Purina ProPlan Junior Chicken&Rice Zobacz większe

Purina ProPlan Kitten Chicken&Rice ( Karma dla kota sucha )

Wysokiej jakości karma sucha dla kociąt poniżej 1 roku życia; zawiera kurczaka, białko ryb oraz ryż.

czytaj cały opis

22,75 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Osoby które kupiły ten produkt, kupiły także:


Opis produktu

Przeznaczenie: kocięta między 1 a 12 miesiącem życia; ciężarne i karmiące kotki

Wysokiej jakości kurczak, białko ryb, jajka oraz ryż przygotowane według specjalnej, lekkostrawnej formuły ułatwiają trawienie. Dodatkowo w karmie podwyższono poziom białka, aby zapewnić więcej energii rosnącym kociętom. Jednocześnie zmniejszono ilość węglowodanów celem ułatwienia rosnącym kotom przyswajania składników odżywczych oraz zapobiegania częstym w młodym wieku biegunkom.

Karma zawiera również zwiększoną ilość wapnia odpowiedzialnego za prawidłowy rozwój i wzrost masy kostnej oraz uzębienia kocięcia.

Purina ProPlan Kitten ma postać mały granulek, dzięki czemu jest łatwiejsza do pogryzienia dla małych kociąt.

Najważniejsze właściwości

- witamina A, kwas linolowy i cynk dla prawidłowego rozwoju skóry

- oleje z ryb morskich dla gęstej i lśniącej sierści

- ziarna zbóż i ryż ułatwiający trawienie i przyswajanie składników odżywczych

- minerały dla poprawienia rozwoju układu moczowego

- optymalny poziom tauryny i aminokwasów dla prawidłowego rozwoju systemu odpornościowego

Dla starszych kotów polecamy:Purina ProPlan Adult Salmon&Rice, Purina ProPlan Adult Chicken&Rice

Główne cechy


Producent Purina ProPlan
wiek kota dla kociąt
jakość korzystny
rekomendacje bestseller , polecany przez zwierzakowo

Skład karmy Purina ProPlan Junior

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

Kurczak(20.00%), ryż, glutenowa mączka kukurydziana, odwodnione białko wieprzowe, odwodnione białko drobiowe, kukurydza, tłuszcz zwierzęcy, skrobia kukurydziana, składniki mineralne, glutenowa mączka pszenna, suszone jaja, digest, olej rybny.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Purina ProPlan Junior to kurczak. Z jednej strony kurczak stanowi dobre źródło białka zwierzęcego, które jest łatwostrawne i wysoko przyswajalne. Z drugiej strony taki zapis składnika wskazuje na to, że w produkcji karmy użyto całego kurczaka, łącznie z wnętrznościami czy np. dziobem.

Drugi punkt na liście składników to ryż. Ryż to atrakcyjna alternatywa dla zbożowego wypełnienia karmy dla kotów. Jest źródłem lekkostrawnych węglowodanów, które występują w nim w ograniczonej ilości, dzięki czemu nie powodują nadwagi. Ryż praktycznie nie wywołuje reakcji alergicznych.

Kolejna, trzecia pozycja to glutenowa mączka kukurydziana. Koty jako bezwzględni mięsożercy nie przyswajają dobrze białek roślinnych oraz nie potrzebują takiej ilości węglowodanów, jaką zapewnia glutenowa mączka kukurydziana. Dodatkowo, może ona być źródłem uczuleń, a także na dłuższą metę powodować otyłość.

Karma Purina ProPlan Junior na kolejnej pozycji ma odwodnione białko wieprzowe. Każdemu kotu do zdrowia potrzebne jest dobre źródło białka zwierzęcego. Białko wieprzowe jest wstępnie przetworzone, dzięki czemu zwiększa się jego strawność oraz przyswajalność w porównaniu do innych składników zwierzęcych. Może powodować reakcje alergiczne. Białko ma formę bezwodną.

Jako piąty składnik składu karmy producent podaje odwodnione białko drobiowe. Odwodnione białko zwierzęce jest wysoko przyswajalnym składnikiem karmy, który zapewnia zapotrzebowanie na proteiny. Jedyny minus polega na tym, że nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu pochodzi konkretne białko, co może wywoływać reakcje uczuleniowe, oraz - czy pochodzi tylko z mięsa.

kukurydza to szósta pozycja na liście składników karmy.. Kukurydza stanowi dodatek i wypełnienie karmy dla kotów, które często obniża jakość karmy, zwłaszcza gdy jej dużo. Może powodować zaburzenia przyswajania treści pokarmowych jako że jest składnikiem trudnym do strawienia dla kociego organizmu. Powoduje reakcje alergiczne.

tłuszcz zwierzęcy to siódma składowa karmy Purina ProPlan Junior. Tłuszcz zwierzęcy, w odróżnieniu do roślinnego, jest niezbędny w kociej diecie. Warto jednak, aby jego pochodzenie było zupełnie znane. W przypadku "tłuszczu zwierzęcego" nie sposób określić, z jakiego gatunku zwierzęcia pochodzi oraz czy jest wysokiej jakości.

Następna, ósma składowa karmy to skrobia kukurydziana.

Analiza składu karmy Purina ProPlan Junior

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 40.00%
oleje i tłuszcze surowe 20.00%
włókno surowe 0.50%
wapń 1.30%
fosfor 1.00%
sód 0.40%
potas 0.80%
magnez 0.20%
omega-6 2.70%
omega-3 0.34%

Dodatki dietetyczne

żelazo 250.00mg/kg
cynk 240.00mg/kg
miedź 22.00mg/kg
mangan 29.00mg/kg
jod 3.20mg/kg
selen 0.50mg/kg
witamina A 22594.00IU/kg
witamina D3 1107.00IU/kg
witamina E 655.00IU/kg
witamina C 70.00mg/kg
kwas foliowy 5.40mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Kotek od pierwszego podania bez problemu zjada. Małe chrupki które są odpowiednie dla kociaka.

Oceniający:
Oceń 

Kiciuś bardzo ją lubi i zjada z apetytem. Zapach odpowiedni, niezbyt intensywny.

Oceniający:
Oceń 

Moja kotka bardzo polubiła tę karmę. Krokiety są odpowiedniej wielkości dla młodego kotka, mam wrażenie, że także odrobinę bardziej wilgotne niż przeciętnie przez co są dla kici bardziej smakowite. Zapach przyjemny, niezbyt intensywny, co pozwala znaleźć kompromis między nosem właściciela i nosem kota. Mam wrażenie, że odkąd karmię Puriną poprawił się stan sierści. Nie było żadnych nieprzyjemnych niespodzianek w postaci biegunek, mimo że kot został gwałtownie przestawiony na ten pokarm. Polecam :)

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Purina ProPlan Kitten Chicken&Rice

Purina ProPlan Kitten Chicken&Rice

Wysokiej jakości karma sucha dla kociąt poniżej 1 roku życia; zawiera kurczaka, białko ryb oraz ryż.