Purina ProPlan Puppy Sensitive Zobacz większe

Purina ProPlan Puppy Sensitive ( Karma dla psa )

Wysokiej jakości karma dla szczeniąt zawierająca łososia oraz ryż. Receptura pozwala dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Szczególnie polecana dla psów wrażliwych.

czytaj cały opis

18,89 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Purina Pro Plan dla psaOpis produktu

Przeznaczenie: Karma stworzona dla szczeniąt z wrażliwym przewodem pokarmowym.

Purina ProPlan Puppy Sensitive idealna propozycja dla szczeniaków z wrażliwym przewodem pokarmowym. Odpowiednia proporcja białka i tłuszczu pozwala czerpać energie głównie z białka oraz wspomaga rozwój mięśni i smukłej sylwetki. Kwasy omega 3 i 6 zapewnia zdrową i gładka sierść. Przeciwutleniacze zawarte w karmie wzmacniają naturalną odporność oraz przyśpieszają regenerację komórek. Purina ProPlan Puppy Sensitive wykonana jest z najwyższej jakości składników bez sztucznych barwników ani konserwantów.

Zobacz także: Purina ProPlan Puppy Original, Purina ProPlan Puppy Small&Mini, Purina ProPlan Puppy Large Breed Athletic.

Skład karmy Purina ProPlan Puppy Sensitive

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

łosoś(21.00%), odwodnione białko łososia, gluten kukurydziany, kukurydza, ryż(11.00%), tłuszcz zwierzęcy, digest, suszona pulpa buraczana, składniki mineralne.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to łosoś. Łosoś stanowi wysokiej jakości źródło białka zwierzęcego. Dostarcza do organizmu kwasów Omega 3, jak również witamin z grupy B. To dobre źródło minerałów. Trzeba mieć na uwadze, że podany w takiej formie - do karmy dodawany jest w całości, łącznie z ośćmi czy np. łbami.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to odwodnione białko łososia. Łosoś uznawany jest za źródło nie tylko łatwostrawnego białka zwierzęcego, ale również pozytywnych dla organizmu kwasów tłuszczowych nienasyconych, które wpływają na zdrowie układu krążenia czy nerwowego. Białko takie świetnie sprawdzi się w karmach dla psów cierpiących na alergie pokarmowe. 

Kolejna, trzecia pozycja to gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany to uboczny skutek przerabiania kukurydzy. W karmie dla psów jest niezbyt korzystny - ma niskie wartości odżywcze przy jednoczesnej wysokiej zawartości węglowodanów. W dużych ilościach może powodować problemy trawienne i otyłość - to składnik ciężkostrawny.

kukurydza to czwarta pozycja na liście składników karmy.. Duża dawka kukurydzy w karmie dla psów sprzyja pojawianiu się nadwagi, jako że dostarcza do organizmu głównie węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym. Nie sprawdza się w karmach dla psów chorych na cukrzycę czy o wrażliwym układzie pokarmowym. Jest składnikiem mocno alergizującym.

Kolejny składnik w tej karmie to ryż. Ryż to jeden z popularnych dodatków i wypełnień karm dla psów. Jest to składnik dostarczający przede wszystkim lekkostrawnych węglowodanów, które zapewniają energię, ale też mają niski indeks glikemiczny, więc nie przyczyniają się do problemów z nadwagą. Sprawdza się w żywieniu psich alergików.

Kolejna, szósta składowa karmy to tłuszcz zwierzęcy. Choć tłuszcz zwierzęcy sam w sobie jest niezbędnym dodatkiem do karmy dla psów, to jednak powinno być określone jego pochodzenie. W takim zapisie składnika nie sposób stwierdzić, jaką jakość ma przedstawiony tłuszcz oraz czy pochodzi z jednego gatunku zwierzęcia.

Następna, siódma składowa karmy to digest.

Kolejny komponent składu Purina ProPlan Puppy Sensitive to suszona pulpa buraczana. Suszona pulpa buraczana, o ile stanowi jedynie niewielki dodatek do karmy, może mieć korzystny wpływ na organizm psa. Jest przede wszystkim źródłem włókien, które oczyszczają układ pokarmowy, przyspieszając trawienie i wydalanie resztek pokarmu. Sprawdza się u psów chorych na cukrzycę.

Analiza składu karmy Purina ProPlan Puppy Sensitive

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 32.00%
oleje i tłuszcze surowe 20.00%
popiół surowy 8.00%
włókno surowe 3.00%
Omega-3 1.20%

Dodatki dietetyczne

witamina A 32350.00IU/kg
witamina D3 1050.00IU/kg
witamina E 650.00mg/kg
witamina C 220.00mg/kg
jednowodny siarczan żelazawy 200.00mg/kg
bezwodny jodan wapnia 3.20mg/kg
pięciowodny siarczan miedzi 50.00mg/kg
jednowodny siarczan manganu 50.00mg/kg
jednowodny siarczan cynku 420.00mg/kg
selenin sodu 0.30mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Swietna karma wyciagnela moja sunie z alergii pokarmowej na kurczka! Polecam

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Purina ProPlan Puppy Sensitive

Purina ProPlan Puppy Sensitive

Wysokiej jakości karma dla szczeniąt zawierająca łososia oraz ryż. Receptura pozwala dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Szczególnie polecana dla psów wrażliwych.