Royal Canin Boxer Adult karma sucha dla psów dorosłych rasy bokser Zobacz większe

Royal Canin Boxer Adult karma sucha dla psów dorosłych rasy bokser ( Karma dla psa )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla psów dorosłych powyżej 15 miesiąca, rasy boxer. Pomoże zapewnić prawidłową kurczliwość sercu oraz zadba o mięśnie czworonoga. Do żucia zachęcał będzie odpowiednio przygotowany krokiet.

czytaj cały opis

0,01 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Royal Canin dla psaOpis produktu

Przeznaczenie: psy dorosłe rasy bokser;  powyżej 15 miesiąca życia.

Istnieją takie rasy, które wymagają specjalnej, przygotowanej właśnie z myślą o nich karmy dla psów – do takich ras należy również bokser. Współczesny bokser jako rasa powstał oficjalnie w XIX wieku, podczas skrzyżowania psów rasy buldog angielski oraz nieistniejącej już obecnie rasy niemieckiego psa myśliwskiego – w wyniku takich działań, psy rasy bokser mają specyficzną budowę, wymagającą od właściciela dodatkowej dbałości o masę mięśniową i kostną.

Royal Canin Boxer 26 jest karmą przeznaczoną dla psów dorosłych i stanowi kontynuację żywienia karmą dla psów tej rasy, przeznaczoną dla szczeniąt poniżej 15. miesiąca życia – Royal Canin Boxer Junior 30. Jako pokarm z gatunku „breed”, czyli przeznaczony dla określonej rasy (podobnie jak np.Royal Canin Bulldog 24), karma Royal Canin Boxer 26 jest stworzona tak, aby wspierać wzrost i wzmacniać mięśnie, odpowiedzialne za utrzymanie całego ciężaru ciała, wyprofilowanego w specyficzny sposób. Staje się to możliwe dzięki wysokiemu 26% poziomowi białka, zawartości L-karnityny, siarczanu chondroityny i glukozaminy, a także kwasów tłuszczowych Omega-3. Posiłek bogaty w te składniki pomaga utrzymać mocne mięśnie i chroni narażone na obciążenie stawy. Inne składniki karmy wspomagają pracę serca, z którym bokser często ma problemy. Ich obecność zapewnia prawidłowe funkcjonowanie i kurczliwość mięśnia sercowego.

Kształt krokiecików karmy Royal Canin Boxer 26 jest dostosowany do brachycefalicznej budowy pyska, charakterystycznej dla tej rasy – specyficzna forma chrupek ułatwia chwytanie ich przez psa, a także zachęca go do jedzenia. Pozytywne oddziaływanie na psi organizm będą mieć z pewnością także takie składniki jak likopen, polifenole z winogron i zielonej herbaty oraz witaminy E i C. Poprzez współdziałanie ze sobą chronią komórki organizmu, co pozwala zachować psu witalność i energię.

Karma Royal Canin Boxer jest polecana jako karma bytowa przez hodowców psów rasy bokser, gdyż stanowi pożywienie stuprocentowo odpowiednie dla tej rasy w każdym stadium rozwoju. Dzięki niemu mamy pewność, że naszemu psu nic nie brakuje i w zdrowiu będzie mógł przeżyć wiele szczęśliwych lat.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla dorosłych
jakość korzystny
rodzaj karmy dla psa dla rasowych

Skład karmy Royal Canin Boxer Adult

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, tłuszcze zwierzęce, suszone białko drobiowe, kukurydza, izolat białka roślinnego, suszone białko wieprzowe, hydrolizat białka zwierzęcego, sole mineralne, włókno roślinne, pulpa buraczana, olej sojowy, olej rybny, suszone pomidory, olej koprowy, wyciąg z drożdży, hydrolizat skorupiaków, wyciąg z aksamitki wzniesionej, wyciągi z zielonej herbaty i winogron, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to ryż. Ryż to jeden z popularniejszych obecnie składników stanowiących wypełnienie karm dla psów. Sprawdza się w żywieniu psów chorujących na alergie pokarmowe, zwłaszcza w alternatywie dla zbóż - nie posiada glutenu. Może być podawany psom wrażliwym. Dostarcza łatwostawnych węglowodanów.

