Purina Dog Chow Puppy/Junior Large Breed Zobacz większe

Purina Dog Chow Puppy/Junior Large Breed ( Karma dla psa )

Karma dla szczeniąt dużych ras z dodatkiem z indykiem, pełnoziarnistymi zbożami i ryżem.

czytaj cały opis

33,94 zł

33,94 zł za szt

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie:Odpowiednio zbilansowana karma z indykiem

Purina Dog Chow Puppy Large breed karma dostarcza szczeniakowi energii. Karma jest także odpowiednia dla młodych ciężarnych lub karmiących suk dużych ras. Zawiera witaminę E, aby pomóc wspierać system odpornościowy oraz naturalną ochronę. Niezbędne witaminy i składniki mineralne pomagają w budowaniu silnych zębów i kości. Zbilansowany stosunek białka do tłuszczu pomaga uzupełniać jego zapasy energii i wspierać zdrowy wzrost. Dodatek oleju rybiego wspiera prawidłowy rozwój wzroku i mózgu. Zawiera dwa kształty granulek, aby pomóc zapewnić zdrowie jamy ustnej

Główne cechy


Producent Purina
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla szczeniąt
wielkość psa duża rasa
jakość ekonomiczny
rekomendacje bestseller

Skład karmy Purina Dog Chow Puppy Large Breed

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego(8.00%), roślinne ekstrakty białkowe, oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego, warzywa, suszony korzeń cykorii(1.10%), składniki mineralne.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Purina Dog Chow Puppy Large Breed to zboża. Zboża są popularnym wypełniaczem karmy dla psów, jednakże nie wszystkie są cennymi źródłami węglowodanów. W przypadku takiego zapisu nie wiadomo, czy chodzi o zboża korzystne o niskim indeksie glikemicznym, czy te ciężkostrawne dla zwierząt.

Kolejny komponent składu Purina Dog Chow Puppy Large Breed to mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego stanowią źródło białka zwierzęcego, niezbędnego w diecie czworonoga. Jednocześnie jednak warto unikać takiego źródła protein - nie wiadomo, z jakiego gatunku mięsa ono pochodzi. Dodatkowo, może być otrzymywane z odpadków poubojowych czy mięsa gorszej jakości.

roślinne ekstrakty białkowe to trzecia pozycja na liście składników karmy.. Roślinne ekstrakty białkowe są dodatkami do psiej karmy, które podnoszą ogólny rachunek białka w analizie składu. Nie są źródłem dobrych, łatwych do trawienia protein. Białko roślinne jest mniej wartościowe dla psiego organizmu niż białko zwierzęce.

Karma Purina Dog Chow Puppy Large Breed na czwartym miejscu składu ma oleje i tłuszcze. Oleje i tłuszcze są niezbędne w diecie psa do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Zapisane jednak w takiej formie nie dają informacji o tym, czy pochodzą ze składników roślinnych, czy też zwierzęcych, co może mieć wpływ na ich jakość.

Karma Purina Dog Chow Puppy Large Breed na kolejnej pozycji ma produkty pochodzenia roślinnego. Produkty pochodzenia roślinnego są zwykle wypełniaczem w karmie. Trudno mówić o ich pozytywnym wpływie na psi organizm, kiedy nie wiadomo, co konkretnie się w nich znajduje oraz jakie ma właściwości. Mogą to być zarówno resztki i nietrawione włókna, jak również produkty bogate w węglowodany.

warzywa to szósta składowa karmy Purina Dog Chow Puppy Large Breed. Jakkolwiek warzywa mogą stanowić istotne uzupełnienie psiej diety, o tyle trudno mówić o ich jakości, gdy nie wiadomo, co konkretnie dodane jest do karmy. Mogą to być warzywa trudne do strawienia dla psa albo zawierające wiele niemożliwych do strawienia włókien pokarmowych.

Następna, siódma składowa karmy to suszony korzeń cykorii. Cykoria jest źródłem naturalnych prebiotyków, które w prosty sposób chronią psi organizm przed zachorowaniem. W szczególności odnosi się to do ochrony układu pokarmowego i błony śluzowej jelit przed drobnoustrojami, które mogą prowadzić do poważniejszych chorób.

składniki mineralne to kolejna pozycja składu karmy Purina Dog Chow Puppy Large Breed. Składniki mineralne są niezbędne w diecie każdego czworonoga. Zapewniają zarówno dostęp do makroelementów, jak również mikroelementów, których obecność jest nieodzowna dla zdrowia organów wewnętrznych i poszczególnych układów w organizmie.

Analiza składu karmy Purina Dog Chow Puppy Large Breed

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 28.00%
oleje i tłuszcze surowe 12.00%
popiół surowy 7.50%
włókno surowe 2.50%

Dodatki dietetyczne

witamina A 22600.00IU/kg
witamina D3 1300.00IU/kg
witamina E 105.00mg/kg
żelazo 286.00mg/kg
jod 3.60mg/kg
miedź 41.00mg/kg
mangan 21.90mg/kg
cynk 462.00mg/kg
selen 0.50mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Karmą Purina Dog Chow Puppy/Junior Large Breed karmię mojego Bishu - 2,5 letniego akitę inu. Co prawda nie jest już szczenięciem, ale raczej nie jest łakomczuchem (a do tego miewa problemy gastryczne),więc postanowiłem sprawdzić, czy dzięki karmie dla szczeniąt nie uda mi się go lekko "podtuczyć". Karma sprawdziła się fantastycznie - pies nie ma żadnych dolegliwości trawiennych, jest energiczny i radosny, je chętnie, no i udało się lekko przybrać na wadze - już nikt mi nie powie, że go głodzę :)

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Purina Dog Chow Puppy/Junior Large Breed

Purina Dog Chow Puppy/Junior Large Breed

Karma dla szczeniąt dużych ras z dodatkiem z indykiem, pełnoziarnistymi zbożami i ryżem.