Purina Dog Chow Adult Lamb Zobacz większe

Purina Dog Chow Adult Lamb ( Karma dla psa )

Karma z dodatkiem jagnięciny przeznaczona dla psów dorosłych wszystkich ras. Dodatek zbóż warunkuje prawidłowe trawienie oraz dostarcza psu niezbędnych składników odżywczych.

czytaj cały opis

23,87 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: Pełnowartościowa karma przeznaczona dla psów dorosłych o smaku jagnięciny w pełni zaspokająca wszystkie potrzeby żywieniowe.

Odpowiednio dobrana receptura dostarcza właściwej ilości sił witalnych oraz pozwala zachować zdrowie. W składzie odnajdziemy witaminę B, pozwalającą stopniowo uwalniać energię. Właściwy poziom białka zapewnia budowanie masy mięśniowej, a witaminy i minerały troszczą się o mocne zęby i zdrowe kości. Skład wzbogacony został cykorią, która jako naturalny prebiotyk gwarantuje właściwy przebieg procesów trawiennych. Karma zawiera dwa rodzaje granulek, wspierających higienę jamy ustnej.

Zobacz także: Purina Dog Chow Adult Chicken oraz karme dla psów o zwiększonej aktywności: Purina Dog Chow Adult Active

Główne cechy


Producent Purina
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa duża rasa, miniaturka, średnia rasa, mała rasa
jakość ekonomiczny
rekomendacje bestseller

Skład karmy Purina Dog Chow Adult Lamb

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego(8.00%), roślinne ekstrakty białkowe, oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego, warzywa, suszony korzeń cykorii(1.10%), składniki mineralne.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Purina Dog Chow Adult Lamb to zboża. Zboża są popularnym wypełniaczem karmy dla psów, jednakże nie wszystkie są cennymi źródłami węglowodanów. W przypadku takiego zapisu nie wiadomo, czy chodzi o zboża korzystne o niskim indeksie glikemicznym, czy te ciężkostrawne dla zwierząt.

Kolejny składnik w tej karmie to mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego stanowią źródło białka zwierzęcego, niezbędnego w diecie czworonoga. Jednocześnie jednak warto unikać takiego źródła protein - nie wiadomo, z jakiego gatunku mięsa ono pochodzi. Dodatkowo, może być otrzymywane z odpadków poubojowych czy mięsa gorszej jakości.

Kolejna, trzecia pozycja to roślinne ekstrakty białkowe. Roślinne ekstrakty białkowe są dodatkami do psiej karmy, które podnoszą ogólny rachunek białka w analizie składu. Nie są źródłem dobrych, łatwych do trawienia protein. Białko roślinne jest mniej wartościowe dla psiego organizmu niż białko zwierzęce.

Karma Purina Dog Chow Adult Lamb na czwartym miejscu składu ma oleje i tłuszcze. Oleje i tłuszcze są niezbędne w diecie psa do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Zapisane jednak w takiej formie nie dają informacji o tym, czy pochodzą ze składników roślinnych, czy też zwierzęcych, co może mieć wpływ na ich jakość.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to produkty pochodzenia roślinnego. Produkty pochodzenia roślinnego są zwykle wypełniaczem w karmie. Trudno mówić o ich pozytywnym wpływie na psi organizm, kiedy nie wiadomo, co konkretnie się w nich znajduje oraz jakie ma właściwości. Mogą to być zarówno resztki i nietrawione włókna, jak również produkty bogate w węglowodany.

warzywa to szósta pozycja na liście składników karmy.. Jakkolwiek warzywa mogą stanowić istotne uzupełnienie psiej diety, o tyle trudno mówić o ich jakości, gdy nie wiadomo, co konkretnie dodane jest do karmy. Mogą to być warzywa trudne do strawienia dla psa albo zawierające wiele niemożliwych do strawienia włókien pokarmowych.

Jako siódmy składnik składu karmy producent podaje suszony korzeń cykorii. Cykoria jest źródłem naturalnych prebiotyków, które w prosty sposób chronią psi organizm przed zachorowaniem. W szczególności odnosi się to do ochrony układu pokarmowego i błony śluzowej jelit przed drobnoustrojami, które mogą prowadzić do poważniejszych chorób.

składniki mineralne to kolejna pozycja składu karmy Purina Dog Chow Adult Lamb. Składniki mineralne są niezbędne w diecie każdego czworonoga. Zapewniają zarówno dostęp do makroelementów, jak również mikroelementów, których obecność jest nieodzowna dla zdrowia organów wewnętrznych i poszczególnych układów w organizmie.

Analiza składu karmy Purina Dog Chow Adult Lamb

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 25.00%
oleje i tłuszcze surowe 12.00%
popiół surowy 8.00%
włókno surowe 3.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 21000.00IU/kg
witamina D3 1200.00IU/kg
witamina E 100.00mg/kg
żelazo 266.00mg/kg
jod 3.30mg/kg
miedź 38.00mg/kg
mangan 20.30mg/kg
cynk 429.00mg/kg
selen 0.47mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Bardzo dobra karma. Mam Welscha 6 letnie i bardzo chetnie zjada ta karmę.

Oceniający:
Oceń 

Mam 10 letniego dalmatyńczyka uczulonego na wszystko, ale ta karma spełnia warunki dla alergika, jest smaczna i nie droga. Polecam , to dobra karma !

Oceniający:
Oceń 

mam cocer spanielkę -uwielbia tę karmę. Ma dużo energii i skończyly się alergie skorne.Polecam

Oceniający:
Oceń 

Dobra cena i smak również, gdyż mój leonbergergerka chętnie zajada.Ma piękną błyszczącą sierść i dużo energii do zabawy. Wcześniej dostawała karmę dużo droższą i wcale nie chciała jej jeśc. Wniosek nasuwa się sam... Wysoka cena to nie wszystko! Gorąco polecam.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Purina Dog Chow Adult Lamb

Purina Dog Chow Adult Lamb

Karma z dodatkiem jagnięciny przeznaczona dla psów dorosłych wszystkich ras. Dodatek zbóż warunkuje prawidłowe trawienie oraz dostarcza psu niezbędnych składników odżywczych.