Royal Canin Calm Canine Zobacz większe

Royal Canin Calm Canine ( Karmy weterynaryjne dla psa )

Specjalistyczna dieta łagodząca objawy stresu u psów o masie poniżej 15kg. Pokarm pozwoli na kontrolowanie lęku, snu oraz łaknienia, a także zatroszczy się o stan skóry i higienę jamy ustnej.

czytaj cały opis

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: Psy dorosłe o wadze do 15 kg, narażone na sytuacje stresowe.

Stres dotyka nie tylko ludzi, ale również naszych czworonożnych przyjaciół. Może zostać wywołany m.in. pojawieniem się w domu nowego zwierzaka, zmianą właściciela lub otoczenia, wyjazdem bądź obecnością obcych osób. Długotrwałe oddziaływanie tych czynników wywoła u psa negatywny stan emocjonalny oraz zaburzenie równowagi psychicznej. Obok tego mogą pojawić się również zaburzenia trawienne i problemy skórne. Dlatego też, gdy zauważymy u pupila niepokojące objawy takie jak np. nerwowość, zaburzenia snu czy łaknienia powinniśmy skonsultować to z lekarzem weterynarii, który pomoże dobrać właściwą dietę weterynaryjną. W łagodzeniu objawów stresu u psa polecaną karmą jest Royal Canin Calm Canine.

Dieta ta pozwala redukować objawy stresu dzięki hydrolizatowi białka mleka, zawierającego bioaktywny peptyd-alfa-kazozepinę. Korzystnie będzie działał również L-tryptofan, będący naturalnym prekursorem serotoniny, która odgrywa decydująca rolę w kontrolowaniu lęku, snu i łaknienia, z którymi najczęściej wiąże się stres. W posiłku odnajdziemy wysokostrawne białka L.I.P., pulpę z cykorii oraz olej rybny. Składniki te gwarantują ochronę przewodu pokarmowego zwierzaka oraz ułatwienie procesu trawienia. Stres często jest przyczyną problemów skórnych-stąd też Royal Canin Calm Canine zawiera opatentowany kompleks współdziałających ze sobą 4 witamin (kwasu pantotenowego, inozytolu, niacyny i choliny) oraz aminokwasu (histydyny), który pobudza syntezę ceramidów, ograniczając utratę wody przez skórę. Pozwala to wzmacniać jej bariery ochronne i minimalizować ryzyko podrażnień. Krokiety karmy zostały opracowane w sposób dający mechaniczny efekt czyszczenia, który dodatkowo jest wspomagany przez polifosforan sodu, wiążący wapń w ślinie, dzięki czemu zmniejsza się jego ilość w jamie ustnej, opóźniając proces mineralizacji płytki nazębnej.

Royal Canin Calm Canine to doskonały sposób na uspokojenie dla naszego czworonoga. Dzięki niej znikną wszelkie objawy stresu, a nasz pupil odzyska dawną chęć do życia. Jednocześnie chroniona będzie jego skóra, układ trawienny, a także jama ustna.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
rekomendacje polecany przez zwierzakowo
rodzaj schorzenia jama ustna, skóra/sierść, stres
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Calm Canine

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, suszone białko drobiowe, kukurydza, mąka pszenna, tłuszcze zwierzęce, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa z cykorii, suszone białko wieprzowe, gluten pszenny, sole mineralne, olej sojowy, olej rybny, fruktooligosacharydy, hydrolizowane białka mleka, olej z ogórecznika, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to ryż. Ryż stanowi popularny wypełniacz karm dla psów, które mają wrażliwy układ pokarmowy. Sprawdza się w alternatywie dla zbożowych wypełniaczy, jako że nie zawiera glutenu i nie powoduje reakcji alergicznych. Może być podawany psom w każdym wieku.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to suszone białko drobiowe. Suszone białko to składnik bez zawartości wody, który dostarcza do psiego organizmu czystego białka zwierzęcego. Jest to składnik niezbędny dla zdrowia psa. Białko drobiowe nie niesie informacji, z jakiego drobiu zostało wykonane, co jest minusem i może wpływać na pojawianie się alergii.

Trzeci punkt na liście składników to kukurydza. Kukurydza to jeden z często spotykanych wypełniaczy w karmach dla psów. Jest źródłem kwasów Omega 6 oraz fosforu. W dużych ilościach może powodować alergię oraz wzmożoną aktywność psa i problemy ze snem. W diecie dostarcza przede wszystkim cukry proste.

Kolejna, czwarta pozycja to mąka pszenna. Wstępnie przetworzona pszenica, która zawiera nieco mniejszy indeks glikemiczny oraz mniejszą ilość węglowodanów, ale nadal pozostaje ciężkostrawna. Stanowi mało odżywczy wypełniacz karmy dla psa. Może powodować alergie pokarmowe u psów wrażliwych.

Karma Royal Canin Calm Canine na kolejnej pozycji ma tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są produktem stanowiącym dodatek do karmy. Zwykle podnoszą jej smakowitość. Wadą jest, że nie zostało określone, z jakich gatunków zwierząt pochodzą tłuszcze; mogą być one mało wartościowe. W dużych ilościach wpływają na odkładanie tkanki tłuszczowej i nadwagę.

Szósty ingredient składu karmy to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka to doskonałe rozwiązanie w przypadku psów cierpiących na alergie pokarmowe. Hydrolizaty zawierają samo białko zwierzęce, które jest łatwostrawne i dobrze przyswajalne. Brak informacji, z jakiego gatunku zwierząt pochodzi białko, jest minusem tego składnika.

Kolejna, siódma składowa karmy to pulpa z cykorii.

Kolejny komponent składu Royal Canin Calm Canine to suszone białko wieprzowe. Składnik stanowiący główne źródło białka zwierzęcego. Ma wysoką przyswajalność i łatwo się trawi. Może wywoływać alergie u psów wrażliwych. Podana jest jego rzeczywista zawartość bez wody. W produkcji wykorzystano nie tylko mięso wieprzowe, ale i np. racice czy noski oraz uszy.

  • gluten pszenny

Analiza składu karmy Royal Canin Calm Canine

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 25.00%
oleje i tłuszcze surowe 16.00%
popiół surowy 7.20%
włókno surowe 1.60%
trypsynowy hydrolizat alfa-S1-kazeiny 1.24g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 25000.00IU/kg
witamina D3 800.00IU/kg
żelazo 41.00mg/kg
jod 2.80mg/kg
miedź 11.00mg/kg
mangan 54.00mg/kg
cynk 204.00mg/kg
selen 0.10mg/kg
tryptofan 2.50g/kg
trifosforan pentasodu 3.50g/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Zakupiłam tą karmę, ale niestety mój pies od niej dostał luźne stolce, na początku myślałam, że mu przejdzie, ale nic z tego.Jak zauważyłam, że stolce są wodniste natychmiast karmę odstawiłam. Już po jednym dniu była poprawa i wszystko wróciło do normy, teraz jak zwykle dostaje swoją karmę też Royala ale już nie na stres.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Calm Canine

Royal Canin Calm Canine

Specjalistyczna dieta łagodząca objawy stresu u psów o masie poniżej 15kg. Pokarm pozwoli na kontrolowanie lęku, snu oraz łaknienia, a także zatroszczy się o stan skóry i higienę jamy ustnej.

Produkty powiązane