Royal Canin Adult Giant Dog Zobacz większe

Royal Canin Adult Giant Dog ( Karma dla psa )

Specjalnie opracowane posiłki dla psów dorosłych ras olbrzymich, powyżej 18/24 miesiąca życia. Karma nie obciąża przewodu pokarmowego, dba o skórę oraz zapewnia ruchomość stawom.

czytaj cały opis

Ocena: 

258,35 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Royal Canin dla psaOpis produktu

Przeznaczenie: Psy dorosłe, niekastrowane w wieku powyżej 18/24 miesiąca życia, należące do ras olbrzymich, których waga przekracza 45 kg, z wrażliwym przewodem pokarmowym i stawami

Na rynku istnieje wiele propozycji psiej karmy. Dla swojego pupila powinniśmy wybrać taką, która dostosowana jest do jego wieku, wagi i specyficznych potrzeb. Idealną propozycją żywienia dla psów powyżej 18/24 miesiąca życia i wadze przekraczającej 45 kg będzie karma Royal Canin Adult Giant Dog. Doskonale sprawdzi się także przy kłopotach z nadwrażliwością przewodu pokarmowego oraz nadmiernie obciążonymi stawami.

Dieta charakteryzuje się łatwą przyswajalnością, co pozwala odciążyć przewód pokarmowy oraz ułatwić proces trawienia. Gwarantują to wysokostrawne białka L.I.P., prebiotyki (fruktooligosacharydy oraz mannooligosacharydy), pulpa buraczana, ryż i olej rybny. Składniki te wspomagają pracę układu pokarmowego oraz zapewniają jego ochronę. U psów ras olbrzymich często pojawiają się problemy ze stawami, spowodowane dużą masą ciała. Z myślą o tym producent zawarł w prezentowanej karmie glukozaminę, siarczan chondroityny oraz kwasy tłuszczowe Omega-3, zapewniające odbudowę i ochronę chrząstki stawowej oraz minimalizujące ryzyko wystąpienia stanów zapalnych w obrębie stawów. Właściciel psa takiej rasy z pewnością wie, że jego apetyt jest dość duży. Dlatego też Royal Canin Adult Giant Dog charakteryzuje się wysokim skoncentrowaniem energii, które pozwoli pokryć całkowite zapotrzebowanie pupila na kalorie przy jednoczesnym zmniejszeniu zjadanych porcji. Pozytywny wpływ będzie miał także kompleks współdziałających przeciwutleniaczy, neutralizujący negatywny wpływ wolnych rodników.

Karma Royal Canin Adult Giant Dog jest polecanym rozwiązaniem w żywieniu psów ras olbrzymich. To dzięki niej stawy mają zapewnioną prawidłową ruchomość, a trawienie jest znacznie łatwiejsze. Pokarm ten zatroszczy się kompleksowo o psi organizm, dostarczając mu tego co niezbędne.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa duża rasa
jakość korzystny
rekomendacje bestseller
rodzaj schorzenia bytowa
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Adult Giant Dog

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

kukurydza, suszone białko drobiowe, ryż, tłuszcze zwierzęce, mąka pszenna, suszone białko wieprzowe, hydrolizat białka zwierzęcego, sole mineralne, gluten pszenny, pulpa buraczana, włókno roślinne, olej sojowy, olej rybny, hydrolizat skorupiaków, wyciąg z aksamitki wzniesionej, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to kukurydza. Kukurydza to pospolity składnik stanowiący wypełnienie karm. Nie jest wskazany dla psów cierpiących na cukrzycę czy z chorobami nerek, jako że zawiera węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym. Dodatkowo może sprzyjać nadwadze oraz znacznemu pobudzeniu psa. Jest składnikiem alergizującym.

Kolejny komponent składu Royal Canin Adult Giant Dog to suszone białko drobiowe. Suszone białko to składnik bez zawartości wody, który dostarcza do psiego organizmu czystego białka zwierzęcego. Jest to składnik niezbędny dla zdrowia psa. Białko drobiowe nie niesie informacji, z jakiego drobiu zostało wykonane, co jest minusem i może wpływać na pojawianie się alergii.

Karma Royal Canin Adult Giant Dog na kolejnej pozycji ma ryż. Ryż to atrakcyjna alternatywa w żywieniu psów cierpiących na alergie pokarmowe. Stanowi on wypełnienie karm dla psów. Dostarcza niewielkiej ilości węglowodanów, dzięki czemu dobrze się trawi i łatwo przyswaja. Posiada niski indeks glikemiczny, sprawdzając się w żywieniu psów z cukrzycą.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są produktem dodatkowym w karmie dla psów, wpływającym na przyswajanie niektórych witamin, choćby witaminy A. W dużych ilościach mogą odkładać się w formie tkanki tłuszczowej, prowadząc do nadwagi. Trudno określić ich jakość bez informacji, z jakich gatunków zwierząt pochodzą.

mąka pszenna to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Adult Giant Dog. Wstępnie przetworzona pszenica, która zawiera nieco mniejszy indeks glikemiczny oraz mniejszą ilość węglowodanów, ale nadal pozostaje ciężkostrawna. Stanowi mało odżywczy wypełniacz karmy dla psa. Może powodować alergie pokarmowe u psów wrażliwych.

Następna, szósta składowa karmy to suszone białko wieprzowe. Składnik stanowiący główne źródło białka zwierzęcego. Ma wysoką przyswajalność i łatwo się trawi. Może wywoływać alergie u psów wrażliwych. Podana jest jego rzeczywista zawartość bez wody. W produkcji wykorzystano nie tylko mięso wieprzowe, ale i np. racice czy noski oraz uszy.

Kolejna, siódma pozycja to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka sam w sobie jest korzystny dla organizmu - zawiera wyłącznie skumulowane proteiny, które są składnikiem budulcowym. Minusem jest brak oznaczenia, od jakiego zwierzęcia pochodzi. Hydrolizaty białka nie wywołują reakcji alergicznych i są wysoko przyswajalne.

Kolejna, ósma składowa karmy to sole mineralne. Sole mineralne są niezbędnym w diecie psa składnikiem dodatkowym, zwłaszcza jeśli chodzi o podawanie gotowych karm. Dostarczają one mikroelementów oraz makroelementów, zapewniając zdrowie i prawidłową pracę organów wewnętrznych.

  • gluten pszenny

Analiza składu karmy Royal Canin Adult Giant Dog

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 26.00%
oleje i tłuszcze surowe 20.00%
popiół surowy 7.10%
włókno surowe 2.10%

Dodatki dietetyczne

witamina A 17600.00IU/kg
witamina D3 1000.00IU/kg
żelazo 54.00mg/kg
jod 4.50mg/kg
miedź 10.00mg/kg
mangan 70.00mg/kg
cynk 210.00mg/kg
selen 0.10mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Royal Canin Adult Giant Dog

Royal Canin Adult Giant Dog

Specjalnie opracowane posiłki dla psów dorosłych ras olbrzymich, powyżej 18/24 miesiąca życia. Karma nie obciąża przewodu pokarmowego, dba o skórę oraz zapewnia ruchomość stawom.