Promocja! Royal Canin Dental Feline Zobacz większe

Royal Canin Dental Feline ( Karmy weterynaryjne dla kota )

Dieta pozwalająca zachować zdrowe zęby i dziąsła u kotów z chorobami jamy ustnej.

czytaj cały opis

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź
  • Promocja Wyprzedaż magazynowa!


Opis produktu

Karma pomagająca zachować zdrowie i higienę jamy ustnej kota.

Skład

suszone mięso drobiowe, gluten pszenny**, ryż, kukurydza, mączka kukurydziana, tłuszcz zwierzęcy, włókno roślinne, wątróbka drobiowa, sole mineralne, pulpa buraczana, proszek jajeczny, tran, fruktooligosacharydy (FOS), olej roślinny, ziarno Psyllium, L-lizyna, DL-metionina, pierwiastki śladowe (w tym chelatowane pierwiastki śladowe), wyciąg z drożdży (bogaty w mannooligosacharydy), tauryna, wyciąg z aksamitki (bogaty w luteinę), witaminy **L.I.P. ( Low Indigestible Protein ) białka wyselekcjonowane pod kątem bardzo wysokiej strawności i przyswajalności.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja w promocji
jakość premium
rekomendacje bestseller
rodzaj schorzenia jama ustna
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Dental Feline

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, gluten pszenny, ryż, kukurydza, mąka kukurydziana, tłuszcze zwierzęce, włókno roślinne, sole mineralne, pulpa buraczana, hydrolizat białka zwierzęcego, olej rybny, fruktooligosacharydy, olej sojowy, łupiny i nasiona psyllium, wyciąg z drożdży, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to suszone białko drobiowe. Suszone białko drobiowe przyswajane jest przez koty o wiele lepiej niż jakiekolwiek białko roślinne. Zawiera ono sporo protein. Minusem jest fakt, że białko drobiowe jest pozyskiwane nie tylko z mięsa, ale i piór, dziobów czy pazurów różnych gatunków drobiu.

Następna, druga składowa karmy to gluten pszenny. Składnik zupełnie niepotrzebny w karmie dla kotów. Jest bogaty w węglowodany, które mogą powodować otyłość i problemy z metabolizmem. Często wywołuje alergie. Dodatkowo, jest dość ciężkostrawny, a organizm mięsożernego kota prawie wcale nie czerpie z niego składników odżywczych.

ryż to trzecia składowa karmy Royal Canin Dental Feline. Ryż stanowi dość lekkostrawne wypełnienie karmy dla kotów i dobrą alternatywę dla składników zbożowych. Sprawdza się w żywieniu kotów wrażliwych. Zawiera nieduże ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, dzięki czemu nie powoduje nadwagi i nie wpływa na problemy z nerkami.

Czwarty ingredient składu karmy to kukurydza. Kukurydza to źródło węglowodanów oraz białka roślinnego, które dla kotów jest trudne do strawienia oraz przyswojenia, a także mniej odżywcze od składników pochodzenia zwierzęcego. Z uwagi na swój charakter kukurydza może powodować reakcje alergiczne.

Jako piąty składnik składu karmy producent podaje mąka kukurydziana. Mąka kukurydziana stanowi niepotrzebny wypełniacz w karmie dla kotów. Ma bardzo wysoki wskaźnik glikemiczny oraz jest dość ciężkostrawna, przez co obciąża nie tylko układ pokarmowy, ale również nerki i wątrobę. Stanowi źródło niepotrzebnych kotu węglowodanów i białek roślinnych.

Kolejny składnik w tej karmie to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są niezbędnym składnikiem karmy dla kotów. Trawią się lepiej od tłuszczów roślinnych, biorąc jednocześnie udział w przemianach hormonalnych i przyspieszając przyswajanie witamin. Minusem jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego wzięto tłuszcze.

Karma Royal Canin Dental Feline na siódmym miejscu składu ma włókno roślinne. Włókna roślinne będące niewielkim procentowo dodatkiem do karmy sprzyjają regularnej i zdrowej pracy jelit. Za dużo włókna może spowodować problemy z trawieniem i podrażnienie układu pokarmowego. Ich ilość powinna być mniejsza zwłaszcza u kotów wrażliwych.

Kolejna, ósma pozycja to sole mineralne. Sole mineralne stanowią niezbędny dodatek do kociej diety. Zawarte w nich mikroelementy oraz makroelementy wpływają na prawidłowe trawienie, pracę narządów wewnętrznych oraz wszystkich organów i układów w kocim ciele. Dla kotów w różnym wieku skład soli mineralnych powinien być inny.

Analiza składu karmy Royal Canin Dental Feline

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 29.00%
oleje i tłuszcze surowe 15.00%
popiół surowy 6.40%
włókno surowe 5.50%

Dodatki dietetyczne

witamina A 25100.00IU/kg
witamina D3 800.00IU/kg
żelazo 43.00mg/kg
jod 3.40mg/kg
miedź 9.00mg/kg
mangan 57.00mg/kg
cynk 186.00mg/kg
selen 0.07mg/kg
trifosforan pentasodu 3.50g/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Bardzo cenny pokarm dla kota świetnie pomaga w pozbyciu kamienia na zębach jestem zadowolony z karmy polecam innym

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Dental Feline

Royal Canin Dental Feline

Dieta pozwalająca zachować zdrowe zęby i dziąsła u kotów z chorobami jamy ustnej.