Royal Canin Dachshund karma sucha dla psów dorosłych rasy jamnik Zobacz większe

Royal Canin Dachshund karma sucha dla psów dorosłych rasy jamnik ( Karma dla psa )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla psów dorosłych, powyżej 10 miesiąca życia, rasy jamnik. Chroni stawy i utrzymuje odpowiednie nawodnienie chrząstki. Może być podawana przez całe dorosłe życie.

czytaj cały opis

Ocena: 

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: psy dorosłe rasy jamnik; powyżej 10 miesiąca życia.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla dorosłych
jakość korzystny
rodzaj karmy dla psa dla rasowych

Skład karmy Royal Canin Dachshund Adult

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, suszone białko drobiowe, izolat białka roślinnego, tłuszcze zwierzęce, hydrolizat białka zwierzęcego, włókno roślinne, sole mineralne, pulpa buraczana, olej rybny, olej sojowy, fruktooligosacharydy, olej z ogórecznika, wyciąg z aksamitki wzniesionej, hydrolizat skorupiaków, wyciągi z zielonej herbaty i winogron, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to ryż. Ryż stanowi w karmie dla psów źródło węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, dzięki czemu może być podawany psom z cukrzycą czy cierpiącym na nadwagę. Sprawdza się w karmach dla psich alergików. Najkorzystniejszy dla psiego organizmu jest brązowy, niełuskany ryż.

Kolejna, druga pozycja to suszone białko drobiowe. Białko drobiowe jest białkiem zwierzęcym, czyli niezbędnym do prawidłowej pracy psiego organizmu składnikiem odżywczym. Jednocześnie, w formie suszonej nie zawiera zbędnych substancji, np. wody. Minusem jest brak określenia, z jakiego drobiu powstało białko. 

izolat białka roślinnego to trzecia pozycja na liście składników karmy.. Białko roślinne w formie izolatu stanowi wyodrębnione aminokwasy białkowe, przygotowane do procesu trawienia. Izolat taki jest łatwiejszy do przyswojenia niż zwykłe źródło białka roślinnego. Ważne jest, aby nie stał na górze składu - podstawą karmy powinno być białko zwierzęce.

Jako czwarty składnik składu karmy producent podaje tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce nie są uważane za wartościowy składnik karmy, o ile nie mają oznaczonego pochodzenia. Mogą zawierać kwasy tłuszczowe nasycone, a także wspierać procesy hormonalne w organizmie psa. Tłuszcze są źródłem energii i mogą być odkładane w organizmie.

hydrolizat białka zwierzęcego to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Dachshund Adult. Hydrolizaty białka to dobre rozwiązanie dla psów, które często cierpią na alergie pokarmowe. Z uwagi na swoją formę nie powodują uczuleń, jednocześnie dostarczając do psiego organizmu łatwostrawnego białka zwierzęcego. Wadą jest, że nie zostało określone, z jakiego gatunku zwierząt powstało białko.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to włókno roślinne. Włókno roślinne nie niesie żadnych korzyści odżywczych - ułatwia trawienie i przyswajanie pokarmu, a także przyspiesza proces usuwania resztek z organizmu.

Kolejny składnik w tej karmie to sole mineralne. Sole mineralne w rozsądnych ilościach są niezbędnym składnikiem karmy dla psów. Pozwalają na zbilansowanie wartości odżywczych pokarmu, jego łatwiejsze trawienie i przyswajanie. Dostarczają mikroelementów i makroelementów niezbędnych do zdrowego życia czworonoga.

Karma Royal Canin Dachshund Adult na ósmym miejscu składu ma pulpa buraczana. Pulpa buraczana powinna być wyłącznie dodatkiem do żywienia psów. Wspiera ona w niedużych ilościach procesy odchudzania, a także może regulować poziom cukru u psów chorych na cukrzycę. Pozytywnie wpływa na trawienie pokarmu oraz wydalanie resztek.

Analiza składu karmy Royal Canin Dachshund Adult

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 28.00%
oleje i tłuszcze surowe 14.00%
popiół surowy 6.40%
włókno surowe 2.90%
wapń 8.00g/kg
fosfor 6.60g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 31500.00IU/kg
witamina D3 800.00IU/kg
żelazo 47.00mg/kg
jod 4.70mg/kg
miedź 9.00mg/kg
mangan 61.00mg/kg
cynk 183.00mg/kg
selen 0.10mg/kg
trifosforan pentasodu 3.50g/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Royal Canin Dachshund karma sucha dla psów dorosłych rasy jamnik

Royal Canin Dachshund karma sucha dla psów dorosłych rasy jamnik

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla psów dorosłych, powyżej 10 miesiąca życia, rasy jamnik. Chroni stawy i utrzymuje odpowiednie nawodnienie chrząstki. Może być podawana przez całe dorosłe życie.