Purina Dog Chow Puppy/Junior Lamb Zobacz większe

Purina Dog Chow Puppy/Junior Lamb ( Karma dla psa )

Karma dla szczeniąt zawierająca dodatek jagnięciny. Wysoka kaloryczność karmy pozwala zaspokoić potrzeby rosnących organizmów.

czytaj cały opis

27,85 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przenaczenie: Karma doskonała dla szczeniąt i psów rosnących od momentu odstawienia do osiągnięcia dojrzałości. Dzięki zwiększonej kaloryczności zapewnia dowóz energii odpowiedni dla młodych, rosnących organizmów.

Dzięki specjalnej formule Dog Chow Puppy Lamb zawiera dwa rodzaje granulek: duże pięciokątne oraz standardowej wielkości. Sprzyja to wydłużeniu czasu spożywania posiłku przez psa i hamuje jego naturalną łapczywość. Zapobiega to powstawaniu problemów trawiennych, poprawia przyswajalność składników odżywczych oraz zapobiega uczuciu przejedzenia.

Dog Chow Puppy Lamb&Rice zawiera odpowiednio dobrane stosunki wapnia, fosforu jak i witaminy D oraz białka, dzięki czemu zapewnia prawidłowy rozwój zębów, kości i stawów. Ryż zawarty w karmie wspomaga prawidłowe trawienie a dodatek cykorii, która jest źródłem naturalnych prebiotyków, warunkuje rozwój prawidłowej flory jelitowej. Pulpa buraczana zapewnia prawidłową konsystencję stolca. Karma zawiera witaminy E i C, które są antyoksydanty i usuwają z organizmu wolne rodniki, dzięki czemu wspomagają naturalną odporność organizmu.

Zobacz także: Purina Dog Chow Puppy/Junior

Główne cechy


Producent Purina
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla szczeniąt
wielkość psa średnia rasa, mała rasa, duża rasa, miniaturka
jakość ekonomiczny
rekomendacje bestseller

Skład karmy Purina Dog Chow Puppy Lamb

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego(8.00%), roślinne ekstrakty białkowe, oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego, warzywa, suszony korzeń cykorii(1.10%), składniki mineralne.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Purina Dog Chow Puppy Lamb to zboża. Zboża są popularnym wypełniaczem karmy dla psów, jednakże nie wszystkie są cennymi źródłami węglowodanów. W przypadku takiego zapisu nie wiadomo, czy chodzi o zboża korzystne o niskim indeksie glikemicznym, czy te ciężkostrawne dla zwierząt.

Karma Purina Dog Chow Puppy Lamb na kolejnej pozycji ma mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego stanowią źródło białka zwierzęcego, niezbędnego w diecie czworonoga. Jednocześnie jednak warto unikać takiego źródła protein - nie wiadomo, z jakiego gatunku mięsa ono pochodzi. Dodatkowo, może być otrzymywane z odpadków poubojowych czy mięsa gorszej jakości.

Kolejny składnik w tej karmie to roślinne ekstrakty białkowe. Roślinne ekstrakty białkowe są dodatkami do psiej karmy, które podnoszą ogólny rachunek białka w analizie składu. Nie są źródłem dobrych, łatwych do trawienia protein. Białko roślinne jest mniej wartościowe dla psiego organizmu niż białko zwierzęce.

oleje i tłuszcze to czwarta pozycja na liście składników karmy.. Oleje i tłuszcze są niezbędne w diecie psa do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Zapisane jednak w takiej formie nie dają informacji o tym, czy pochodzą ze składników roślinnych, czy też zwierzęcych, co może mieć wpływ na ich jakość.

Jako piąty składnik składu karmy producent podaje produkty pochodzenia roślinnego. Produkty pochodzenia roślinnego są zwykle wypełniaczem w karmie. Trudno mówić o ich pozytywnym wpływie na psi organizm, kiedy nie wiadomo, co konkretnie się w nich znajduje oraz jakie ma właściwości. Mogą to być zarówno resztki i nietrawione włókna, jak również produkty bogate w węglowodany.

Karma Purina Dog Chow Puppy Lamb na szóstym miejscu składu ma warzywa. Jakkolwiek warzywa mogą stanowić istotne uzupełnienie psiej diety, o tyle trudno mówić o ich jakości, gdy nie wiadomo, co konkretnie dodane jest do karmy. Mogą to być warzywa trudne do strawienia dla psa albo zawierające wiele niemożliwych do strawienia włókien pokarmowych.

Kolejna, siódma pozycja to suszony korzeń cykorii. Cykoria jest źródłem naturalnych prebiotyków, które w prosty sposób chronią psi organizm przed zachorowaniem. W szczególności odnosi się to do ochrony układu pokarmowego i błony śluzowej jelit przed drobnoustrojami, które mogą prowadzić do poważniejszych chorób.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to składniki mineralne. Składniki mineralne są niezbędne w diecie każdego czworonoga. Zapewniają zarówno dostęp do makroelementów, jak również mikroelementów, których obecność jest nieodzowna dla zdrowia organów wewnętrznych i poszczególnych układów w organizmie.

Analiza składu karmy Purina Dog Chow Puppy Lamb

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 28.00%
oleje i tłuszcze surowe 14.00%
popiół surowy 7.50%
włókno surowe 2.50%

Dodatki dietetyczne

witamina A 22600.00IU/kg
witamina D3 1300.00IU/kg
witamina E 105.00mg/kg
żelazo 286.00mg/kg
jod 3.60mg/kg
miedź 41.00mg/kg
mangan 21.90mg/kg
cynk 462.00mg/kg
selen 0.50mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Mój terier niemiecki po eukanubie miał potworne rozwolnienie i kupy potwornie smiredzialy. Po purinie wszystko sie uspokoilo kupy sa zwarte a suczka rośnie jak na drożdżach.

Oceniający:
Oceń 

karma super moj labrador nawet nie chce spróbować boscha ani acany

Oceniający:
Oceń 

Produkt moim zdaniem średni/dobry
Nie mam zastrzeżeń, psu smakuje, ale skład nie jest zbyt zachęcający...

Oceniający:
Oceń 

Moj wet uważa że bosch to zapychacz na równi z chappi i pedigree także purina średnia ale lepsza niz bosch :))

Oceniający:
Oceń 

Karma bardzo dobra mój szczeniak jest zadowolony przesyłka gratis czego jeszcze można chcieć kontakt z sprzedającym bardzo dobry SPRZEDAWCA GODNY POLECENIA

Oceniający:
Oceń 

Same zboża. W tym produkty pochodzenie zwierzęcego czyli odpadki.4 procent odpadków z jagnięcia

Oceniający:
Oceń 

Słabo jakościowa karma, polecam karme bosch,jest w podobnej cenie, ale o wiele lepsza. :)

Oceniający:
Oceń 

bardzo dobra karmai energi NAPRAWDE dostarcza fulll :)

Oceniający:
Oceń 

Karma super!

Oceniający:
Oceń 

duże kupy, szczeniaki dużo piją, mimo iż dostaja moczoną karmę. mało wydajna.

Oceniający:
Oceń 

Karma świetna. Bardzo smakuje naszemu szczeniakowi.

Oceniający:
Oceń 

mój szczeniak bardzo dobrze się czuje po tej karmie bardzo polecam

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Purina Dog Chow Puppy/Junior Lamb

Purina Dog Chow Puppy/Junior Lamb

Karma dla szczeniąt zawierająca dodatek jagnięciny. Wysoka kaloryczność karmy pozwala zaspokoić potrzeby rosnących organizmów.