Purina Dog Chow Mature Adult Chicken Zobacz większe

Purina Dog Chow Mature Adult Chicken ( Karma dla psa )

Karma dla dorosłych psów powyżej 5 roku życia. Z kurczakiem jako naturalnym źródłem białka, starannie zbilansowanym z pełnoziarnistymi zbożami.

czytaj cały opis

Ocena: 

104,98 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Osoby które kupiły ten produkt, kupiły także:


Opis produktu

Purina Dog Chow Mature Adult z kurczakiem zawiera specjalne połączenia składników, jakich potrzebuje pies, aby pozostać w szczytowej formie. Zrównoważone połączenie białka i tłuszczu dostarcza odpowiedniego poziomu energii, niezbędnej do utrzymania optymalnej kondycji ciała. Aminokwasy pomagają utrzymać zdrowe serce. Witamina A dba o wzrok i poprawne widzenie. Niezbędne kwasy tłuszczowe dbają o skórę oraz utrzymują zdrową sierść. Zawiera cykorię, naturalne źródło probiotyków, aby pomóc poprawić trawienie. Dwa kształty granulek zapewniają zdrowie jamy ustnej.

Główne cechy


Producent Purina
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla seniora
wielkość psa miniaturka, średnia rasa, mała rasa, duża rasa
jakość ekonomiczny
rekomendacje bestseller

Skład karmy Purina Dog Chow Mature Adult Chicken

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego(8.00%), roślinne ekstrakty białkowe, oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego, warzywa, suszony korzeń cykorii(1.10%), składniki mineralne.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to zboża. Zboża są popularnym wypełniaczem karmy dla psów, jednakże nie wszystkie są cennymi źródłami węglowodanów. W przypadku takiego zapisu nie wiadomo, czy chodzi o zboża korzystne o niskim indeksie glikemicznym, czy te ciężkostrawne dla zwierząt.

mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego to druga pozycja na liście składników karmy.. Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego stanowią źródło białka zwierzęcego, niezbędnego w diecie czworonoga. Jednocześnie jednak warto unikać takiego źródła protein - nie wiadomo, z jakiego gatunku mięsa ono pochodzi. Dodatkowo, może być otrzymywane z odpadków poubojowych czy mięsa gorszej jakości.

roślinne ekstrakty białkowe to kolejna pozycja składu karmy Purina Dog Chow Mature Adult Chicken. Roślinne ekstrakty białkowe są dodatkami do psiej karmy, które podnoszą ogólny rachunek białka w analizie składu. Nie są źródłem dobrych, łatwych do trawienia protein. Białko roślinne jest mniej wartościowe dla psiego organizmu niż białko zwierzęce.

Następna, czwarta składowa karmy to oleje i tłuszcze. Oleje i tłuszcze są niezbędne w diecie psa do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Zapisane jednak w takiej formie nie dają informacji o tym, czy pochodzą ze składników roślinnych, czy też zwierzęcych, co może mieć wpływ na ich jakość.

produkty pochodzenia roślinnego to piąta składowa karmy Purina Dog Chow Mature Adult Chicken. Produkty pochodzenia roślinnego są zwykle wypełniaczem w karmie. Trudno mówić o ich pozytywnym wpływie na psi organizm, kiedy nie wiadomo, co konkretnie się w nich znajduje oraz jakie ma właściwości. Mogą to być zarówno resztki i nietrawione włókna, jak również produkty bogate w węglowodany.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to warzywa. Jakkolwiek warzywa mogą stanowić istotne uzupełnienie psiej diety, o tyle trudno mówić o ich jakości, gdy nie wiadomo, co konkretnie dodane jest do karmy. Mogą to być warzywa trudne do strawienia dla psa albo zawierające wiele niemożliwych do strawienia włókien pokarmowych.

Jako siódmy składnik składu karmy producent podaje suszony korzeń cykorii. Cykoria jest źródłem naturalnych prebiotyków, które w prosty sposób chronią psi organizm przed zachorowaniem. W szczególności odnosi się to do ochrony układu pokarmowego i błony śluzowej jelit przed drobnoustrojami, które mogą prowadzić do poważniejszych chorób.

Karma Purina Dog Chow Mature Adult Chicken na kolejnej pozycji ma składniki mineralne. Składniki mineralne są niezbędne w diecie każdego czworonoga. Zapewniają zarówno dostęp do makroelementów, jak również mikroelementów, których obecność jest nieodzowna dla zdrowia organów wewnętrznych i poszczególnych układów w organizmie.

Analiza składu karmy Purina Dog Chow Mature Adult Chicken

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 23.00%
oleje i tłuszcze surowe 10.00%
popiół surowy 8.00%
włókno surowe 3.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 18200.00IU/kg
witamina D3 1060.00IU/kg
witamina E 85.00mg/kg
żelazo 230.00mg/kg
jod 2.90mg/kg
miedź 33.00mg/kg
mangan 17.50mg/kg
cynk 372.00mg/kg
selen 0.40mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Purina Dog Chow Mature Adult Chicken

Purina Dog Chow Mature Adult Chicken

Karma dla dorosłych psów powyżej 5 roku życia. Z kurczakiem jako naturalnym źródłem białka, starannie zbilansowanym z pełnoziarnistymi zbożami.