Purina ProPlan Adult Light Digestion Zobacz większe

Purina ProPlan Adult Light Digestion ( Karma dla psa )

Wysokiej jakości karma dla psów dorosłych, receptura oparta na jagnięcinie i ryżu pozwala zaspokoić wszystkie potrzeby psów mających problemy z nadwagą lub mało aktywnych.

czytaj cały opis

Ocena: 

167,56 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Purina Pro Plan dla psaOpis produktu

Przeznaczenie: Karma dla psów dorosłych ras dużych z tendencja do tycia i nadwagi.

Purina ProPlan Adult Light Lamb&Rice dzięki zmniejszonej zawartości tłuszczu dba o sylwetkę psów. Odpowiedni stosunek białka pozawala budować zdrowe i silne mięśnie. Dla prawidłowej kondycji skóry i sierści Purina ProPlan Adult Light Lamb&Rice bogata jest w witaminę A, oleje rybne oraz cynk. Dodatek przeciwutleniaczy poprawia kondycję układu immunologicznego, a specjalny system kontroli pH moczu chroni nerki i drogi moczowe. Purina ProPlan Adult Light Lamb&Rice bogata jest take w błonnik, który reguluje pracę jelit.

Zobacz także: Purina ProPlan Adult Chicken&Rice, Purina ProPlan Adult Lamb&Rice.

Skład

Jagnięcina (14%), ryż (7%), kukurydza, gluten kukurydziany, odwodnione proteiny drobiowe, pszenica, digest, pulpa buraczana, tłuszcz zwierzęcy,olej rybny, fosforan wapnia, chlorek potasu, chlorek sodu, minerały, L-Lizyna. Miedź (jako siarczan miedzi) 12 mg/kg, Bentonit 100mg/kg. Witamina A 16500 j.m./kg, witamina D3 850 j.m./kg, witamina E 500 mg/kg, witamina C 100 mg/kg. Przeciwutleniacz: tokoferol pochodzenia naturalnego.

Analiza składu

Białko 27%, tłuszcz 9%, popiół 6%, włókno 3%, wapń 1,0%, fosfor 0,8%, kwasy tłuszczowe Omega 3 -0,4%, wilgotność 8%.

Skład karmy Purina ProPlan Adult Light Digestion

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

jagnięcina(14.00%), gluten kukurydziany, kukurydza, pszenica, odwodnione białko drobiowe, suszona pulpa buraczana, śruta kukurydziana, ryż(7.00%), składniki mineralne, olej rybi, suszone jajko(1.20%), tłuszcz zwierzęcy, digest.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to jagnięcina. Jagnięcina to dobre źródło białek pochodzenia zwierzęcego. Rzadko powoduje jakiekolwiek alergie, a dodatkowo jest bardzo delikatne i dobre również dla psów wrażliwych. Zawiera sporo witamin z grupy B. W takiej formie podane jest nie tylko mięso, ale i np. skóry czy kopyta.

Kolejny komponent składu Purina ProPlan Adult Light Digestion to gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany stanowi jeden z bardziej alergizujących dodatków do karmy dla psów. Jest to produkt uboczny powstały w procesie przetwarzania kukurydzy - może być ciężkostrawny, dlatego nie sprawdzi się w żywieniu psów wrażliwych. Na dłuższą metę może powodować problemy trawienne.

kukurydza to trzecia pozycja na liście składników karmy.. Kukurydza to pospolity składnik stanowiący wypełnienie karm. Nie jest wskazany dla psów cierpiących na cukrzycę czy z chorobami nerek, jako że zawiera węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym. Dodatkowo może sprzyjać nadwadze oraz znacznemu pobudzeniu psa. Jest składnikiem alergizującym.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to pszenica. Pszenica jest popularnym, acz coraz rzadziej wykorzystywanym elementem wypełniającym w karmie dla psów. Posiada sporo węglowodanów i wysoki wskaźnik glikemiczny. Jest ciężkostrawna, a dodatkowo najczęściej ze wszystkich zbóż wywołuje alergie pokarmowe.

Piąty ingredient składu karmy to odwodnione białko drobiowe. Odwodnione białko to jedno z najlepszych źródeł aminokwasów pochodzenia zwierzęcego - doskonale się trawi i jest bardzo wartościowe dla psiego organizmu. Jednym minusem jest brak uściślenia, z jakiego gatunku drobiu konkretnie zostało uzyskane.

Kolejna, szósta pozycja to suszona pulpa buraczana. Pulpa buraczana jest kontrowersyjnym elementem karm dla psów. W niewielkich ilościach działa pozytywnie - przede wszystkim wiąże resztki pokarmowe w jelitach, ułatwiając ich wydalanie oraz stymulując pracę układu pokarmowego. Może również obniżać poziom cukru we krwi.

Siódmy punkt na liście składników to śruta kukurydziana. Generalnie śruta kukurydziana jest składnikiem paszowym przeznaczonym do skarmiania bydła i trzody chlewnej. W karmie pełni funkcję jedynie wypełniacza, nie gwarantując żadnych pozytywnych efektów dla psa. Jest dość ciężkostrawna, bogata w węglowodany, trudno przyswajalna.

Kolejna, ósma składowa karmy to ryż. Ryż to atrakcyjna alternatywa w żywieniu psów cierpiących na alergie pokarmowe. Stanowi on wypełnienie karm dla psów. Dostarcza niewielkiej ilości węglowodanów, dzięki czemu dobrze się trawi i łatwo przyswaja. Posiada niski indeks glikemiczny, sprawdzając się w żywieniu psów z cukrzycą.

Analiza składu karmy Purina ProPlan Adult Light Digestion

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 27.00%
oleje i tłuszcze surowe 9.00%
popiół surowy 6.00%
włókno surowe 3.00%
Omega-3 0.50%

Dodatki dietetyczne

witamina A 32480.00IU/kg
witamina D3 1050.00IU/kg
witamina E 650.00mg/kg
witamina C 220.00mg/kg
jednowodny siarczan żelazawy 220.00mg/kg
bezwodny jodan wapnia 3.50mg/kg
pięciowodny siarczan miedzi 55.00mg/kg
jednowodny siarczan manganu 55.00mg/kg
jednowodny siarczan cynku 460.00mg/kg
selenin sodu 0.32mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Purina ProPlan Adult Light Digestion

Purina ProPlan Adult Light Digestion

Wysokiej jakości karma dla psów dorosłych, receptura oparta na jagnięcinie i ryżu pozwala zaspokoić wszystkie potrzeby psów mających problemy z nadwagą lub mało aktywnych.