Royal Canin Bulldog Adult karma sucha dla psów dorosłych rasy bulldog ( Karma dla psa )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla psów dorosłych, powyżej 12 miesiąca życia, rasy bulldog. Zapewnia optymalne przyswajanie oraz wzmocnienie bariery skórnej. Występuje w kształcie krokietów dostosowanych do pyska bulldoga.

czytaj cały opis

Ocena: 

100,35 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: dorosłe psy rasy buldog; buldogi powyżej 12 miesiąca życia

Firma Royal Canin od lat zajmuje się tworzeniem i bilansowaniem karm dla psów dostosowanych do wagi, wieku oraz rasy. Karmy Royal Canin „breed”, np.Royal Canin Chihuahua 28, stworzone są z myślą o określonej rasie psów i mają za zadanie odpowiadać na jej specyficzne potrzeby żywieniowe związane np. z budową ciała lub typowymi dla rasy schorzeniami.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla dorosłych
jakość korzystny
rodzaj karmy dla psa dla rasowych

Skład karmy Royal Canin Bulldog Adult

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, suszone białko drobiowe, tłuszcze zwierzęce, izolat białka roślinnego, hydrolizat białka zwierzęcego, suszone białko wieprzowe, pulpa buraczana, sole mineralne, włókno roślinne, olej rybny, olej sojowy, wyciąg z drożdży, hydrolizat skorupiaków, wyciąg z aksamitki wzniesionej, wyciągi z zielonej herbaty i winogron, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to ryż. Ryż to jeden z popularnych dodatków i wypełnień karm dla psów. Jest to składnik dostarczający przede wszystkim lekkostrawnych węglowodanów, które zapewniają energię, ale też mają niski indeks glikemiczny, więc nie przyczyniają się do problemów z nadwagą. Sprawdza się w żywieniu psich alergików.

Kolejna, druga pozycja to suszone białko drobiowe. Suszone białko drobiowe uzyskiwane jest nie tylko z mięsa, ale i innych produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym np. piór czy pazurów. Jest źródłem protein, które mogą być lepiej przyswajalne dla organizmu, ale mają mniej substancji korzystnych.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce stanowią dodatek do psiej karmy, często podnoszący jej smakowitość oraz chęć jedzenia u psa. Mogą brać udział w syntezie witamin czy przemianach hormonalnych. Jednocześnie, nie sposób określić, jakiej są jakości - brak informacji, z jakich gatunków zwierząt zostały pozyskane.

Jako czwarty składnik składu karmy producent podaje izolat białka roślinnego. Izolat białka roślinnego to świetna alternatywa dla innych składników roślinnych. Zawiera jedynie niezbędne dla rozwoju aminokwasy białek, co zwiększa znacznie ich przyswajalność. Co więcej, dzięki eliminacji niepotrzebnych składników jest zdrowy dla psa oraz minimalizuje ryzyko alergii.

hydrolizat białka zwierzęcego to piąta pozycja na liście składników karmy.. Hydrolizat białka sam w sobie jest korzystny dla organizmu - zawiera wyłącznie skumulowane proteiny, które są składnikiem budulcowym. Minusem jest brak oznaczenia, od jakiego zwierzęcia pochodzi. Hydrolizaty białka nie wywołują reakcji alergicznych i są wysoko przyswajalne.

Kolejny składnik w tej karmie to suszone białko wieprzowe. Składnik stanowiący główne źródło białka zwierzęcego. Ma wysoką przyswajalność i łatwo się trawi. Może wywoływać alergie u psów wrażliwych. Podana jest jego rzeczywista zawartość bez wody. W produkcji wykorzystano nie tylko mięso wieprzowe, ale i np. racice czy noski oraz uszy.

pulpa buraczana to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Bulldog Adult. Pulpa buraczana to dodatek do żywienia, wokół którego narosło wiele kontrowersji. W niewielkich ilościach jest substancją pozytywnie wpływającą na procesy trawienia oraz wydalania resztek pokarmowych z organizmu. Może obniżać poziom cukru we krwi oraz wspomagać odchudzanie.

Karma Royal Canin Bulldog Adult na ósmym miejscu składu ma sole mineralne. Sole mineralne w rozsądnych ilościach są niezbędnym składnikiem karmy dla psów. Pozwalają na zbilansowanie wartości odżywczych pokarmu, jego łatwiejsze trawienie i przyswajanie. Dostarczają mikroelementów i makroelementów niezbędnych do zdrowego życia czworonoga.

Analiza składu karmy Royal Canin Bulldog Adult

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 24.00%
oleje i tłuszcze surowe 14.00%
popiół surowy 6.60%
włókno surowe 2.70%
EPA i DHA 4.00g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 30400.00IU/kg
witamina D3 800.00IU/kg
żelazo 51.00mg/kg
jod 5.10mg/kg
miedź 7.00mg/kg
mangan 67.00mg/kg
cynk 201.00mg/kg
selen 0.11mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Royal Canin Bulldog Adult karma sucha dla psów dorosłych rasy bulldog

Royal Canin Bulldog Adult karma sucha dla psów dorosłych rasy bulldog

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla psów dorosłych, powyżej 12 miesiąca życia, rasy bulldog. Zapewnia optymalne przyswajanie oraz wzmocnienie bariery skórnej. Występuje w kształcie krokietów dostosowanych do pyska bulldoga.