Kolejna, druga pozycja to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są produktem dodatkowym w karmie dla psów, wpływającym na przyswajanie niektórych witamin, choćby witaminy A. W dużych ilościach mogą odkładać się w formie tkanki tłuszczowej, prowadząc do nadwagi. Trudno określić ich jakość bez informacji, z jakich gatunków zwierząt pochodzą.

Karma Royal Canin Boxer Adult na kolejnej pozycji ma suszone białko drobiowe. Suszone białko to składnik bez zawartości wody, który dostarcza do psiego organizmu czystego białka zwierzęcego. Jest to składnik niezbędny dla zdrowia psa. Białko drobiowe nie niesie informacji, z jakiego drobiu zostało wykonane, co jest minusem i może wpływać na pojawianie się alergii.

Kolejny składnik w tej karmie to kukurydza. Kukurydza jest jednym z bardziej popularnych wypełniaczy karmy dla psów. Dostarcza do organizmu m.in. fosfor, ale również sporo węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym. Nie jest polecana w karmach dla psów z nadwagą czy cukrzycą. Może wywoływać reakcje alergiczne.

Karma Royal Canin Boxer Adult na piątym miejscu składu ma izolat białka roślinnego. Izolat białka roślinnego to skupione, czyste białko roślinne, przygotowane specjalnie z myślą o ułatwieniu trawienia i przyswajania w psim organizmie. Białko takie nie powoduje zwykle reakcji alergicznych. Ważne, aby nie było głównym składnikiem karmy.

suszone białko wieprzowe to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Boxer Adult. Składnik stanowiący główne źródło białka zwierzęcego. Ma wysoką przyswajalność i łatwo się trawi. Może wywoływać alergie u psów wrażliwych. Podana jest jego rzeczywista zawartość bez wody. W produkcji wykorzystano nie tylko mięso wieprzowe, ale i np. racice czy noski oraz uszy.

hydrolizat białka zwierzęcego to siódma pozycja na liście składników karmy.. Hydrolizat białka to substancja skupiająca w sobie białko zwierzęce. Dzięki temu jest ono bardzo łatwostrawne i wysoko przyswajalne. Sprawdzi się dla psów wrażliwych i skłonnych do alergii. Wadą jest brak informacji, z jakiego gatunku zwierzęcia pochodzi białko.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to sole mineralne. Sole mineralne są niezbędnym w diecie psa składnikiem dodatkowym, zwłaszcza jeśli chodzi o podawanie gotowych karm. Dostarczają one mikroelementów oraz makroelementów, zapewniając zdrowie i prawidłową pracę organów wewnętrznych.

Analiza składu karmy Royal Canin Boxer Adult

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 26.00%
oleje i tłuszcze surowe 20.00%
popiół surowy 6.30%
włókno surowe 2.50%
EPA i DHA 3.40g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 27400.00IU/kg
witamina D3 700.00IU/kg
żelazo 50.00mg/kg
jod 5.00mg/kg
miedź 7.00mg/kg
mangan 66.00mg/kg
cynk 197.00mg/kg
selen 0.11mg/kg
L-karnityna 830.00mg/kg
tauryna 2.30g/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

prowadzimy Tytusa tylko na tym pokarmie za czasów szczenięcych na juniorze karma bardzo dobra nie tuczynie ma skutków niekorzystnych do diety dołączyliśmy gotowane mięso z indyka pies wygląda bardzo dobrze

Oceniający:
Oceń 

mój pies ją uwielbia

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Boxer Adult karma sucha dla psów dorosłych rasy bokser

Royal Canin Boxer Adult karma sucha dla psów dorosłych rasy bokser

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla psów dorosłych powyżej 15 miesiąca, rasy boxer. Pomoże zapewnić prawidłową kurczliwość sercu oraz zadba o mięśnie czworonoga. Do żucia zachęcał będzie odpowiednio przygotowany krokiet.

Produkty powiązane