Royal Canin Adult Large Dog Zobacz większe

Royal Canin Adult Large Dog ( Karma dla psa )

Pokarm dostosowany do potrzeb psów niekastrowanych, dużych ras, których waga przekracza 25 kg. Można go z powodzeniem podawać od 15 miesiąca życia. Przynosi ulgę przy problemie wrażliwego układu pokarmowego oraz przywraca ruchomość stawom.

czytaj cały opis

Ocena: 

99,58 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: Psy dorosłe, niekastrowane należące do dużych ras (waga powyżej 25 kg), po upływie 15 miesiąca życia, z problemami stawów i przewodu pokarmowego.

Aby pies mógł cieszyć się zdrowiem i doskonałą kondycją, podstawowym krokiem zmierzającym do osiągnięcia tego celu jest pełnowartościowy posiłek. Przy jego zakupie powinniśmy kierować się przede wszystkim wiekiem, wagą oraz specyficznymi potrzebami danej rasy. Jeśli jesteśmy właścicielami psa dużej rasy, powyżej 15 miesiąca życia, który boryka się z problemami pokarmowymi i stawów, zakupem wartym uwagi staje się karma Royal Canin Adult Large Breed.

Producent opracował recepturę prezentowanej karmy tak, aby nie obciążała ona pracy przewodu pokarmowego, a co więcej pomagała w procesie trawienia. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu starannie dobranych składników takich jak: wysoko strawne białka L.I.P., prebiotyki (fruktooligosacharydy i mannooligosacharydy), pulpa buraczana, ryż i olej rybny. Mając na uwadze natomiast częste problemy ze stawami psów o dużej masie ciała karma troszczy się także o tę sferę. Dodatki glukozaminy, siarczanu chondroityny oraz kwasów tłuszczowych Omega-3 chronią i odżywiają stawy, a także minimalizują ryzyko zapaleń w ich obrębie. W składzie odnajdziemy także inne cenne składniki, wzmacniające naturalną barwę włosa, poprawiając w ten sposób wygląd psiego futerka. Na organizm naszego pupila negatywny wpływ mają również często wolne rodniki. Royal Canin Adult Large Breed chroni przed ich niekorzystnymi skutkami, zawierając opatentowany kompleks współdziałających przeciwutleniaczy.

Pies dużej rasy dzięki takiemu posiłkowi będzie miał mnóstwo sił witalnych i energii. Pozwoli on na uniknięcie mu schorzeń stawów oraz problemów pokarmowych. Nasz pupil zajadając się nią będzie mógł przeżyć w zdrowiu wiele, szczęśliwych lat.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa duża rasa
jakość korzystny
rekomendacje bestseller
rodzaj schorzenia bytowa
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Adult Large Dog

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

kukurydza, suszone białko drobiowe, mąka pszenna, tłuszcze zwierzęce, ryż, hydrolizat białka zwierzęcego, gluten pszenny, suszone białko wieprzowe, pulpa buraczana, olej sojowy, sole mineralne, olej rybny, włókno roślinne, fruktooligosacharydy, hydrolizat skorupiaków, wyciąg z aksamitki wzniesionej, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Adult Large Dog to kukurydza. Kukurydza stanowi popularny składnik karm dla psów. Nie jest polecana dla psów z nadwagą, starszych czy chorych na cukrzycę - zapewnia dużą dawkę węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym. Jest dość ciężkostrawna i może wywoływać alergie.

Kolejna, druga pozycja to suszone białko drobiowe. Białko drobiowe jest białkiem zwierzęcym, czyli niezbędnym do prawidłowej pracy psiego organizmu składnikiem odżywczym. Jednocześnie, w formie suszonej nie zawiera zbędnych substancji, np. wody. Minusem jest brak określenia, z jakiego drobiu powstało białko. 

Kolejna, trzecia składowa karmy to mąka pszenna. Wstępnie przetworzona pszenica, która zawiera nieco mniejszy indeks glikemiczny oraz mniejszą ilość węglowodanów, ale nadal pozostaje ciężkostrawna. Stanowi mało odżywczy wypełniacz karmy dla psa. Może powodować alergie pokarmowe u psów wrażliwych.

tłuszcze zwierzęce to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Adult Large Dog. Tłuszcze zwierzęce są produktem stanowiącym dodatek do karmy. Zwykle podnoszą jej smakowitość. Wadą jest, że nie zostało określone, z jakich gatunków zwierząt pochodzą tłuszcze; mogą być one mało wartościowe. W dużych ilościach wpływają na odkładanie tkanki tłuszczowej i nadwagę.

Jako piąty składnik składu karmy producent podaje ryż. Ryż to jeden z popularnych dodatków i wypełnień karm dla psów. Jest to składnik dostarczający przede wszystkim lekkostrawnych węglowodanów, które zapewniają energię, ale też mają niski indeks glikemiczny, więc nie przyczyniają się do problemów z nadwagą. Sprawdza się w żywieniu psich alergików.

Karma Royal Canin Adult Large Dog na szóstym miejscu składu ma hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka to doskonałe rozwiązanie w przypadku psów cierpiących na alergie pokarmowe. Hydrolizaty zawierają samo białko zwierzęce, które jest łatwostrawne i dobrze przyswajalne. Brak informacji, z jakiego gatunku zwierząt pochodzi białko, jest minusem tego składnika.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to gluten pszenny. Gluten pszenny może być dodatkiem w karmie dla psów, aczkolwiek powoli odchodzi się od jego stosowania. Stanowi źródło węglowodanów, które jednak nie trawią się za dobrze i mają wysoki indeks glikemiczny. Z uwagi na zawartość glutenu może powodować reakcje alergiczne.

suszone białko wieprzowe to ósma pozycja na liście składników karmy.. Składnik stanowiący główne źródło białka zwierzęcego. Ma wysoką przyswajalność i łatwo się trawi. Może wywoływać alergie u psów wrażliwych. Podana jest jego rzeczywista zawartość bez wody. W produkcji wykorzystano nie tylko mięso wieprzowe, ale i np. racice czy noski oraz uszy.

Analiza składu karmy Royal Canin Adult Large Dog

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 25.00%
oleje i tłuszcze surowe 17.00%
popiół surowy 5.50%
włókno surowe 1.80%

Dodatki dietetyczne

witamina A 17500.00IU/kg
witamina D3 1000.00IU/kg
żelazo 47.00mg/kg
jod 4.00mg/kg
miedź 9.00mg/kg
mangan 62.00mg/kg
cynk 185.00mg/kg
selen 0.09mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Royal Canin Adult Large Dog

Royal Canin Adult Large Dog

Pokarm dostosowany do potrzeb psów niekastrowanych, dużych ras, których waga przekracza 25 kg. Można go z powodzeniem podawać od 15 miesiąca życia. Przynosi ulgę przy problemie wrażliwego układu pokarmowego oraz przywraca ruchomość stawom.