Purina Dog Chow Adult Light Zobacz większe

Purina Dog Chow Adult Light ( Karma dla psa )

Karma dla psów dorosłych dużych ras dodatkiem indyka, ryżu oraz zbóż. Przeznaczona dla psów z tendencją do tycia i nadwagi.

czytaj cały opis

26,95 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie:W pełni zbilansowana karma przeznaczona dla psów dorosłych z tendencją do tycia i nadwagi.

Dog Chow Adult Light to karma zawierająca zarówno granulki standardowej wielkości jak i duże, pięciokątne, co zmusza psa do dłuższego przeżuwania posiłku.Badania wykazały, że dłuższe rozdrabnianie pokarmu sprzyja trawieniu oraz zapobiega przejedzeniu. Dzięki karmie Dog Chow Adult Lihgt pies, pomimo swojej naturalnej tendencji do szybkiego pochłaniania posiłku, je go wolniej, co zapobiega problemom z trawieniem i przyswajaniem składników odżywczych.

Karma zawier witaminy C i E, które jako antyoksydanty usuwają z organizmu psa wolne rodniki, dzięki czemu wspomagają odporność organizmu. Dog Chow Adult Lihgt ma w swoim składzie ryż, który wspomaga prawidłowe trawienie, a cykoria jest źródłem naturalnych prebiotyków, które warunkują rozwój naturalnej flory jelitowej psa. Dodatkowo pulpa buraczana zapewnia odpowiednią konsystencję stolca.

Zobacz także:Purina Dog Chow Adult Large Breed, Purina ProPlan Adult Light Digestion

Główne cechy


Producent Purina
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa mała rasa, duża rasa, miniaturka, średnia rasa
jakość ekonomiczny
rekomendacje bestseller
rodzaj karmy dla psa dla otyłych

Skład karmy Purina Dog Chow Adult Light

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego(8.00%), roślinne ekstrakty białkowe, produkty pochodzenia roślinnego, suszona pulpa buraczana(1.50%), oleje i tłuszcze, składniki mineralne.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Purina Dog Chow Adult Light to zboża. Zboża są popularnym wypełniaczem karmy dla psów, jednakże nie wszystkie są cennymi źródłami węglowodanów. W przypadku takiego zapisu nie wiadomo, czy chodzi o zboża korzystne o niskim indeksie glikemicznym, czy te ciężkostrawne dla zwierząt.

mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego to druga pozycja na liście składników karmy.. Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego stanowią źródło białka zwierzęcego, niezbędnego w diecie czworonoga. Jednocześnie jednak warto unikać takiego źródła protein - nie wiadomo, z jakiego gatunku mięsa ono pochodzi. Dodatkowo, może być otrzymywane z odpadków poubojowych czy mięsa gorszej jakości.

Karma Purina Dog Chow Adult Light na trzecim miejscu składu ma roślinne ekstrakty białkowe. Roślinne ekstrakty białkowe są dodatkami do psiej karmy, które podnoszą ogólny rachunek białka w analizie składu. Nie są źródłem dobrych, łatwych do trawienia protein. Białko roślinne jest mniej wartościowe dla psiego organizmu niż białko zwierzęce.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to produkty pochodzenia roślinnego. Produkty pochodzenia roślinnego są zwykle wypełniaczem w karmie. Trudno mówić o ich pozytywnym wpływie na psi organizm, kiedy nie wiadomo, co konkretnie się w nich znajduje oraz jakie ma właściwości. Mogą to być zarówno resztki i nietrawione włókna, jak również produkty bogate w węglowodany.

suszona pulpa buraczana to kolejna pozycja składu karmy Purina Dog Chow Adult Light. Suszona pulpa buraczana, o ile stanowi jedynie niewielki dodatek do karmy, może mieć korzystny wpływ na organizm psa. Jest przede wszystkim źródłem włókien, które oczyszczają układ pokarmowy, przyspieszając trawienie i wydalanie resztek pokarmu. Sprawdza się u psów chorych na cukrzycę.

Następna, szósta składowa karmy to oleje i tłuszcze. Oleje i tłuszcze są niezbędne w diecie psa do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Zapisane jednak w takiej formie nie dają informacji o tym, czy pochodzą ze składników roślinnych, czy też zwierzęcych, co może mieć wpływ na ich jakość.

Siódmy ingredient składu karmy to składniki mineralne. Składniki mineralne są niezbędne w diecie każdego czworonoga. Zapewniają zarówno dostęp do makroelementów, jak również mikroelementów, których obecność jest nieodzowna dla zdrowia organów wewnętrznych i poszczególnych układów w organizmie.

Analiza składu karmy Purina Dog Chow Adult Light

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 25.00%
oleje i tłuszcze surowe 8.00%
popiół surowy 8.00%
włókno surowe 3.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 18900.00IU/kg
witamina D3 1100.00IU/kg
witamina E 90.00mg/kg
żelazo 239.00mg/kg
jod 3.00mg/kg
miedź 34.00mg/kg
mangan 18.00mg/kg
cynk 386.00mg/kg
selen 0.42mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Produkt bardzo dobry. Mój labrador go uwielbia.

Oceniający:
Oceń 

Dobra karma ,dość skuteczna mam labladora z tendencją do tycia dlatego kupuje ten rodzaj karmy.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Purina Dog Chow Adult Light

Purina Dog Chow Adult Light

Karma dla psów dorosłych dużych ras dodatkiem indyka, ryżu oraz zbóż. Przeznaczona dla psów z tendencją do tycia i nadwagi.