Purina Dog Chow Adult Large Breed Zobacz większe

Purina Dog Chow Adult Large Breed ( Karma dla psa )

W pełni zbilansowana karma dla psów dorosłych dużych ras. Z indykiem jako naturalnym źródłem białka, starannie zbilansowanym z pełnoziarnistymi zbożami i ryżem.

czytaj cały opis

Ocena: 

29,65 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Purina Dog Chow dla psaOpis produktu

Przeznaczenie:W pełni zbilansowana karma przeznaczona dla psów dorosłych dużych ras. Indyk, jako źródło białka oraz ryż i zboża pozwalają cieszyć się smukłą sylwetką psa.

Purina Dog Chow Adult Large breed to karma dla dorosłych psów dużych ras, dostarczająca odpowiednio zrównoważone składniki odżywcze, aby utrzymać psa w pełni sił i w świetnej kondycji. Starannie zbilansowany poziom białka i tłuszczu, aby pomóc mu utrzymać zdrową, beztłuszczową masę mięśniową. Niezbędne aminokwasy, aby pomóc wspierać ważne organy, w tym serce. Kwasy tłuszczowe Omega 3 z oleju rybiego, aby wspierać jego ruchomość i utrzymać stawy w optymalnej kondycji. Kwasy tłuszczowe Omega 6 oraz cynk, aby pomóc utrzymać zdrową skórę oraz sierść. Zawiera cykorię, naturalne źródło prebiotyków, aby pomóc trawienie. Dwa kształty granulek, aby pomóc zapewnić zdrowie jamy ustnej.

Zobacz także: Purina Dog Chow Adult Light

Główne cechy


Producent Purina
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa duża rasa
jakość ekonomiczny
rekomendacje bestseller

Skład karmy Purina Dog Chow Adult Large Breed

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego(8.00%), roślinne ekstrakty białkowe, oleje i tłuszcze, olej rybi(0.70%), produkty pochodzenia roślinnego, warzywa, suszony korzeń cykorii(1.10%), składniki mineralne.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to zboża. Zboża są popularnym wypełniaczem karmy dla psów, jednakże nie wszystkie są cennymi źródłami węglowodanów. W przypadku takiego zapisu nie wiadomo, czy chodzi o zboża korzystne o niskim indeksie glikemicznym, czy te ciężkostrawne dla zwierząt.

Kolejny składnik w tej karmie to mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego stanowią źródło białka zwierzęcego, niezbędnego w diecie czworonoga. Jednocześnie jednak warto unikać takiego źródła protein - nie wiadomo, z jakiego gatunku mięsa ono pochodzi. Dodatkowo, może być otrzymywane z odpadków poubojowych czy mięsa gorszej jakości.

roślinne ekstrakty białkowe to kolejna pozycja składu karmy Purina Dog Chow Adult Large Breed. Roślinne ekstrakty białkowe są dodatkami do psiej karmy, które podnoszą ogólny rachunek białka w analizie składu. Nie są źródłem dobrych, łatwych do trawienia protein. Białko roślinne jest mniej wartościowe dla psiego organizmu niż białko zwierzęce.

Kolejna, czwarta składowa karmy to oleje i tłuszcze. Oleje i tłuszcze są niezbędne w diecie psa do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Zapisane jednak w takiej formie nie dają informacji o tym, czy pochodzą ze składników roślinnych, czy też zwierzęcych, co może mieć wpływ na ich jakość.

Piąty ingredient składu karmy to olej rybi.

Szósty punkt na liście składników to produkty pochodzenia roślinnego. Produkty pochodzenia roślinnego są zwykle wypełniaczem w karmie. Trudno mówić o ich pozytywnym wpływie na psi organizm, kiedy nie wiadomo, co konkretnie się w nich znajduje oraz jakie ma właściwości. Mogą to być zarówno resztki i nietrawione włókna, jak również produkty bogate w węglowodany.

warzywa to siódma składowa karmy Purina Dog Chow Adult Large Breed. Jakkolwiek warzywa mogą stanowić istotne uzupełnienie psiej diety, o tyle trudno mówić o ich jakości, gdy nie wiadomo, co konkretnie dodane jest do karmy. Mogą to być warzywa trudne do strawienia dla psa albo zawierające wiele niemożliwych do strawienia włókien pokarmowych.

Jako ósmy składnik składu karmy producent podaje suszony korzeń cykorii. Cykoria jest źródłem naturalnych prebiotyków, które w prosty sposób chronią psi organizm przed zachorowaniem. W szczególności odnosi się to do ochrony układu pokarmowego i błony śluzowej jelit przed drobnoustrojami, które mogą prowadzić do poważniejszych chorób.

Analiza składu karmy Purina Dog Chow Adult Large Breed

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 23.00%
oleje i tłuszcze surowe 9.00%
popiół surowy 8.00%
włókno surowe 3.00%
Omega-3 0.20%
omega-6 1.40%

Dodatki dietetyczne

witamina A 18200.00IU/kg
witamina D3 1060.00IU/kg
witamina E 85.00mg/kg
żelazo 230.00mg/kg
jod 2.90mg/kg
miedź 33.00mg/kg
mangan 17.60mg/kg
cynk 372.00mg/kg
selen 0.40mg/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Purina Dog Chow Adult Large Breed

Purina Dog Chow Adult Large Breed

W pełni zbilansowana karma dla psów dorosłych dużych ras. Z indykiem jako naturalnym źródłem białka, starannie zbilansowanym z pełnoziarnistymi zbożami i ryżem.