Royal Canin Adult Small Dog Zobacz większe

Royal Canin Adult Small Dog ( Karmy weterynaryjne dla psa )

Karma stworzona specjalnie z myślą o psach małych ras powyżej 10 miesiąca życia. Odpowiada na ich specyficzne potrzeby takie jak: wrażliwy przewód pokarmowy i uzębienie.

czytaj cały opis

58,27 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: Niekastrowane, psy dorosłe małych ras (waga do 10 kg), z problemami dentystycznymi oraz wrażliwością układu pokarmowego.

Pokarm podawany naszym czworonogom powinien być zbilansowany i zaspokajać ich wszystkie potrzeby żywieniowe. Dokonując jego wyboru powinniśmy kierować się wiekiem oraz rasą, do jakiej przynależy nasz pupil. Inne są bowiem wymagania psa dużej rasy, a inne małego pieska. Dla psów powyżej 10 miesiąca życia, należących do małej rasy idealnie sprawdzi się karma Royal Canin Adult Small Dog, opracowana z myślą o ich specyficznych potrzebach takich jak: wrażliwość przewodu pokarmowego oraz uzębienia.

Prezentowana karma optymalizuje proces trawienia posiłków, chroniąc w ten sposób przewód pokarmowy przed obciążeniem. Gwarancją tego stają się: wysoko strawne białka L.I.P, prebiotyki (fruktooligosacharydy i mannooligosacharydy), pulpa buraczana, ryż i olej rybny. Drugi częsty problem psów małych ras, którym jest uzębienie zostanie rozwiązany dzięki specjalnie opracowanym krokietom, dającym efekt mechanicznego czyszczenia zębów. Ich działanie dodatkowo wspierał będzie polifosforan sodu, odpowiadający za wiązanie wapnia w ślinie, przez co zmniejszona zostaje jego ilość w jamie ustnej, dzięki czemu proces mineralizacji płytki nazębnej zostaje opóźniony. Ale to nie koniec korzyści jakie daje Royal Canin Adult Small Dog. Dzięki tej karmie skóra naszego pupila będzie wzmocniona i chroniona przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz, co pomoże zmniejszać ryzyko podrażnień. Także utrata wody przez skórę zostanie ograniczona do minimum. Stanie się tak za sprawą współdziałającego kompleksu 4 witamin ( kwas pantotenowy, inozytol, niacyna, cholina) oraz aminokwasu histydyny. Z kolei mannooligosacharydy w połączeniu z kompleksem przeciwutleniaczy (witamina C, witamina E, tauryna, luteina) wzmocnią bariery ochronne organizmu, chroniąc go przed różnego rodzaju infekcjami.

Karma Royal Canin Adult Small Dog stanowi zbilansowane i pełnowartościowe pożywienie dla każdego psa małej rasy. Dzięki niej zęby stają się mocne i zdrowe, a trawienie przebiega w niezakłócony sposób. Nasz psiak jedząc te posiłki utrzymany zostanie w świetnej kondycji zdrowotnej i fizycznej.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa mała rasa
jakość korzystny
rekomendacje bestseller
rodzaj schorzenia bytowa
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Adul Small Dog

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, suszone białko drobiowe, kukurydza, mąka pszenna, tłuszcze zwierzęce, suszone białko wieprzowe, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa z cykorii, gluten pszenny, sole mineralne, olej sojowy, olej rybny, fruktooligosacharydy, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to ryż. Ryż to jeden z popularniejszych obecnie składników stanowiących wypełnienie karm dla psów. Sprawdza się w żywieniu psów chorujących na alergie pokarmowe, zwłaszcza w alternatywie dla zbóż - nie posiada glutenu. Może być podawany psom wrażliwym. Dostarcza łatwostawnych węglowodanów.

suszone białko drobiowe to druga pozycja na liście składników karmy.. Białko drobiowe, jak sama nazwa mówi, jest białkiem pochodzenia zwierzęcego, dostarczającym do organizmu psa łatwych w trawieniu i dobrze przyswajalnych aminokwasów. W formie suszonej nie zawiera wody. Wadą jest brak informacji, z jakiego gatunku drobiu pochodzi białko.

Kolejna, trzecia składowa karmy to kukurydza. Kukurydza jest jednym z bardziej popularnych wypełniaczy karmy dla psów. Dostarcza do organizmu m.in. fosfor, ale również sporo węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym. Nie jest polecana w karmach dla psów z nadwagą czy cukrzycą. Może wywoływać reakcje alergiczne.

Kolejny komponent składu Royal Canin Adul Small Dog to mąka pszenna. Wstępnie przetworzona pszenica, która zawiera nieco mniejszy indeks glikemiczny oraz mniejszą ilość węglowodanów, ale nadal pozostaje ciężkostrawna. Stanowi mało odżywczy wypełniacz karmy dla psa. Może powodować alergie pokarmowe u psów wrażliwych.

Piąty punkt na liście składników to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce stanowią dodatek do psiej karmy, często podnoszący jej smakowitość oraz chęć jedzenia u psa. Mogą brać udział w syntezie witamin czy przemianach hormonalnych. Jednocześnie, nie sposób określić, jakiej są jakości - brak informacji, z jakich gatunków zwierząt zostały pozyskane.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to suszone białko wieprzowe. Składnik stanowiący główne źródło białka zwierzęcego. Ma wysoką przyswajalność i łatwo się trawi. Może wywoływać alergie u psów wrażliwych. Podana jest jego rzeczywista zawartość bez wody. W produkcji wykorzystano nie tylko mięso wieprzowe, ale i np. racice czy noski oraz uszy.

Kolejny składnik w tej karmie to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizaty białka to dobre rozwiązanie dla psów, które często cierpią na alergie pokarmowe. Z uwagi na swoją formę nie powodują uczuleń, jednocześnie dostarczając do psiego organizmu łatwostrawnego białka zwierzęcego. Wadą jest, że nie zostało określone, z jakiego gatunku zwierząt powstało białko.

Następna, ósma składowa karmy to pulpa z cykorii.

  • gluten pszenny

Analiza składu karmy Royal Canin Adul Small Dog

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 25.00%
oleje i tłuszcze surowe 16.00%
popiół surowy 7.40%
włókno surowe 1.60%

Dodatki dietetyczne

witamina A 25100.00IU/kg
witamina D3 800.00IU/kg
żelazo 41.00mg/kg
jod 2.90mg/kg
miedź 11.00mg/kg
mangan 54.00mg/kg
cynk 204.00mg/kg
selen 0.10mg/kg
trifosforan pentasodu 3.50g/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Kupuję tą karmę regularnie dla westów i nie żałuję! Pieski po tej karmie mi nie wymiotują (tak jak po innych - próbowałam już chyba wszystkich). Polecam serdecznie:)

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Adult Small Dog

Royal Canin Adult Small Dog

Karma stworzona specjalnie z myślą o psach małych ras powyżej 10 miesiąca życia. Odpowiada na ich specyficzne potrzeby takie jak: wrażliwy przewód pokarmowy i uzębienie.