Purina Dog Chow Adult Chicken Zobacz większe

Purina Dog Chow Adult Chicken ( Karma dla psa )

Karma dla dorosłych psów zawiera dodatek kurczaka, ryżu oraz zbóż. Idealnie zbilansowany posiłek dla psów dorosłych.

czytaj cały opis

26,20 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Purina Dog Chow dla psa


Osoby które kupiły ten produkt, kupiły także:


Opis produktu

Przeznaczenie: W pełni zbilansowana karma dla psów dorosłych, która dzięki zbilansowanym składnikom pozwala zachować smukła sylwetkę.

Karma składa się z dwóch rodzajów granulek, dzięki czemu zapewnia zdrowie jamy ustnej. Specjalnie dobrany skład w pełni zaspokaja wymogi żywieniowe dorosłych psów i zapewnia optymalny poziom energii, która uwalniana jest stopniowo dzięki zawartości witaminy B. Karma zawiera odpowiedni poziom białka, pomagając budować silne mieśnie. O zdrowe zęby oraz kości troszczą się niezbędne witaminy i składniki mineralne. Proces trawienia wspomagany jest przez cykorię, będącą naturalnym źródłem prebiotyków.

Zobacz także: Purina Dog Chow Adult Lamb, oraz karmy dla psów o zwiekszonej aktywności Purina Dog Chow Adult Active

Główne cechy


Producent Purina
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa mała rasa, duża rasa, miniaturka, średnia rasa
jakość ekonomiczny
rekomendacje bestseller

Skład karmy Purina Dog Chow Adult Chicken

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego(8.00%), roślinne ekstrakty białkowe, oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego, warzywa, suszony korzeń cykorii(1.10%), składniki mineralne.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Purina Dog Chow Adult Chicken to zboża. Zboża są popularnym wypełniaczem karmy dla psów, jednakże nie wszystkie są cennymi źródłami węglowodanów. W przypadku takiego zapisu nie wiadomo, czy chodzi o zboża korzystne o niskim indeksie glikemicznym, czy te ciężkostrawne dla zwierząt.

mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego to kolejna pozycja składu karmy Purina Dog Chow Adult Chicken. Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego stanowią źródło białka zwierzęcego, niezbędnego w diecie czworonoga. Jednocześnie jednak warto unikać takiego źródła protein - nie wiadomo, z jakiego gatunku mięsa ono pochodzi. Dodatkowo, może być otrzymywane z odpadków poubojowych czy mięsa gorszej jakości.

Kolejny składnik w tej karmie to roślinne ekstrakty białkowe. Roślinne ekstrakty białkowe są dodatkami do psiej karmy, które podnoszą ogólny rachunek białka w analizie składu. Nie są źródłem dobrych, łatwych do trawienia protein. Białko roślinne jest mniej wartościowe dla psiego organizmu niż białko zwierzęce.

Jako czwarty składnik składu karmy producent podaje oleje i tłuszcze. Oleje i tłuszcze są niezbędne w diecie psa do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Zapisane jednak w takiej formie nie dają informacji o tym, czy pochodzą ze składników roślinnych, czy też zwierzęcych, co może mieć wpływ na ich jakość.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to produkty pochodzenia roślinnego. Produkty pochodzenia roślinnego są zwykle wypełniaczem w karmie. Trudno mówić o ich pozytywnym wpływie na psi organizm, kiedy nie wiadomo, co konkretnie się w nich znajduje oraz jakie ma właściwości. Mogą to być zarówno resztki i nietrawione włókna, jak również produkty bogate w węglowodany.

Karma Purina Dog Chow Adult Chicken na kolejnej pozycji ma warzywa. Jakkolwiek warzywa mogą stanowić istotne uzupełnienie psiej diety, o tyle trudno mówić o ich jakości, gdy nie wiadomo, co konkretnie dodane jest do karmy. Mogą to być warzywa trudne do strawienia dla psa albo zawierające wiele niemożliwych do strawienia włókien pokarmowych.

Karma Purina Dog Chow Adult Chicken na siódmym miejscu składu ma suszony korzeń cykorii. Cykoria jest źródłem naturalnych prebiotyków, które w prosty sposób chronią psi organizm przed zachorowaniem. W szczególności odnosi się to do ochrony układu pokarmowego i błony śluzowej jelit przed drobnoustrojami, które mogą prowadzić do poważniejszych chorób.

Kolejna, ósma pozycja to składniki mineralne. Składniki mineralne są niezbędne w diecie każdego czworonoga. Zapewniają zarówno dostęp do makroelementów, jak również mikroelementów, których obecność jest nieodzowna dla zdrowia organów wewnętrznych i poszczególnych układów w organizmie.

Analiza składu karmy Purina Dog Chow Adult Chicken

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 25.00%
oleje i tłuszcze surowe 12.00%
popiół surowy 8.00%
włókno surowe 3.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 21000.00IU/kg
witamina D3 1200.00IU/kg
witamina E 100.00mg/kg
żelazo 266.00mg/kg
jod 3.30mg/kg
miedź 38.00mg/kg
mangan 20.30mg/kg
cynk 429.00mg/kg
selen 0.47mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Hej. Jeśli kochacie zwierzaki to są takie zbiórki karm dla zwierząt do schroniska. Możeciekupować różne karmy dla biedaków w schronisku. Ja sama kupuje karmy do różnych zbiórek.

Oceniający:
Oceń 

Moja Kora jest yourkiem i lubi te karme, ale musze dawac jej zestaw witamin dla yourkuw bo siersc po tej karmie niejest slnionca i pszejde na ta dla yourkow z royal canin.

Oceniający:
Oceń 

Rewelacyjna karma

Oceniający:
Oceń 

Mój labrador uwielbia jedzenie, praktycznie każde. Jednak ta karma bardzo dobrze wpływa na jego układ trawienny i widzę ogromną różnice między tą karmą a innymi dostępnymi na rynku.

Oceniający:
Oceń 

Więc ludzie lepiej dołużcie parę groszy więcej i kupcie ta karme dla swojego pupila nie warto dawać mniej i psa truc, tanie karmy trują psa bo są po pierwsze cuchnace i nie zdrowe także kupujcie PURINE W zologicznym można kupić na kg :)

Oceniający:
Oceń 

Mojej suni daje ta karme od początki jak była szczeniakiem teraz ma prawie 4 lata a różnica jest rewelacyjna każdy kto na nia patrzy podziwia siersc gładka mniej linieje i naprawdę nie ma żadnych problemów ją jak i mój psiak jesteśmy z tej karmy zadowoleni :) polecam

Oceniający:
Oceń 

Mojej suni daje ta karme od początki jak była szczeniakiem teraz ma prawie 4 lata a różnica jest rewelacyjna każdy kto na nia patrzy podziwia siersc gładka mniej linieje i naprawdę nie ma żadnych problemów ją jak i mój psiak jesteśmy z tej karmy zadowoleni :) polecam

Oceniający:
Oceń 

MOJA SARA NAJPIERW ZJADA MAŁE KULKI,A POTEM DUŻE.WIDZĘ,ŻE BARDZO JEJ KARMA TA SŁUŻY.PRZESTAŁA MIEĆ PROBLEM Z KUPKAMI.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Purina Dog Chow Adult Chicken

Purina Dog Chow Adult Chicken

Karma dla dorosłych psów zawiera dodatek kurczaka, ryżu oraz zbóż. Idealnie zbilansowany posiłek dla psów dorosłych.

Produkty powiązane