Purina Dog Chow Puppy/Junior Chicken Zobacz większe

Purina Dog Chow Puppy/Junior Chicken ( Karma dla psa )

Karma dla szczeniąt od 6 tygodni do 2 lat zawierająca dodatek kurczaka oraz ryżu. Wysoka kaloryczność karmy pozawala zaspokoić potrzeby dorastającego organizmu.

czytaj cały opis

Ocena: 

26,95 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie:Karma dla szczeniąt i psów dorastających z kurczakiem i ryżem. Pozwala zapewnić odpowiednią podaż energii dla rosnących organizmów.

Dzięki innowacyjnej formule Dog Chow Puppy Chicken zawiera zarówno duże pięciokątne, jak i standardowej wielkości granulki co zmusza psa do dłuższego przeżuwania pokarmu. Zapobiega to problemom trawiennym oraz sprzyja lepszemu wchłanianiu składników odżywczych. Dzięki temu zapewnia lepsze trawienie oraz zapobiega uczuciu przejedzenia.

Dog Chow Puppy Chicken zawiera zbilansowane stosunki wapnia, fosforu jak i witaminy D oraz białka, dzięki czemu zapewnia prawidłowy rozwój zębów, kości i stawów. Ryż zawarty w karmie wspomaga prawidłowe trawienie a dodatek cykorii, która jest źródłem naturalnych prebiotyków, warunkuje rozwój prawidłowej flory jelitowej. Ponadto pulpa buraczana zapewnia właściwą konsystencję stolca. Karma zawiera także witaminy C i E, które jako antyoksydanty usuwają z organizmu wolne rodniki, dzięki czemu wspomagają naturalną odporność organizmu.

Zobacz także: Purina Dog Chow Puppy/Junior Lamb

Główne cechy


Producent Purina
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla szczeniąt
wielkość psa średnia rasa, mała rasa, duża rasa, miniaturka
jakość ekonomiczny
rekomendacje bestseller

Skład karmy Purina Dog Chow Puppy Chicken

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego(8.00%), roślinne ekstrakty białkowe, oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego, warzywa, suszony korzeń cykorii(1.10%), składniki mineralne.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to zboża. Zboża są popularnym wypełniaczem karmy dla psów, jednakże nie wszystkie są cennymi źródłami węglowodanów. W przypadku takiego zapisu nie wiadomo, czy chodzi o zboża korzystne o niskim indeksie glikemicznym, czy te ciężkostrawne dla zwierząt.

Drugi punkt na liście składników to mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego stanowią źródło białka zwierzęcego, niezbędnego w diecie czworonoga. Jednocześnie jednak warto unikać takiego źródła protein - nie wiadomo, z jakiego gatunku mięsa ono pochodzi. Dodatkowo, może być otrzymywane z odpadków poubojowych czy mięsa gorszej jakości.

roślinne ekstrakty białkowe to kolejna pozycja składu karmy Purina Dog Chow Puppy Chicken. Roślinne ekstrakty białkowe są dodatkami do psiej karmy, które podnoszą ogólny rachunek białka w analizie składu. Nie są źródłem dobrych, łatwych do trawienia protein. Białko roślinne jest mniej wartościowe dla psiego organizmu niż białko zwierzęce.

Kolejna, czwarta pozycja to oleje i tłuszcze. Oleje i tłuszcze są niezbędne w diecie psa do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Zapisane jednak w takiej formie nie dają informacji o tym, czy pochodzą ze składników roślinnych, czy też zwierzęcych, co może mieć wpływ na ich jakość.

Kolejny komponent składu Purina Dog Chow Puppy Chicken to produkty pochodzenia roślinnego. Produkty pochodzenia roślinnego są zwykle wypełniaczem w karmie. Trudno mówić o ich pozytywnym wpływie na psi organizm, kiedy nie wiadomo, co konkretnie się w nich znajduje oraz jakie ma właściwości. Mogą to być zarówno resztki i nietrawione włókna, jak również produkty bogate w węglowodany.

warzywa to szósta składowa karmy Purina Dog Chow Puppy Chicken. Jakkolwiek warzywa mogą stanowić istotne uzupełnienie psiej diety, o tyle trudno mówić o ich jakości, gdy nie wiadomo, co konkretnie dodane jest do karmy. Mogą to być warzywa trudne do strawienia dla psa albo zawierające wiele niemożliwych do strawienia włókien pokarmowych.

Następna, siódma składowa karmy to suszony korzeń cykorii. Cykoria jest źródłem naturalnych prebiotyków, które w prosty sposób chronią psi organizm przed zachorowaniem. W szczególności odnosi się to do ochrony układu pokarmowego i błony śluzowej jelit przed drobnoustrojami, które mogą prowadzić do poważniejszych chorób.

Kolejna, ósma składowa karmy to składniki mineralne. Składniki mineralne są niezbędne w diecie każdego czworonoga. Zapewniają zarówno dostęp do makroelementów, jak również mikroelementów, których obecność jest nieodzowna dla zdrowia organów wewnętrznych i poszczególnych układów w organizmie.

Analiza składu karmy Purina Dog Chow Puppy Chicken

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 28.00%
oleje i tłuszcze surowe 14.00%
popiół surowy 7.50%
włókno surowe 2.50%

Dodatki dietetyczne

witamina A 22600.00IU/kg
witamina D3 1300.00IU/kg
witamina E 105.00mg/kg
żelazo 286.00mg/kg
jod 3.60mg/kg
miedź 41.00mg/kg
mangan 21.90mg/kg
cynk 462.00mg/kg
selen 0.50mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Purina Dog Chow Puppy/Junior Chicken

Purina Dog Chow Puppy/Junior Chicken

Karma dla szczeniąt od 6 tygodni do 2 lat zawierająca dodatek kurczaka oraz ryżu. Wysoka kaloryczność karmy pozawala zaspokoić potrzeby dorastającego organizmu.