Purina ProPlan Adult Optiderma Small Mini sensitive skin Zobacz większe

Purina ProPlan Adult Optiderma Small Mini sensitive skin ( Karma dla psa )

Pełnowartościowa karma z łososiem dla psów ras małych i miniaturowych, o wrażliwej skórze.

czytaj cały opis

Ocena: 

126,15 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Pełnowartościowa karma z łososiem i ryżem dla psów ras małych i miniaturowych, o wrażliwej skórze.

Skład: łosoś (14%), ryż (14%), odwodnione białko łososia, glutenowa mączka kukurydziana, grys kukurydziany, skrobia kukurydziana, tłuszcz zwierzęcy, kukurydza, mączka sojowa, suszone jajo, suszona pulpa buraczana, składniki mineralne, suszony korzeń cykorii, olej rybi, digest, drożdże, olej sojowy

Analiza: Białko 27%, tłuszcz 17%, popiół 7%, włókno 2,5%

Główne cechy


Producent Purina ProPlan
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa miniaturka, mała rasa
jakość korzystny
rodzaj karmy dla psa piękna sierść

Skład karmy Purina ProPlan Adult Small&Mini Sensitive Derma

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

łosoś(20.00%), odwodnione białko łososia, glutenowa mączka kukurydziana, kukurydza, ryż(10.00%), śruta kukurydziana, tłuszcz zwierzęcy, suszona pulpa buraczana, składniki mineralne, digest, drożdże.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Purina ProPlan Adult Small&Mini Sensitive Derma to łosoś. Łosoś stanowi wysokiej jakości źródło białka zwierzęcego. Dostarcza do organizmu kwasów Omega 3, jak również witamin z grupy B. To dobre źródło minerałów. Trzeba mieć na uwadze, że podany w takiej formie - do karmy dodawany jest w całości, łącznie z ośćmi czy np. łbami.

Karma Purina ProPlan Adult Small&Mini Sensitive Derma na drugim miejscu składu ma odwodnione białko łososia. Łosoś uznawany jest za źródło nie tylko łatwostrawnego białka zwierzęcego, ale również pozytywnych dla organizmu kwasów tłuszczowych nienasyconych, które wpływają na zdrowie układu krążenia czy nerwowego. Białko takie świetnie sprawdzi się w karmach dla psów cierpiących na alergie pokarmowe. 

W analizowanej karmie kolejna pozycja to glutenowa mączka kukurydziana. Glutenowa mączka kukurydziana jest kiepskiej jakości wypełniaczem, powstałym na skutek przetworzenia samej kukurydzy. Mączka zawiera sporo białka roślinnego, które jednak w niewielkim stopniu jest przyswajane. Jest bogata w węglowodany. Może powodować alergie.

Jako czwarty składnik składu karmy producent podaje kukurydza. Kukurydza jest jednym z bardziej popularnych wypełniaczy karmy dla psów. Dostarcza do organizmu m.in. fosfor, ale również sporo węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym. Nie jest polecana w karmach dla psów z nadwagą czy cukrzycą. Może wywoływać reakcje alergiczne.

Kolejny komponent składu Purina ProPlan Adult Small&Mini Sensitive Derma to ryż. Ryż to lekkostrawne źródło węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Zdecydowanie sprawdza się w żywieniu psów wrażliwych. Nie powoduje alergii pokarmowych. Może być podawany nie tylko psom w różnym wieku, ale również cierpiącym na nadwagę czy cukrzycę.

Szósty ingredient składu karmy to śruta kukurydziana. Generalnie śruta kukurydziana jest składnikiem paszowym przeznaczonym do skarmiania bydła i trzody chlewnej. W karmie pełni funkcję jedynie wypełniacza, nie gwarantując żadnych pozytywnych efektów dla psa. Jest dość ciężkostrawna, bogata w węglowodany, trudno przyswajalna.

tłuszcz zwierzęcy to kolejna pozycja składu karmy Purina ProPlan Adult Small&Mini Sensitive Derma. Choć tłuszcz zwierzęcy sam w sobie jest niezbędnym dodatkiem do karmy dla psów, to jednak powinno być określone jego pochodzenie. W takim zapisie składnika nie sposób stwierdzić, jaką jakość ma przedstawiony tłuszcz oraz czy pochodzi z jednego gatunku zwierzęcia.

Następna, ósma składowa karmy to suszona pulpa buraczana. Pulpa buraczana jest kontrowersyjnym elementem karm dla psów. W niewielkich ilościach działa pozytywnie - przede wszystkim wiąże resztki pokarmowe w jelitach, ułatwiając ich wydalanie oraz stymulując pracę układu pokarmowego. Może również obniżać poziom cukru we krwi.

Analiza składu karmy Purina ProPlan Adult Small&Mini Sensitive Derma

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 30.00%
oleje i tłuszcze surowe 18.00%
popiół surowy 6.50%
włókno surowe 2.50%
Omega-3 1.20%

Dodatki dietetyczne

witamina A 38500.00IU/kg
witamina D3 1250.00IU/kg
witamina E 715.00mg/kg
witamina C 220.00mg/kg
jednowodny siarczan żelazawy 220.00mg/kg
bezwodny jodan wapnia 3.70mg/kg
pięciowodny siarczan miedzi 55.00mg/kg
jednowodny siarczan manganu 55.00mg/kg
jednowodny siarczan cynku 480.00mg/kg
selenin sodu 0.34mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Purina ProPlan Adult Optiderma Small Mini sensitive skin

Purina ProPlan Adult Optiderma Small Mini sensitive skin

Pełnowartościowa karma z łososiem dla psów ras małych i miniaturowych, o wrażliwej skórze.