakości - brak informacji, z jakich gatunków zwierząt zostały pozyskane.

Kolejny składnik w tej karmie to gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany stanowi jeden z bardziej alergizujących dodatków do karmy dla psów. Jest to produkt uboczny powstały w procesie przetwarzania kukurydzy - może być ciężkostrawny, dlatego nie sprawdzi się w żywieniu psów wrażliwych. Na dłuższą metę może powodować problemy trawienne.

Kolejna, szósta składowa karmy to gluten pszenny. Gluten pszenny stanowi jeden z wypełniaczy karm dla psów. Nie jest zalecany w stosowaniu, jako że jest dość ciężkostrawny, a jednocześnie posiada wysoki indeks glikemiczny. Zawiera dużo węglowodanów. Może wywoływać reakcje alergiczne u psów wrażliwych.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to włókno roślinne. Włókna roślinne jako takie stanowią jedynie dodatek do karmy dla psów. Nie ulegają procesom trawienia, a ich rola polega na wiązaniu resztek pokarmowych. Pomagają w procesie wydalania, regulując go oraz stymulując pracę jelit.

Ósmy ingredient składu karmy to pulpa buraczana. Pulpa buraczana budzi wiele kontrowersji w świecie żywienia psów. Niewielka ilość tego niestrawialnego dodatku reguluje pracę jelit i wspomaga regularne wydalanie resztek pokarmowych. Zauważono również wpływ pulpy na regulację poziomu cukru u psów mających problem z cukrzycą.

Analiza składu karmy Royal Canin Dental Special Small Dog Canine

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 25.00%
oleje i tłuszcze surowe 16.00%
popiół surowy 5.40%
włókno surowe 4.50%

Dodatki dietetyczne

witamina A 27300.00IU/kg
witamina D3 1000.00IU/kg
żelazo 41.00mg/kg
jod 2.80mg/kg
miedź 9.00mg/kg
mangan 54.00mg/kg
cynk 203.00mg/kg
selen 0.10mg/kg
trifosforan pentasodu 3.00g/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Pies jest zadowolony i ja tym bardziej

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Dental Special Small Dog

Royal Canin Dental Special Small Dog

Specjalistyczna karma pomagająca w utrzymaniu higieny jamy ustnej u psów małych ras. Specjalnie opracowane krokiety ścierają kamień nazębny, a składniki zawarte w karmie zapewniają świeży oddech.

Produkty powiązane