Royal Canin Club Energy HE karma sucha dla psów dorosłych bardzo aktywnych lub pracujących Zobacz większe

Royal Canin Club Energy HE karma sucha dla psów dorosłych bardzo aktywnych lub pracujących ( Karma dla psa )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha opracowana dla psów dorosłych o bardzo aktywnych lub pracujących. Zapewni wysoką sprawność fizyczną, a jednocześnie z łatwością zostanie przyswojona przez psi organizm.

czytaj cały opis

Ocena: 

225,27 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Royal Canin dla psaOpis produktu

Przeznaczenie: psy dorosłe o bardzo dużej aktywności lub psy pracujące.

Potrzeby żywieniowe psów są różnorodne i zależą m.in. od ich aktywności i trybu życia. Oczywistą rzeczą jest to, że co innego powinno znaleźć się w misce psa żyjącego tylko w domu, a co innego u tego, który przebywa na powietrzu lub pracuje. Z myślą o tej drugiej grupie czworonogów firma Royal Canin stworzyła karmę Energy HE, wchodzącą w skład ekonomicznej linii karm dla psów Club Special Performance. Jej skład został tak dobrany, aby dostarczyć organizmowi psów bardzo aktywnych lub pracujących wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Posiłki Energy HE charakteryzują się wysoką energetycznością, co pozwala zaspokoić całodzienne zapotrzebowanie naszego czworonoga na odpowiednią dawkę kalorii. Z tego względu karma idealnie będzie nadawała się dla psów, których sprawność fizyczna musi być utrzymana na wysokim poziomie np. psów gończych, zaprzęgowych, myśliwskich, ratunkowych bądź lawinowych.

W żywieniu zwierząt ważne jest również to, by pokarm nie obciążał w dużym stopniu pracy układu pokarmowego. Dlatego też karma charakteryzuje się wysoką strawnością i łatwą przyswajalnością. Gwarancją tego jest wykorzystywanie wyłącznie najlepszej jakości, cennych dla zdrowia tłuszczy oraz obniżenie ilości błonnika w składzie. Bez znaczenia dla zdrowia nie pozostaje również fakt, że w produkcji wyeliminowano całkowicie dodatki szkodliwych barwników i sztucznych ulepszaczy. Daje to pewność, że posiłek nie wpłynie niekorzystnie na psi organizm, dzięki czemu czworonóg będzie miał energię do podejmowania kolejnych wyzwań.

Te wszystkie zalety sprawią, że każdy właściciel pracującego lub bardzo aktywnego psa wybierze dla niego karmę Royal Canin Club Special Performance Energy HE. Pozwoli ona zaspokoić całkowite zapotrzebowanie organizmu na składniki energetyczne i odżywcze. Do zakupu z pewnością zachęci również dostępność karmy w dużych opakowaniach za niewygórowaną cenę.

Skład

zboże, mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, oleje i tłuszcze, roślinne produkty uboczne, roślinne ekstrakty białkowe, rybne produkty uboczne.

Analiza składu

białko 30%; tłuszcz 18%; sole mineralne 6,7%; włókno surowe 2,9%; wilgotność 9,5%; wapń 1,31%; fosfor 0,9%.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa średnia rasa, duża rasa
jakość ekonomiczny
rekomendacje bestseller
rodzaj karmy dla psa wysokoenergetyczna

Skład karmy Royal Canin Club Special Performance Adult Energy HE

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, oleje i tłuszcze, roślinne ekstrakty białkowe, produkty pochodzenia roślinnego, drożdże, minerały.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Club Special Performance Adult Energy HE to zboża. Zboża są popularnym wypełniaczem karmy dla psów, jednakże nie wszystkie są cennymi źródłami węglowodanów. W przypadku takiego zapisu nie wiadomo, czy chodzi o zboża korzystne o niskim indeksie glikemicznym, czy te ciężkostrawne dla zwierząt.

mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego to druga składowa karmy Royal Canin Club Special Performance Adult Energy HE. Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego stanowią źródło białka zwierzęcego, niezbędnego w diecie czworonoga. Jednocześnie jednak warto unikać takiego źródła protein - nie wiadomo, z jakiego gatunku mięsa ono pochodzi. Dodatkowo, może być otrzymywane z odpadków poubojowych czy mięsa gorszej jakości.

oleje i tłuszcze to trzecia pozycja na liście składników karmy.. Oleje i tłuszcze są niezbędne w diecie psa do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Zapisane jednak w takiej formie nie dają informacji o tym, czy pochodzą ze składników roślinnych, czy też zwierzęcych, co może mieć wpływ na ich jakość.

Czwarty ingredient składu karmy to roślinne ekstrakty białkowe. Roślinne ekstrakty białkowe są dodatkami do psiej karmy, które podnoszą ogólny rachunek białka w analizie składu. Nie są źródłem dobrych, łatwych do trawienia protein. Białko roślinne jest mniej wartościowe dla psiego organizmu niż białko zwierzęce.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to produkty pochodzenia roślinnego. Produkty pochodzenia roślinnego są zwykle wypełniaczem w karmie. Trudno mówić o ich pozytywnym wpływie na psi organizm, kiedy nie wiadomo, co konkretnie się w nich znajduje oraz jakie ma właściwości. Mogą to być zarówno resztki i nietrawione włókna, jak również produkty bogate w węglowodany.

Kolejny komponent składu Royal Canin Club Special Performance Adult Energy HE to drożdże.

Karma Royal Canin Club Special Performance Adult Energy HE na siódmym miejscu składu ma minerały.

Analiza składu karmy Royal Canin Club Special Performance Adult Energy HE

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 30.00%
oleje i tłuszcze surowe 18.00%
popiół surowy 6.70%
włókno surowe 2.90%

Dodatki dietetyczne

witamina A 6700.00IU/kg
witamina D3 600.00IU/kg
żelazo 24.00mg/kg
jod 1.90mg/kg
miedź 8.00mg/kg
mangan 31.00mg/kg
cynk 104.00mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Royal Canin Club Energy HE karma sucha dla psów dorosłych bardzo aktywnych lub pracujących

Royal Canin Club Energy HE karma sucha dla psów dorosłych bardzo aktywnych lub pracujących

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha opracowana dla psów dorosłych o bardzo aktywnych lub pracujących. Zapewni wysoką sprawność fizyczną, a jednocześnie z łatwością zostanie przyswojona przez psi organizm.

Produkty powiązane