Royal Canin Cardiac Canine Zobacz większe

Royal Canin Cardiac Canine ( Karmy weterynaryjne dla psa )

Dieta weterynaryjna, wspierająca proces leczenia u psów z niewydolnością serca, nadciśnieniem i innymi schorzeniami tego narządu. Dzięki zawartości flawonoidów, tauryny i L-karnityny gwarantuje prawidłową pracę mięśnia sercowego.

czytaj cały opis

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: psy ze schorzeniami kardiologicznymi, niewydolność serca (1-3 stopnia), nadciśnienie

Główne cechy


Producent Royal Canin
rodzaj schorzenia serce
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Cardiac Canine

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, suszone białko drobiowe, mąka kukurydziana, tłuszcze zwierzęce, gluten kukurydziany, proszek jajeczny, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa buraczana, olej rybny, włókno roślinne, sole mineralne, olej sojowy, drożdże, fruktooligosacharydy, wyciąg z zielonej herbaty, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to ryż. Ryż to jeden z popularnych dodatków i wypełnień karm dla psów. Jest to składnik dostarczający przede wszystkim lekkostrawnych węglowodanów, które zapewniają energię, ale też mają niski indeks glikemiczny, więc nie przyczyniają się do problemów z nadwagą. Sprawdza się w żywieniu psich alergików.

Kolejny składnik w tej karmie to suszone białko drobiowe. Białko drobiowe jest białkiem zwierzęcym, czyli niezbędnym do prawidłowej pracy psiego organizmu składnikiem odżywczym. Jednocześnie, w formie suszonej nie zawiera zbędnych substancji, np. wody. Minusem jest brak określenia, z jakiego drobiu powstało białko. 

Następna, trzecia składowa karmy to mąka kukurydziana. Mąka czy mączka kukurydziana to składnik niepożądany w psiej diecie. Nie oferuje ona żadnych protein, które byłyby korzystne dla psa. Jest ciężkostrawna i posiada niski wskaźnik przyswajalności. Dodatkowo, jako źródło węglowodanów, może powodować otyłość.

Czwarty ingredient składu karmy to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce nie są uważane za wartościowy składnik karmy, o ile nie mają oznaczonego pochodzenia. Mogą zawierać kwasy tłuszczowe nasycone, a także wspierać procesy hormonalne w organizmie psa. Tłuszcze są źródłem energii i mogą być odkładane w organizmie.

Jako piąty składnik składu karmy producent podaje gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany stosowany jest w karmach dla psów w roli wypełnienia oraz dodatku. Poprzez zawarte w nim substancje jest uczulający i może wywoływać reakcje alergiczne u wrażliwych psów. Ciężko się trawi i nie jest odżywczy dla psa, zapewniając głównie niestrawialne węglowodany.

Karma Royal Canin Cardiac Canine na kolejnej pozycji ma proszek jajeczny. Proszek jajeczny jest kontrowersyjnym składnikiem - trudno powiedzieć, z jakiej jakości jajek został uzyskany. Z drugiej jednak strony jest łatwostrawny oraz pozytywnie wpływa na stan sierści i skóry u psa.

Siódmy punkt na liście składników to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka sam w sobie jest korzystny dla organizmu - zawiera wyłącznie skumulowane proteiny, które są składnikiem budulcowym. Minusem jest brak oznaczenia, od jakiego zwierzęcia pochodzi. Hydrolizaty białka nie wywołują reakcji alergicznych i są wysoko przyswajalne.

Kolejna, ósma pozycja to pulpa buraczana. Pulpa buraczana powinna być wyłącznie dodatkiem do żywienia psów. Wspiera ona w niedużych ilościach procesy odchudzania, a także może regulować poziom cukru u psów chorych na cukrzycę. Pozytywnie wpływa na trawienie pokarmu oraz wydalanie resztek.

Analiza składu karmy Royal Canin Cardiac Canine

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 26.00%
oleje i tłuszcze surowe 20.00%
popiół surowy 5.10%
włókno surowe 1.60%

Dodatki dietetyczne

witamina A 15100.00IU/kg
witamina D3 800.00IU/kg
żelazo 37.00mg/kg
jod 2.80mg/kg
miedź 7.00mg/kg
mangan 47.00mg/kg
cynk 156.00mg/kg
selen 0.06mg/kg
sód 1.30g/kg
potas 8.00g/kg
magnez 1.50g/kg
fosfor 5.50g/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Moja mała psina ma niewydolność krążeniową serca, już podaję Jej tę karmę tydzień. Dziś czuje się świetnie , karma Kumni bardzo smakuje jak i z mokrej tak i suchej. Zawsze była wybredna co do jedzenia ale te karmy przypadły Jej do gustu aż za bardzo :) nie miałam już dawno tak wesołego pieska jak teraz :) jestem bardzo zadowolona i polecam tę karmę wszystkim chorym psiakom :) zdrowka i smacznego wszystkim schorowanym psiaczkom :)

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Cardiac Canine

Royal Canin Cardiac Canine

Dieta weterynaryjna, wspierająca proces leczenia u psów z niewydolnością serca, nadciśnieniem i innymi schorzeniami tego narządu. Dzięki zawartości flawonoidów, tauryny i L-karnityny gwarantuje prawidłową pracę mięśnia sercowego.