Royal Canin Cocker Adult Zobacz większe

Royal Canin Cocker Adult ( Karma dla psa )

Zbilansowane i pełnowartościowe pożywienie dla psów dorosłych rasy Cocker Spaniel. Zaspokaja wszystkie potrzeby żywieniowe oraz troszczy się o zdrową skórę i lśniące futerko. Do jedzenia zachęcał będzie specjalnie dobrany krokiet.

czytaj cały opis

83,73 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: psy dorosłe rasy cocker spaniel; powyżej 12 miesiąca życia.

Main features


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla dorosłych
jakość korzystny
rodzaj karmy dla psa dla rasowych

Skład karmy Royal Canin Cocker Adult

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, kukurydza, suszone białko drobiowe, gluteń kukurydziany, tłuszcze zwierzęce, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa buraczana, izolat białka roślinnego, olej rybny, sole mineralne, łuski i nasiona psyllium, olej sojowy, fruktooligosacharydy, wyciąg z drożdży, olej z ogórecznika(0.10%), wyciągi z zielonej herbaty i winogron, hydrolizat skorupiaków, wyciąg z aksamitki wzniesionej, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Cocker Adult to ryż. Ryż to lekkostrawne źródło węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Zdecydowanie sprawdza się w żywieniu psów wrażliwych. Nie powoduje alergii pokarmowych. Może być podawany nie tylko psom w różnym wieku, ale również cierpiącym na nadwagę czy cukrzycę.

kukurydza to druga pozycja na liście składników karmy.. Duża dawka kukurydzy w karmie dla psów sprzyja pojawianiu się nadwagi, jako że dostarcza do organizmu głównie węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym. Nie sprawdza się w karmach dla psów chorych na cukrzycę czy o wrażliwym układzie pokarmowym. Jest składnikiem mocno alergizującym.

Jako trzeci składnik składu karmy producent podaje suszone białko drobiowe. Suszone białko drobiowe uzyskiwane jest nie tylko z mięsa, ale i innych produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym np. piór czy pazurów. Jest źródłem protein, które mogą być lepiej przyswajalne dla organizmu, ale mają mniej substancji korzystnych.

gluteń kukurydziany to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Cocker Adult. Gluten kukurydziany stanowi jeden z bardziej alergizujących dodatków do karmy dla psów. Jest to produkt uboczny powstały w procesie przetwarzania kukurydzy - może być ciężkostrawny, dlatego nie sprawdzi się w żywieniu psów wrażliwych. Na dłuższą metę może powodować problemy trawienne.

Karma Royal Canin Cocker Adult na piątym miejscu składu ma tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce stanowią dodatek do psiej karmy, często podnoszący jej smakowitość oraz chęć jedzenia u psa. Mogą brać udział w syntezie witamin czy przemianach hormonalnych. Jednocześnie, nie sposób określić, jakiej są jakości - brak informacji, z jakich gatunków zwierząt zostały pozyskane.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka sam w sobie jest korzystny dla organizmu - zawiera wyłącznie skumulowane proteiny, które są składnikiem budulcowym. Minusem jest brak oznaczenia, od jakiego zwierzęcia pochodzi. Hydrolizaty białka nie wywołują reakcji alergicznych i są wysoko przyswajalne.

Karma Royal Canin Cocker Adult na kolejnej pozycji ma pulpa buraczana. Pulpa buraczana budzi wiele kontrowersji w świecie żywienia psów. Niewielka ilość tego niestrawialnego dodatku reguluje pracę jelit i wspomaga regularne wydalanie resztek pokarmowych. Zauważono również wpływ pulpy na regulację poziomu cukru u psów mających problem z cukrzycą.

Kolejna, ósma pozycja to izolat białka roślinnego. Izolat białka roślinnego to skupione, czyste białko roślinne, przygotowane specjalnie z myślą o ułatwieniu trawienia i przyswajania w psim organizmie. Białko takie nie powoduje zwykle reakcji alergicznych. Ważne, aby nie było głównym składnikiem karmy.

Analiza składu karmy Royal Canin Cocker Adult

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 25.00%
oleje i tłuszcze surowe 14.00%
popiół surowy 4.80%
włókno surowe 1.40%
kwasy tłuszczowe n-3 7.20g/kg
EPA i DHA 4.00g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 30900.00IU/kg
witamina D3 800.00IU/kg
żelazo 49.00mg/kg
jod 4.90mg/kg
miedź 9.00mg/kg
mangan 64.00mg/kg
cynk 192.00mg/kg
selen 0.11mg/kg
trifosforan pentasodu 3.50g/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Bardzo dobra karma dla spanielka.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Cocker Adult

Royal Canin Cocker Adult

Zbilansowane i pełnowartościowe pożywienie dla psów dorosłych rasy Cocker Spaniel. Zaspokaja wszystkie potrzeby żywieniowe oraz troszczy się o zdrową skórę i lśniące futerko. Do jedzenia zachęcał będzie specjalnie dobrany krokiet.