Purina ProPlan Adult Optidigest Sensitive Digestion Small Mini Zobacz większe

Purina ProPlan Adult Optidigest Sensitive Digestion Small Mini ( Karma dla psa )

Sucha karma dla psów ras małych z kurczakiem.

czytaj cały opis

126,15 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Pełnoporcjowa karma dla dorosłych psów ras małych i miniaturowych o wrażliwym przewodzie pokarmowym.

Skład: odwodnione białko drobiowe, kukurydza, pszenica, kurczak (14%), tłuszcz zwierzęcy, mączka sojowa, grys kukurydziany, ryż (4%), gluten, składniki mineralne, suszony korzeń cykorii (1% źródło prebiotyków), suszone jajo, olej rybi, digest, drożdże

Analiza: Białko 27%, tłuszcz 17%, popiół 7,5%, włókno 3%

Główne cechy


Producent Purina ProPlan
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa miniaturka, mała rasa
jakość korzystny
rodzaj karmy dla psa dla wrażliwych

Skład karmy Purina ProPlan Adult Small&Mini Digestive Comfort

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

indyk(22.00%), kukurydza, glutenowa mączka kukurydziana, odwodnione białko indyka, śruta kukurydziana, ryż(7.00%), tłuszcz zwierzęcy, suszona pulpa buraczana, suszony korzeń cykorii(1.00%), suszone jaja(0.80%), składniki mineralne, olej rybi, digest, drożdże.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to indyk. Indyk dostarcza do organizmu psa dużo białek zwierzęcych, a przy tym relatywnie niewiele tłuszczu. Posiada wiele kwasów tłuszczowych nienasyconych, w tym Omega 6. Jest lekkostrawny i łatwo przyswajalny. W tym przypadku wykorzystano całego indyka, nie tylko jego mięso.

Karma Purina ProPlan Adult Small&Mini Digestive Comfort na drugim miejscu składu ma kukurydza. Kukurydza dostarcza do organizmu psa przede wszystkim węglowodanów, które mają wysoki indeks glikemiczny. To sprawia, że często sprzyja rozwojowi nadwagi. Dodatkowo, może powodować reakcje alergiczne. Nie sprawdzi się u psów chorych na cukrzycę czy cierpiących na problemy trawienne.

Trzeci ingredient składu karmy to glutenowa mączka kukurydziana. Glutenowa mączka kukurydziana jest kiepskiej jakości wypełniaczem, powstałym na skutek przetworzenia samej kukurydzy. Mączka zawiera sporo białka roślinnego, które jednak w niewielkim stopniu jest przyswajane. Jest bogata w węglowodany. Może powodować alergie.

Karma Purina ProPlan Adult Small&Mini Digestive Comfort na kolejnej pozycji ma odwodnione białko indyka. Białko indycze jest łatwe w trawieniu i bardzo dobrze przyswajalne, co sprawia, że nadaje się również dla psów wrażliwych. Nie wywołuje reakcji alergicznych tak często jak kurczak. W tym przypadku zostało jednak uzyskane nie tylko z mięsa, ale również i innych części ciała indyka.

Kolejna, piąta pozycja to śruta kukurydziana. Generalnie śruta kukurydziana jest składnikiem paszowym przeznaczonym do skarmiania bydła i trzody chlewnej. W karmie pełni funkcję jedynie wypełniacza, nie gwarantując żadnych pozytywnych efektów dla psa. Jest dość ciężkostrawna, bogata w węglowodany, trudno przyswajalna.

Kolejny składnik w tej karmie to ryż. Ryż stanowi popularny wypełniacz karm dla psów, które mają wrażliwy układ pokarmowy. Sprawdza się w alternatywie dla zbożowych wypełniaczy, jako że nie zawiera glutenu i nie powoduje reakcji alergicznych. Może być podawany psom w każdym wieku.

Siódmy punkt na liście składników to tłuszcz zwierzęcy. Choć tłuszcz zwierzęcy sam w sobie jest niezbędnym dodatkiem do karmy dla psów, to jednak powinno być określone jego pochodzenie. W takim zapisie składnika nie sposób stwierdzić, jaką jakość ma przedstawiony tłuszcz oraz czy pochodzi z jednego gatunku zwierzęcia.

Jako ósmy składnik składu karmy producent podaje suszona pulpa buraczana. Suszona pulpa buraczana, o ile stanowi jedynie niewielki dodatek do karmy, może mieć korzystny wpływ na organizm psa. Jest przede wszystkim źródłem włókien, które oczyszczają układ pokarmowy, przyspieszając trawienie i wydalanie resztek pokarmu. Sprawdza się u psów chorych na cukrzycę.

Analiza składu karmy Purina ProPlan Adult Small&Mini Digestive Comfort

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 28.00%
oleje i tłuszcze surowe 17.00%
popiół surowy 6.50%
włókno surowe 1.50%

Dodatki dietetyczne

witamina A 28000.00IU/kg
witamina D3 910.00IU/kg
witamina E 590.00mg/kg
witamina C 240.00mg/kg
jednowodny siarczan żelazawy 170.00mg/kg
bezwodny jodan wapnia 2.80mg/kg
pięciowodny siarczan miedzi 40.00mg/kg
jednowodny siarczan manganu 40.00mg/kg
jednowodny siarczan cynku 365.00mg/kg
selenin sodu 0.26mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Karma rewelacyjna! Mój dość wybredna jamniczka nie wyobraża sobie innej karmy na codzienny posiłek. Piesek mojej mamy wzięty ze schroniska dzięki tej karmie odzyskał apetyt

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Purina ProPlan Adult Optidigest Sensitive Digestion Small Mini

Purina ProPlan Adult Optidigest Sensitive Digestion Small Mini

Sucha karma dla psów ras małych z kurczakiem.